«Ikšķiles zaļie» aicina partijas pirms vēlēšanām aizmirst kašķus un sadarboties novada sakopšanas talkā

1272
Sakopsim novadu. Nāc un piedalies Lielajā talkā.
Sakopsim novadu. Nāc un piedalies Lielajā talkā.

Domubiedru grupa “Ikšķiles zaļie”, gatavojoties pašvaldību vēlēšanām, aicina partijas aizmirst savstarpējos kašķus un kopīgi vienoties valsts sakopšanas talkā 18.aprīlī.

"Ikšķiles zaļie" pieņēmuši aicinājumu, kurā norāda, ka, sākoties priekšvēlēšanu cīņai un vēršoties plašumā konkurentu nomelnošanas kampaņām, vairojas negatīvs noskaņojums. Lai šo noskaņu labotu un liktu visiem atcerēties galveno – savu novadu, kurā pēc vēlēšanām būs jāstrādā un par kura interesēm jācīnās visiem kopā -, grupas biedri aicina kaut dienu aizmirst par domstarpībām, kopīgi vienojoties talkā.

"Aicinām 18.aprīlī visu sarakstu deputātu amatu kandidātus un vēlētājus pulcēties uz kopīgu talku, lai tīrītu, koptu un stādītu, lai veidotu skaistāku mūsu novadu, visu Latviju," uzsvērts aicinājumā.

Jau vēstīts, ka šogad, sagaidot Starptautisko Zemes dienu, Latvijā, Lietuvā, Igaunijā, Polijā un Sanktpēterburgas apgabalā 18.aprīlī notiks plaša vides sakopšanas talka.

Talkas patroni Latvijā, Lietuvā un Igaunijā būs valstu prezidenti, kuri ar savu līdzdalību varēs aktīvi aizstāvēt zaļa dzīvesveida un tīras vides idejas, aģentūrai BNS pastāstīja viena no talkas rīkotājiem "Projekta Pēdas" vadītāja Vita Jaunzeme.

Pēc pērnā gada septembrī notikušās Lielās talkas, ko Latvijā rīkoja, sagaidot valsts 90 gadu jubileju, daudzas pašvaldības un iedzīvotāji interesējušies par iespēju šādu talku pavasarī atkārtot, arī tās rīkotājiem jau toreiz dzima doma par atkārtotu Latvijas talku.

Sazinoties ar domubiedriem kaimiņvalstīs, saistoša šķitusi ideja, ka par godu Starptautiskajai Zemes dienai, ko atzīmē 22.aprīlī, šādas talkas varētu rīkot vienlaicīgi Baltijas valstīs, Polijā un arī Sanktpēterburgā.

Talkas rīkotāji izvirzījuši simbolisku mērķi Baltijas jūras reģionu padarīt par tīrāko vietu pasaulē, tāpēc šādas ikgadējas talkas vēlas rīkot vismaz nākamos desmit gadus un ar katru gadu iesaistīt tajās arvien vairāk cilvēku, atklāja Jaunzeme.

Jau ziņots, ka pagājušā gada septembrī Lielajā talkā "Par tīru un zaļu valsti. Dāvana Latvijai 90.gadadienā", kas notika visā Latvijas teritorijā, tika savākti vairāk nekā 260 tūkstoši maisu ar atkritumiem. Talkā piedalījās aptuveni 50 tūkstoši cilvēku.