Brīdina par krāpniecību ar telefona zvaniem

1544
Padomājiet pirms atzvaniet nezināmiem numuriem.
Padomājiet pirms atzvaniet nezināmiem numuriem.

Jūs pamanāt savā telefonā neatbildētu zvanu vai kāds vienkārši uzpīkstina – ja esat apzinīgs vai ziņkārīgs, vienmēr taāu atzvanīsiet, arī ” svešam” numuram.

Juris Kaža savā blogā http://blogi.nozare.lv vakardien brīdina par krāniecību ar šādiem " pīkstinātājiem" , savukārt CooLynX no http://pods.lv ziņo, ka šorīt pats personīgi arī piedzīvojis zvanu no krāpniekiem.

 
Sistēma gluži vienkārša – Jums uzpīkstina telefona numurs ar +882 un Jūs viņam atzvanāt, pēc tam saņemot milzīgu telefona rēķinu. Kā izrādās, " visi numuri, kas sākas ar +882 ir īpaši – starptautiskā tīkla (International Networks) numuri – skatīt http://en.wikipedia.org/wiki/International_Networks_(country_code), savukārt, nākamie cipari telefona numurā bija 13, tātad, telefona numurs pieder tīklam Telespazio S.p.A. Pats par sevi šis fakts vēl neko nenozīmētu, ja Google meklētājā nebūtu ierakstījusi visu pilno telefona numuru, ar domu, varbūt kāds jau saskāries ar šādu telefona zvanu un, ja jā, kas par to zināms. Un, lūk, aizdomas izrādījās pamatotas – telefona numurs +88213039011 pieder pie krāpniecībā izmantotajiem numuriem – skatīt http://whocallsme.com/Phone-Number.aspx/88213039011 – tiek veikti miljoniem „uzpīkšķināšanas” zvanu, gaidot, kad lētticīgs zvana saņēmējs atzvanīs un par zvanu iztērēto naudu iekasē numura īpašnieki un telekompānijas."
 
Tātad – neatzvaniet un sargiet savu naudiņu.