Ikšķilē grūti, jo īstie nav ievēlēti

1426
Indulis Trapiņš
Indulis Trapiņš

Ikšķiles novada domes priekšsēža amatam Latvijas Zemnieku savienības pieci deputāti atbalstīs Jaunā laika kandidātu Induli Trapiņu, kuru izvirza JL un TB/LNNK bloks, kam kopā ir āetras balsis.

Sarunas par koalīciju apgrūtināja tas, ka domē nav ievēlēti ne LZS mēra kandidāti Guntis Vilnītis un Normunds Zutis, ne Oļģerts Tamoviās no partijas Sabiedrība citai politikai. Neoficiāla informācija liecināja, ka Kaspara Upaciera (Ufo) vadītā apvienība Iedzīvotāji, kura ieguva piecus mandātus, nav izvirzījusi mēra kandidātu, jo jau iepriekš vienojusies ar SCP par atbalstu tās pārstāvim O.Tamoviāam.


K.Upaciers Dienai noliedza, ka partijas būtu vienojušās pirms vēlēšanām, bet atzina, ka SCP, kurai ir viens mandāts, ir Iedzīvotāju sadarbības partneris. I.Trapiņš apstiprināja, ka JL un TB/LNNK nominēja viņu mēra amatam. Iedzīvotāji nav izteikuši gatavību viņu tajā atbalstīt. Ikšķilē sarunas vēl turpinās, un daudz ko izšķirs tieši JL un TB/LNNK izlemtais, ar kuru partiju tā vēlas sadarboties. Ufo, kas ieguvis lielāko vēlētāju atbalstu, nav izrādījis vēlmi vadīt pašvaldību.