Citāds skats uz Ikšķiles novada pašvaldības paveikto 2010.gadā: PARK & RIDE autostāvvietas izbūves plāni.

1580
Wiltonas pilsetas Park&Ride stavvieta!
Wiltonas pilsetas Park&Ride stavvieta!

Ikšķiles novada pašvaldības izpilddirektors 2011.gada februāra Ikšķiles Vēstu numurā daloties savā vīzijā par PARK&RIDE infrastruktūru pie Ikšķiles dzelzceļa stacijas ziņoja:

“Autostāvvietas projektēšana saistīta ar nepieciešamību izveidot autostāvvietu blakus stacijai, lai atslogotu tuvumā esošās ielas no to iedzīvotāju automašīnām, kuri ar vilcienu dodas uz darba vietām citās pilsētās, atstājot tās visas dienas garumā dzelzceļa stacijas tuvumā esošajās ielās. Izprojektētā autostāvvieta paredzēta 39 automašīnām, tā tiks apgaismota un nākotnē paredzēta arī tās videonovērošana, lai automašīnu atstāšana būtu maksimāli droša.”

Protams, ka nav slikti, ka G.Kurmis informē sabiedrību par saviem plāniem. No viņa teiktā saprotu, ka esošā stāvvieta ir jau izprojektēta. Tomēr šīs stāvvietas lietotāji būs Ikšķiles novada iedzīvotāji, kuri nestrādā Ikšķilē (tātad pats Kurmja kungs šo stāvvietu diezvai lietos), tad lietderīgi būtu bijis uzklausīt arī viņu viedokli par projektu. Diemžēl, vai kā parasti, viss notiek vairāk vai mazāk „slepeni”, lai iedzīvotāji ar saviem viedokļiem netraucētu strādāt. Nav jau tā, ka Ikšķiles iedzīvotāju viedoklis nav neko vērts, pats esmu dzirdējis priekšlikumu papildus autostāvvietām izveidot arī velosipēdu stāvvietu, jo daudzi, labprāt automašīnas vietā izmantotu velosipēdu nokļūšanai no mājām līdz stacijai un atpakaļ. Šajā gadījumā velosipēdu novietnes apsardze vai vismaz videonovērošana ir neatņemama tās sastāvdaļa.

Tātad stāvvieta ir izprojektēta! Kas notiks tālāk? Vajadzētu sākt tūlīt, tūlīt būvēt, jo pavasaris ir klāt. Bet vai tiešām tā būs? Diemžēl nē, jo izskatot  Ikšķiles novada pašvaldības 2011.gada budžetu neizdevās atrast šīs stāvvietas būvniecībai atvēlētos līdzekļus. Tas nozīmē, ka ātrākais, kad kaut kas mainīsies un šī PARK&RIDE stāvvieta taps ir 2012.gads.

No vienas puses gribētos, lai šis projekts tiktu realizēts pēc iespējas ātrāk, bet no otras puses, ja jau būvniecība notiks tikai 2012.gadā, tad vēl ir laiks apkopot iedzīvotāju priekšlikumus un veikt projektā attiecīgas izmaiņas. Lai gan man šķiet, ka projektu vadība ir jāuztic profesionālākiem cilvēkiem, kuri, spēj aptaujāt lietotājus savlaicīgi, gan arī plānot finanšu resursus.

Kopīgot