Solis pretīm rītdienai

1744
Latvijas valsts prezidents, Valdis Zatlers.
Latvijas valsts prezidents, Valdis Zatlers.

2011. gada 28. maijā Valsts prezidents Valdis Zatlers teica: “Bet būsim godīgi – šo krīzi pārvarēt palīdzēja Latvijas cilvēki. Katrs no viņiem nesa kādu personīgu upuri – algas samazinājumu, nodokļu celšanos, bezdarbu. Un tad rodas jautājums: kā vārdā šie upuri tika nesti?

 Vai tiešām, lai vairotu oligarhu peļņu? Vai tiešām, lai ļautu apzagt savu valsti? Vai tiešām, lai tiesiskums kļūtu par nenozīmīgu saukli?” Izvērtējis situāciju, Valsts prezidents ierosināja Saeimas atlaišanu.

Lai apspriestu Valsts prezidenta 28. maija rīkojumu “Par Saeimas atlaišanas ierosināšanu”, 30. maijā tika sasaukta “Apvienības Iedzīvotāji” (AI) valdes un apvienības Ikšķiles domes deputātu kopējā sēde. Sēdes dalībnieki konstatēja, ka:

– valsts prezidents ir norādījis uz virkni problēmu, ar kurām saskārušies arī AI deputāti Ikšķiles novada pašvaldībā un, pēc viņu domām, pirmajā vietā jāliek tieši valdošo nesodāmības sajūta,
– iepriekšējās Saeimas un arī pašvaldību vēlēšanās notikušā deputātu korpusa atjaunošanās ir bijusi nepietiekama, lai likvidētu tā saukto oligarhu un vietējo kolhozu brigadieru postošo ietekmi uz Latvijas tautas un daudzu novadu attīstību,
– esošā valdība neatrod veiksmīgu izaugsmes ceļu Latvijas iedzīvotājiem
– Latvijas valsts pastāvēšanas vienīgajam pamatojumam.

Uzskatot, ka valsts iedzīvotājiem ir tiesības un pienākums piedalīties savas valsts pārvaldē un attīstībā, kā arī ņemot vērā to, ka katrai redzamajai darbībai ir iespējama arī slēptā motivācija, “Apvienības Iedzīvotāji” valde vienprātīgi nolēma:

– aicināt savus biedrus un atbalstītājus piedalīties 2011. gada 23. jūlija referendumā un BALSOT PAR SAEIMAS ATLAIŠANU,
– aicināt visus Latvijas iedzīvotājus aktīvi, pārdomāti un atbildīgi iesaistīties valsts attīstībā, iesaistoties politiskajās un sabiedriskajās organizācijās,
– meklēt sadarbības partnerus un startēt Saeimas vēlēšanās, lai nodrošinātu taisnīgu valsts pārvaldi, kuras galvenais mērķis ir Latvijas tautas uzplaukums.

Politiskā partija „Apvienība Iedzīvotāji” (AI) ir dibināta 2009. gadā. AI sākotnējais mērķis bija uzlabot Ikšķiles novada pašvaldības darbību. 2009. gada pašvaldību vēlēšanās AI ieguva 5 deputātu vietas Ikšķiles novadā un 2 deputātu vietas Krimuldas novadā.

„Apvienība Iedzīvotāji” priekšsēdētājs Kaspars Upaciers