Trapiņa uzņēmumam zaudējumi, bet ziedo JL 2500Ls

1932
Indulis Trapiņš nekomentē neloģisko ziedojum, 2500Ls apmērā.
Indulis Trapiņš nekomentē neloģisko ziedojum, 2500Ls apmērā.

Firmas apgrozījums – 9939 lati, zaudējumi – 6337 lati, divdesmitviengadīgā prokūrista ziedojums Jaunajam laikam – 2500 latu

Ne tikai Saskaņas centram vien ir ziedotāji bez uzņēmumiem un apjomīgiem īpašumiem, kuri savai partijai tomēr spēj ziedot tūkstošus latu, – ar šo politisko organizāciju var sacensties Jaunais laiks, kas nu jau iekļāvies Vienotības rindās: šai partijai 2500 latu jūlija beigās spējis ziedot 21 gadu vecais Jānis Trapiņš: viņa vienīgais zināmais amats kādā uzņēmumā ir izpilddirektora postenis SIA Akno, kura strādā ar zaudējumiem un kurai viss gada apgrozījums nesasniedz pat četrkāršu partijai sniegtā ziedojuma apjomu.

Kā rāda Lursoft un Latvijas Vēstneša datu bāzes, 1989. gadā dzimušajam Jānim Trapiņam nepieder neviena paša uzņēmuma kapitāldaļas, un arī amats ir tikai viens – šā gada maijā viņš kļuvis par SIA Akno prokūristu ar tiesībām pārstāvēt uzņēmumu atsevišķi. Savukārt dažādu piedāvājumu datu bāzē viņš minēts vienkārši kā uzņēmuma „vadītājs”.

Divarpus tūkstošus latu Trapiņš spējis ziedot, neraugoties uz to, ka uzņēmuma darbība nav uzskatāma ne par apjomīgu, ne par veiksmīgu: tā apgrozījums no 29 538 latiem 2009. gadā sarucis trīskārt – līdz 9939 gadiem pērn. Turklāt, ja vēl 2009. gadā gūta neliela – 4904 latu peļņa, tad pērn jau strādāts ar zaudējumiem divu trešdaļu apgrozījuma apjomā – tie sasnieguši 6337 latus.

Neko par Jāņa Trapiņa ziedojumu nevēlas teikt arī viņa daudz pazīstamākais tēvs – Ikšķiles novada pašvaldības vadītājs Indulis Trapiņš: „Es jums ieteikšu – zvaniet viņam pašam. Viņš ir pieaudzis cilvēks. Kāpēc Jūs zvanāt tētukam?” Savukārt uz lūgumu izsniegt dēla telefona numuru Trapiņš seniors atbild ar atteikumu: „Es no galvas nezinu, man viņš ir ierakstīts telefonā, un es tagad nevaru, esmu aizņemts. Jums, dzeltenajai presei interesē, jūs arī meklējiet. Ir Uzņēmumu reģistrā ziņas. Meklējiet.”

Jebkurā gadījumā ir skaidrs, ka, kaut gan Akno ir Trapiņu ģimenes uzņēmums (spriežot pēc Induļa Trapiņa amatpersonas deklarācijas, SIA vienīgā oficiālā īpašniece un valdes locekle ir viņa 1967. gadā dzimusī dzīvesbiedre Daiga Trapiņa, bet līdz 2009. gadam uzņēmums piederējis viņam pašam), no ģimenes galvas budžeta ievērojamais ziedojums nevarētu būt nācis: Indulis Trapiņš uz šā gada sākumu gan deklarējis 12 tūkstošu eiro parādu, taču nekādus skaidras vai bezskaidras naudas uzkrājumus.

Tomēr tikpat nelaipni uz jautājumu par ziedoto pietiekami ievērojamo līdzekļu izcelsmi atbild arī tomēr sazvanītais Jānis Trapiņš – arī viņš neizrāda ne mazāko vēlēšanu skaidrot Jaunajam laikam ziedoto līdzekļu izcelsmi: „Kāpēc man jums tāda informācija būtu jāsniedz? Tā ir mana brīva griba. Man jums nav jāatskaitās!”

Arī par šo gadījumu Pietiek jau nosūtījis iesniegumu Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojam.

L.Lapsa