Ko grib bērni vasarā?

1720
Spēļu laukums Ikšķiles daudzdzīvokļu kvartālā.
Spēļu laukums Ikšķiles daudzdzīvokļu kvartālā.

Vai nav baigi sarežģīti jautāts par lietu, kas visiem skaidra? Bērni grib … dauzīties. Zēni savādāk, meitenes savādāk. Kur problēma? Ikšķilē!

It kā viss ir, tikai nez kādu huligānisku vai estētisku jūtu vadīti bērni gandrīz katru vakaru jāattur no “iebrukuma” blakus esošajā bērnu dārza laukumā. Protams, viss “aiz žoga ir labāks nekā šajā pusē”. Mēs, šo bērnu vecāki, lielākoties esam tajā vecumā, lai saprastu “žoga” nozīmi.  Bet vai tiešām tas ir mūsu mērķis – uzturēt visu šajā pusē žogam tādā stāvoklī, lai katram gribētos tikt prom?

Ko var vai nevar atļauties Ikšķile? Bankrotējušu ledus halli Ogrē par Ikšķiles novada naudu vairāk kā 100.000 apmērā stutēt var, bet spēļu laukumu kā Ventspilī, Cēsīs, Saldū vai Smiltenē – nevar.

Gada sākumā tīšām vai netīšām izsludinājās sabiedriskā apspriešana daudzdzīvokļu māju kvartāla iekšējām teritorijām. Tomēr ne pašā paziņojumā, ne uzdodot tiešu jautājumu internetā un pat ar iesniegumu, nav sniegta skaidra atbilde, ko tad īsti izpilddirektors tur gatavojas darīt. Droši zināms tikai tas, ka nolaisto sporta laukumu samazinās par labu stāvvietām, bet strādājošu atklāto tenisa kortu likvidēs par labu tirgus laukumam, kuram nav nekāda darbības plāna. M-jā, nesaprotu es šādas rūpes par jaunatni…