Kļūs daudz skaļāk un smacīgāk

1607
Pārbrauktuves ielas nozāģējamie koki.
Pārbrauktuves ielas nozāģējamie koki.

Pašvaldība šobrīd veic Pārbrauktuves ielas rekonstrukciju, kas norisināsies līdz gada beigām. Paredzēts nozāģēt vairākus desmitus lielu koku, lai izveidotu trotuārus abās ielas pusēs pat tur, kur varētu iztikt ar vienu.

Tikai 29 koki vien tiks nozāģēti, izveidojot autostāvietas laukumu Ausekļa ielā pie stacijas.  Autostāvvietu no dzelzceļa norobežos metāla žogs, kaut daudz labāk tur noderētu skaņas barjera, kas slāpētu jau tā skaļo dzelceļa satiksmes troksni.
Ausekļa ielas autostāvietas projektam nav veikta arī sabiedriskā apspriešana. Tuvumā esošo māju iedzīvotāji ir priecīgi par autostāvvietu, kas atbrīvos ielu, bet ir šokēti par paredzēto lielo koku, kas kalpo krāšņumam un trokšņu mazināšanai, plānoto nozāģēšanu.

Ausekļa ielas iedzīvotāji ar saviem spēkiem ir apturējuši mēģinājumu uzsākt zāģēšanu stāvlaukuma izbūves vietā un vērsušies pašvaldībā ar iesniegumu.

Pēc koku nozāģēšanas arī Pārbrauktuves ielā tuvējās daudzdzīvokļu mājās un pilsētā  būs vēl labāk dzirdams dzelzceļa troksnis.

Pilsetniekiem vajadzētu padomāt par perspektīvām sadzirdēt katru garāmbraucošo vagonu un, iespējams, vērsties pašvaldībā ar lūgumu pārskatīt projekta risinājumu.

PIC_2319;left;4;
PIC_2320;left;4;
PIC_2321;left;4;
PIC_2322;left;4;
PIC_2323;left;4;
PIC_2324;left;4;
PIC_2325;left;4;
PIC_2326;left;4;

Ausekļa ielas liepas, tad kad Ikšķilē bija zirgu tramvajs!
PIC_2327;left;4;