Par izglītības iestādes un izglītības programmu akreditācijas procesu mūsu skolā

Ikšķiles vidusskolas 2008.gadā atklatais korpuss. Skats no skolas stadiona puses.
Ikšķiles vidusskolas 2008.gadā atklatais korpuss. Skats no skolas stadiona puses.

No 9. 03. 2009. – 13. 03. 2009. mūsu skolā strādāja akreditācijas ekspertu komisija.
Viņi vērtēja skolas darba kvalitāti 7 jomās: mācību saturu (programmas ),mācīšanu un mācīšanos,

skolēnu sasniegumus, atbalstu skolēniem, skolas vidi,  skolas resursus, skolas darba organizāciju.

Vērtēšanas procesā komisija tikās ar Ikšķiles novada domes priekšsēdētāju, Izglītības pārvaldes vadītāju, ar pedagogiem, metodisko komisiju vadītājiem, ar skolas administrāciju, ar vecāku padomes pārstāvjiem, ar d. v. saimn. jautājumos, ar tehnisko personālu un ar skolēnu pašpārvaldi, ar skolēniem. Iespēja izteikties bija katram aptaujātajam skolēnam, vecākam un skolotājam.

Kopš iepriekšējās skolas akreditācijas ( pirms 6 gadiem ) skola ir kvalitatīvi mainījusi programmu saturu. Nodrošināta kvalitatīva izglītības apguve labiekārtotos kabinetos, sakoptā vidē, ikvienam skolēnam dota iespēja ar sporta aktivitātēm nodarboties 2 sporta zālēs, iesaistīties daudzās interešu izglītības programmās. Skolēnu un skolotāju pozitīvā sadarbība gan mācību stundās, gan ārpusstundu nodarbībās liecina par skolas darba augsto līmeni un kvalitāti.

Šobrīd skolā strādā 58 pedagogi , no tiem 51 ar augstāko pedagoģisko izglītību, 2 studē, 8 – maģistri. Skolotājiem ir nepieciešamā kvalifikācija un zināšanas skolas izvēlēto programmu īstenošanai. Pedagogu izglītība un kvalifikācija atbilst normatīvo aktu prasībām. Skolotāju izmantotās mācību metodes ir daudzveidīgas, tās atbilst skolēnu vecumam un mācību priekšmetu specifikai ( eksperti piedalījās un izvērtēja 16 skolotājus 30 stundās ).

Sadarbība ar vecākiem uzlabojusies, īpaši tas sakāms par pēdējiem gadiem. Vecāki piedalās dažādos skolas pasākumos, individuāli tiekas ar skolotājiem, darbojas vecāku klubiņā, piedalās audzinātāju stundās, mācību stundās un karjeras izglītības organizēšanā.

Esam centušies strādāt skolēnu veselības aprūpes, psiholoģiskās un sociālās palīdzības jomā. Tāpat svarīga ir drošības garantēšana. Atbalsta personāls sniedz palīdzību skolēniem un viņu vecākiem, klašu audzinātāji pozitīvi vērtē atbalsta personāla darbu.

Skolas izglītības programmās ir ietvertas dažādas sociālās izglītības tēmas, skolā ir izstrādāta audzināšanas programma. Klašu audzinātāju darba plānos ir ietvertas tēmas par veselīgu dzīvesveidu, tikumiskām vērtībām un īpašībām, uzvedību un saskarsmes kultūru, pilsoņu tiesībām un pienākumiem, skolēnu mācību motivācijas sekmēšanu.

Skola tiek veidota par aktīvu, demokrātisku vidi skolēnu vispusīgai attīstībai. Ka skola tiešām ir tāda, liecina skolēnu pašpārvaldes aktivitātes – jaunieši ir ieinteresēti skolas dzīves uzlabošanā. Gan skolēni, gan vecāki atzīst, ka ārpusklases pasākumi ir labi organizēti un pārdomāti.

Skolas vadība ir centusies saliedēt kolektīvu, plānot, organizēt darbu tā, lai skola būtu tā pozitīvās sadarbības vide, kur taisnīgi izturas pret visiem darbiniekiem, skolēniem un novērtē viņu padarīto darbu.

Visi skolēni un 93 % vecāku gan aptaujā, gan intervijās apgalvo, ka skola viņiem patīk. Skolas darba uzlabošanai akreditācijas komisija rekomendē maksimāli censties izmantot skolā esošās informācijas, komunikācijas tehnoloģijas un interaktīvās mācību metodes, iesaistīt mācību priekšmetu stundās skolēnus analītiska un pētnieciska rakstura darbībās, nodrošināt katram skolēnam iespēju mācīties atbilstoši savām spējām.

Izglītības iestādes pozitīvs novērtējums ir visa mūsu kolektīva, vecāku un skolēnu labas sadarbības rezultāts.

Paldies audzēkņiem, kuri ir izpratuši zināšanu vērtību un atbalsta mācību motivāciju rosinošus pasākumus!

Skola dod iespēju iegūt kvalitatīvu izglītību pamatizglītības un vidējās vispārējās izglītības programmās, izmantojiet tās!

Paldies vecākiem, kuri atbalsta savus bērnus un pedagogus mērķtiecīgā zināšanu apguvē, nodrošina labvēlīgu skolēnu un skolotāju sadarbību!

Paldies pedagogu kolektīvam, kurš mērķtiecīgi īsteno valsts licencētās programmas, rūpējas par mācību metožu daudzveidību atbilstoši skolēnu vecumam un mācību priekšmeta specifikai! Paldies par labvēlīgu emocionālās vides nodrošināšanu skolotāja – skolēna, skolotāja – skolotāja sadarbībai! Paldies par pozitīva skolas tēla veidošanu sabiedrībā un pedagoga profesijas prestiža celšanu!

Ikšķiles vidusskolas direktore – Laima Kalniņa

 

13 KOMENTĀRI

  1. Nu jūs te dodat!<br />
    IT speciālists vairs sen skolēniem nepasniedz informātiku, <br />
    ir cits pedagogs, kas strādā ar bērniem.<br />
    Pirms knābt, vismaz noskaidrojiet informāciju!<br />
    Un viņš arī godīgi atzina, ka e-klase ir kas jauns. Viņš arī mācās.<br />
    Tak esiet saprotošāki! Visu uzreiz nevar!<br />

  2. Pieteikt vizīti- tas nozīmē, ka skolotāji lūdz pieteikties iepriekš, lai zinātu, cik liekos krēslus ienest klasē. Vecāki nāca arī pēc 19.00, ja skolotājs bija skolā, saruna notika.<br />
    Interesanti, kāpēc vecāki nerēķinās ar skolotāju laiku, bet skolotājiem jārēķinās ar vecāku laiku- varētu tak kā b/dārzā: 17.00 un kārtībā- netiki, pats vainīgs.<br />
    Jo lielāka pretimnākšana, jo lielāka “uzbraukšana.”<br />
    Tak var iepriekš sarunāt ar jebkuru skolotāju un izrunāt sasāpējušo, nav obligāti jānāk Vecāku dienas beigās… <br />
    Nevaru iztīrīt klases, sēž un runā.<br />
    Tāpat arī Vecāku klubiņš nebūt nav balle.Tas notiek katru nedēļu,<br />
    ievelkas līdz vēlai naktij. <br />
    Tā ka- darbs skolā notiek arī tad, ja kāds to neredz un nekladzina pa visu pasauli!

  3. Ko runāt par e-klasi, ja pat pasludinātājā ‘vecāku dienā’ nevar sastapt skolotājus. Ķīmijas skolotāja bija pieejama tikai pa telefonu, fizikas skolotāja nekad nav sastopama. Ja skolas direktore organizē kādu pasākumu,tad lai novada to arī pēs skolas akreditācijas

  4. Ja pareizi atceros, tad ikskile.com bija publicējusi Kristīnas Krilovskas rakstu par to kas ir “vecāku klubiņš”. Vai varbūt tas bija Ikskile.lv. Vienvārdskot pameklējiet, ja interesē.

  5. Informātikas jomā tiešām būtu skolai jāaug…<br />
    Tas skolas galvenais IT speciālists skolas vecāku sapulcē galīgi nelikās pārliecinošs, taāu viņš paguva pieminēt, ka nav ko sūtīt uz informātikas olimpiādi, jo tātad neesot padevusies neviena pietiekami gaiša galva. Neticu. Visdrīzāk tomēr trūkst iedvesmas un parauga, ko dod tieši pasniedzējs, kurš prezentē vecākiem e-klasi, ko pats īsti nav sapratis.<br />

  6. Ballītes ir labi un vajadzīgi 🙂 <br />
    <br />
    Jāsaka, ka arī e-pasta apgūšana un interneta plašāka lietošana šo sadarbību varētu pavilkt vēl tuvāk mūsdienīgam līmenim. Vai tiešām tikai no ārpuses atvilktus projektus (e-klase) spēsim realizēt?

  7. Par “vecāku klubiņu” nezinu baigi oficiālu informāciju, bet gribās domāt, ka tie ir tie aktīvie vecāki, kas nu jau vairākkārt ir iniciējuši un organizējuši skolā atpūtas vakarus vecākiem kopā ar skolotājiem. Vienā tādā man gadījās būt, – jāsaka, pieaugušie atslābinās, dejo utt. Ņemot vērā, ka piedalās arī skolotāji ar savām otrām pusēm, domāju, ka tas kopumā vērtējams ļoti pozitīvi. Tas noteikti veicina skolotāju-vecāku sadarbību visos ar bērniem saistītos procesos.

  8. Visi skolēni un 93 % vecāku gan aptaujā, gan intervijās apgalvo, ka skola viņiem patīk.<br />
    <br />
    Pat spirts nav 100%, bet skolēni visi. Gluži vai esam uz komunisma sliekšņa. Bet tas tak nevar būt, ka kāds mānās!

  9. Kas ir “vecāku klubiņš”, kas minēts rakstā šajā rindkopā:<br />
    “Sadarbība ar vecākiem uzlabojusies, īpaši tas sakāms par pēdējiem gadiem. Vecāki piedalās dažādos skolas pasākumos, individuāli tiekas ar skolotājiem, darbojas vecāku klubiņā, piedalās audzinātāju stundās, mācību stundās un karjeras izglītības organizēšanā.”?<br />

Atbildēt

Jūsu komentārs
Lūdzu norādiet savu vārdu