Fotoreportāža no Freilassingas, Vācijā, kas atrodas uz Austrijas un Vācijas robežas pie Zalcburgas. Plūsma nav apturama.

Skatoties jāsaprot, ka bērni raud ne tikai tādēļ, ka ir pavisam slikti, bet arī tad, ja jūs viņam ko neļaujat vai nepērkat konfekti. Televīzijas un fotogrāfi vienmēr meklē labāko kadru, diemžēl bērni un suņi ir tie, kas atsaucību radīs ikvienā sirdī. Tā saucamie “kara” bēgļi ir lieliski iemācījušies likt priekšā bērnus un mudina viņus pozēt, bet, protams, ir bērni, kas savas zinātkāres dēļ to dara nepiespiesti. Lielākajai daļai bēgļu ir telefoni, kuri strādā “rouming” + internets, kas ir dārgs pakalpojums. Ieskatoties cilvēkos, var viegli atpazīt tos, kuri bēg un tos, kuri dodas “rakt zelta pabalstus”.

Šie cilvēki nevēlas izveidot sev identifikācijas dokumentus, jo jānodod pirkstu nospiedumi, bet tajā pašā laikā pieprasa pārvietošanās brīvību, lai varētu nokļūt uz Berlīni vai Stokholmu.
 Spriediet paši, bet atcerieties, ka arī jūsu bērni, iespējams, jau tagad vēlas doties labākas dzīves meklējumos uz kopējo Eiropu, bet tā nav no gumijas!