Lūgums neapmeklēt Sv.Meinarda salu līdz 2023.gada 9.jūlijam

Senāk

Latvijas Ornitoloģijas biedrība aicina novada iedzīvotājus un viesus saudzēt dabu un nedoties uz Svētā Meinarda salu Daugavā (Ikšķilē), kur šobrīd ligzdo savvaļas putni.

Līdz 9.jūlijam Rīgas HES ūdenskrātuvē ir pazemināts ūdens līmenis hidrotehnisko būvju apsekošanai, kas raisījis novada iedzīvotāju un viesu vēlmi doties kājām uz Svētā Meinarda salu Ikšķilē un var nodarīt kaitējumu putnu ligzdām, olām un mazuļiem.

Sv. Meinarda salā varēs nokļūt augustā vai arī kādā citā laikā (kad arī būs pazemināts ūdens), bet, iespējams, tad uz salas vai tās tuvumā nenotiks putnu ligzdošana un būs beigusies putnu gripa.
Pārtikas un vetirinārais dienests pagaidām nav sniedzis informāciju par iespējamo putnu gripas konstatēšanu uz Sv. Meinarda salas (tas tiks noskaidrots labratoriskajos izmeklējumos).

PVD informācija:

    • ja redzi beigtus putnus, neaiztiec!
    • zvani un informē pašvaldību vai ziņo Pārtikas un veterinārajam dienestam, telefons-automātiskais atbildētājs 67027402.

PVD aicina nenest slimus un novārgušus putnus mājās, uz dzīvnieku patversmēm vai veterinārajām klīnikām, jo putnu gripa nav izārstējama!

Skartās putnu sugas:  cekulainais dūkuris (cekuldūkuris), paugurknābja gulbis, kajaks, lielais ķīris, melnspārnu kaija, sudrabkaija un upes zīriņš.

Par putnu gripas izplatību vairāk PVD.LV

Ziņai labota drukas kļūda.

Vairāk

Atbildēt

Jūsu komentārs
Lūdzu norādiet savu vārdu

Aktuāli