Dubultuzvara Robertam Beikmanim no Tīnūžiem

Pagājušajā nedēļas nogalē, 27. un 28. februārī, Siguldas kalnu slēpošanas trasē “Kaķīškalns” norisinājās Baltijas kausa otrais posma sacensības kalnu slēpošanā, Milzu slaloma disciplīnā. Šajās sacensībās piedalījās un uzvaru savā vecuma grupā (U12) izcīnīja Roberts Beikmanis no tīnūžiem.

Pirmajā sacensību dienā U12 grupā bija vissīvākā cīņa, jo pēc pirmās trases pirmo trijnieku šķīra 0,02 sekundes. Pēc pirmā brauciena ar vienādu laiku līderpozīcijās atradās Artemijs Terlanovs un Ernests Pēteris Jansons, bet Roberts ieņēma 3.vietu – 0,18 sekundes priekšā ceturtajā vietā esošajam igaunim Magi Laur. Otrajā braucienā pieci labākie pirmā brauciena rezultātu īpašnieki startē apgrieztā secībā, no piektās vietas līdz pirmajai. Roberts trasē devās trešais un pārliecinoši pārspēja jau nostartējušos sportistus, bet pēc viņa startējošie Jansons un Terlanovs arī nespēja pārspēt Roberta uzrādīto rezultātu. Divu braucienu summā Robertam uzvara ar 0,19 sekunžu pārsvaru pār tuvāko sekotāju Terlanovu un 0,25 sekundes priekšā Jansonam.

Pirmās sacensību dienas iedvesmots Roberts droši startēja arī otrajā sacensību dienā, jau pēc pirmā brauciena izvirzoties sacensību vadībā ar 0,22 sekunžu pārsvaru pār igauņi Laur Magi. Otrajā trasē Roberts pārsvaru ne tikai nosargāja, bet palielināja līdz 0,74 sekundēm, aiz sevis atstājot Igaunijas pārstāvi Laur Magi un Ernestu Pēteri Jansonu.

Jauniešu grupās sacentās vairāk nekā simts dalībnieku, pārstāvot piecas valstis – papildus trijām Baltijas valstīm klāt nāca divas citas kaimiņvalstis – Krievija un Baltkrievija.

Dubultuzvara Baltijas kausā ir līdz šim lielākais un nozīmīgākais Roberta sasniegums kalnu slēpošanā.

Latvijas Slēpošanas savienības rīkotais Baltijas kauss kalnu slēpošanā norisinās 3.posmos, no kuriem pirmais notika – Lietuvā, Druskininku slēgtajā hallē “Snow arena”, otrais – Siguldā, bet noslēdzošais būs Pyha, Somijā.

Baltijas kausa pirmais posms Robertam Beikmanim nebija veiksmīgs – veicot pirmo trasi, viņš piedzīvoja kritienu, bet otrajā tika diskvalificēts.

Roberts jau gatavojas nākamajām sacensībām – Latvijas Kausa otrajam posmam, kas norisināsies šajā nedēļas nogalē, 6. un 7.martā, Siguldā, kā arī Baltijas Kausa trešajam posmam Pyha, Somijā.

Sacensību norisēm un rezultātiem var sekot līdzi „live” Latvijas Slēpošanas savienības mājas lapā: www.infoski.lv.

Atbildēt

Jūsu komentārs
Lūdzu norādiet savu vārdu