Pirmajā klasē astoņdesmit bērnu, bet desmitajā klasē tikai deviņpadsmit. Šāda situācija izveidojusies Ikšķiles vidusskolā. Lai rosinātu skolēnus vidusskolas atestātu tomēr iegūt savā skolā un varētu justies droši par nepieciešamo skolēnu skaitu, skola nolēmusi izvēlēties kādu padziļināta novirziena apmācību. No Ikšķiles ziņo TV Spektrs.

VIALSM LV
RESURSSTV Spektrs

4 KOMENTĀRI

 1. Nedomāju, ka Ikšķilē, kur ir tikai 1 skola, šaura specializācija ir labi izsvērta doma, jo tas būtu tāpat, kā piem. specializēt vietējo maksimu tikai veģetāram sortimentam… Ko darīs bērni, kuri ir talantīgi humanitārajās nozarēs? Tieši viņi pagaidām spodrina Ikšķiles vārdu ar uzvarām koru, ansambļu un mākslas konkursos, nevis fiziķi un matemātiķi. Varbūt tomēr jāsāk ar skolas vispārizglītojošā līmeņa celšanu, īpaši eksaktajos priekšmetos, kur tas patreiz ir visai bēdīgs un tad var domāt par atsevišķu vidusskolas klašu specializāciju, piesaistot atzītus pedagogus no galvaspilsētas un citiem valsts reģioniem. Lai direktors vispirms tiek galā ar mazpilsētas vistu kūts sindromu, kad visi ir radi, draugi un kaimiņi – no skolotājiem līdz pašvaldības deputātiem un roka roku mazgā, jo nevar tak apbižot skolotāju x, kaut skolēni un vecāki pastāvīgi sūdzas, jo viņai tak arī grūti… Kamēr nav kvalitatīvas pamatizglītības un no 5 sākumskolas paralēlklasēm vidusskolā knapi nokomplektē 1, jo visi, kuri var to atļauties, meklē kvalitatīvu izglītību citur, tikmēr nekalsim fantastiskus plānus par valsts līmeņa komercskolu, bet sāksim ar elementāru graudu atsijāšanu no pelavām un izmantojot mācību gada beigas izsludināsim konkursus uz to pedagogu vietām, kuru mācītajos priekšmetos skolēnu sekmju līmenis ir zemāks par valstī vidējo un par kuru darba metodēm sūdzas kā skolēni, tā vecāki. Neticu, ka viena no turīgākajām pierīgas pašvaldībām nespētu piesaistīt pedagogus, kuri savu darbu mīl un spēj skolēnus aizraut, nevis kaut kā novada stundas, kompensējot profesionālo nespēju ar skaļu balsi un vaino visus citus tikai ne sevi, komentējot knapos sekmības rādītājus savās klasēs. Ikšķilē ir daudzi lieliski skolotāji, sava aroda speciālisti, tikai viņu darbs diemžēl nonivelējas vispārējās skolas negācijās un iekšējās intrigās, tāpēc neklusējiet arī paši, skolotāji! Tieciet vaļā no pelavām savā kolektīvā un gaisotne skolā uzlabosies, celsies sekmības rādītāji un skolēni nebēgs no Ikšķiles vidusskolas!

 2. Nedomāju, ka Ikšķilē, kur ir tikai 1 skola, šaura specializācija ir labi izsvērta doma, jo tas būtu tāpat, kā piem. specializēt vietējo maksimu tikai veģetāram sortimentam… Ko darīs bērni, kuri ir talantīgi humanitārajās nozarēs? Tieši viņi pagaidām spodrina Ikšķiles vārdu ar uzvarām koru, ansambļu un mākslas konkursos, nevis fiziķi un matemātiķi. Varbūt tomēr jāsāk ar skolas vispārizglītojošā līmeņa celšanu, īpaši eksaktajos priekšmetos, kur tas patreiz ir visai bēdīgs un tad var domāt par atsevišķu vidusskolas klašu specializāciju, piesaistot atzītus pedagogus no galvaspilsētas un citiem valsts reģioniem. Lai direktors vispirms tiek galā ar mazpilsētas vistu kūts sindromu, kad visi ir radi, draugi un kaimiņi – no skolotājiem līdz pašvaldības deputātiem un roka roku mazgā, jo nevar tak apbižot skolotāju x, kaut skolēni un vecāki pastāvīgi sūdzas, jo viņai tak arī grūti… Kamēr nav kvalitatīvas pamatizglītības un no 5 sākumskolas paralēlklasēm vidusskolā knapi nokomplektē 1, jo visi, kuri var to atļauties, meklē kvalitatīvu izglītību citur, tikmēr nekalsim fantastiskus plānus par valsts līmeņa komercskolu, bet sāksim ar elementāru graudu atsijāšanu no pelavām un izmantojot mācību gada beigas izsludināsim konkursus uz to pedagogu vietām, kuru mācītajos priekšmetos skolēnu sekmju līmenis ir zemāks par valstī vidējo un par kuru darba metodēm sūdzas kā skolēni, tā vecāki. Neticu, ka viena no turīgākajām pierīgas pašvaldībām nespētu piesaistīt pedagogus, kuri savu darbu mīl un spēj skolēnus aizraut, nevis kaut kā novada stundas, kompensējot profesionālo nespēju ar skaļu balsi un vaino visus citus tikai ne sevi, komentējot knapos sekmības rādītājus savās klasēs. Ikšķilē ir daudzi lieliski skolotāji, sava aroda speciālisti, tikai viņu darbs diemžēl nonivelējas vispārējās skolas negācijās un iekšējās intrigās, tāpēc neklusējiet arī paši, skolotāji! Tieciet vaļā no pelavām savā kolektīvā un gaisotne skolā uzlabosies, celsies sekmības rādītāji un skolēni nebēgs no Ikšķiles vidusskolas!

 3. Vai šādi
  direktors spodrina savu vai skolas tēlu? Un vai kādreiz tiks respektēts
  skolotāju, skolēnu un vecāku viedoklis? Sižetā skolniece skaidri pauž viedokli,
  ka skolu pametīs, ja būs eksaktais virziens. Jau pirmajā mēnesī bija skaidrs,
  kuru virzienu direktors ir iecerējis, lai gan skola līdz šim ir
  izcēlusies ar angļu valodu, pašdarbību.

 4. Vai šādi
  direktors spodrina savu vai skolas tēlu? Un vai kādreiz tiks respektēts
  skolotāju, skolēnu un vecāku viedoklis? Sižetā skolniece skaidri pauž viedokli,
  ka skolu pametīs, ja būs eksaktais virziens. Jau pirmajā mēnesī bija skaidrs,
  kuru virzienu direktors ir iecerējis, lai gan skola līdz šim ir
  izcēlusies ar angļu valodu, pašdarbību.

Atbildēt

Jūsu komentārs
Lūdzu norādiet savu vārdu