Saldējuma vērta vēsture

Juris Sarātovs un Indulis Trapiņš. Tīnūžu pamatskolas izdomātajā 22.gadu jubilejā.
Juris Sarātovs un Indulis Trapiņš. Tīnūžu pamatskolas izdomātajā 22.gadu jubilejā.

Priekšvēlēšanu informatīvā cīņa uzņem apgriezienus. Pašvaldības amatpersonas izdomā arvien jaunas priekšvēlēšanu publicitātes iespējas. Ikšķiles novada valdošā partija izmanto visas savas priekšrocības savu labo darbu slavināšanai – avīze, facebook lapa, dažādi pasākumi. Kad visi resursi izsmelti, palikušas skolas.

“Ir teiciens, ka cilvēkam, kurš nezina savu vēsturi, nav nākotnes. Diemžēl šo teicienu ir nonivelējuši politiķi un cilvēki, kas vēlas ar izraustītiem no konteksta faktiem par notikumiem, manipulēt ar cilvēka prātiem, uzspiežot savus dzīves uzskatus, darot to par naudu vai risinot savas iekšējās problēmas.” sarkanakmens

Kā pirmo izvēlējās Ikšķiles vidusskolu, sasaucot vecāku padomi un prezentējot savus labos darbus. Taču vecāku padomei nepatika, tik klaja priekšvēlēšanas kampaņa un pasākums beidzās ar paasu vārdu apmaiņu.

Kā nākamo izvēlējās Tīnūžu pamatskolu, tikai te vairs neiesaistīja vecākus, bet uzreiz ķērās pie izglītojamiem un darbiniekiem. Tā radās skolas 22 gadu jubileja.
2017. gada 27. martā skolā notika varenas skolas dzimšanas dienas svinības ar saldējuma dalīšanu bērniem, ziedu pasniegšanu darbiniekiem, vadībai un pašvaldības pārstāvjiem. Skaisti apdāvināja viens otru, slavinot viens otra labos darbus.*

Tikai viena problēma – skola savu darbību sāka 1994. gada 1. septembrī, bet 1995. gada 27. martā tā tika iesvētīta, pieaicinot mācītāju Sarmīti Fišeri. Tad iznāk, ka skolas dibinātāji (Ikšķiles pašvaldība) nezin savas dibinātās skolas vēsturi vai arī sagroza faktus.

Ikšķiles novada domes priekšsēdētājs Indulis Trapiņš (Vienotība), vietniece Dace Kļaviņa (Vienotība), Tīnūžu pamatskolas pienākumu izpildītājs Juris Saratovs, visa kompānija ir kandidāti nākamajās pašvaldību vēlēšanās, acīmredzot ir sastādījuši priekšvēlēšanu kampaņas aktivitāšu datumus, bet, jāatzīst, ka daži datumi netrāpās pareizā laikā – kā šī Tīnūžu pamatskolas dzimšanas diena – jāpiekrīt, ka 1. septembris šim mērķim ir absolūti nepiemērots datums! Tad nu bez aizspriedumiem tiek melots bērniem. Bērniem ballīte ar saldējumiem un konfektēm vienmēr ir forši! Zīgerista cienīgs mēģinājums nopirkt bērnu vecāku balsis par saldējumu un konfektēm?

Saldējumu dalīšana Tīnūžu pamatskolā. Foto tinuzupsk.lv
Saldējumu dalīšana Tīnūžu pamatskolā. Foto tinuzupsk.lv

Nedaudz godīguma, būtu teikuši, ka svin Tīnūžu pamatskolas iesvētīšanas 22 gadu jubileju.

Vēl var pieņemt, ka kompānija paši nezin vēsturi – tad jau tas ir nožēlojami. Vēl jo vairāk, ka šīs vēstures rakstītāji nav miruši, ir sastopami, un ir, kam paprasīt. Nav pat tālu jāmeklē – Jānis Rudzītis joprojām ir deputāts. Tīnūžu pamatskolas pirmā direktore Eva Ozere ir skolotāja Ogrē.

Vēl viens pieņēmums varētu būt, ka nav naudas, par ko nopirkt grieztos ziedus, ko ielikt mājās vāzē – šāds pasākums tad ir pamatots iemesls, lai viens otru apdāvinātu. Puķes tika visām galvenajām personām!

Runas plūdos, Ikšķiles novada domes priekšsēdētājs Indulis Trapiņš, pat izdomāja skolas atdzimšanu: “… piemēra pēc Elkšņu skoliņa ir vairāk kā 150 gadi, kur tagad arī iemājo izglītības gars Brīvā skola.”

Izrādās, ka novada pašvaldības pārstāvji neko nezina par veselām divām sava novada izglītības iestādēm.

Elkšņu pagastskola dibināta 1864. gadā un šobrīd tā jau ir Ikšķiles vidusskola.

Ja ir tik liela vēlēšanās, slavināt sevi un savus darbus ir citi svētki un citas vietas! Piedāvājam kalendāru, tuvākie svētki – Zaļā ceturtdiena, Lieldienas, 1.maijs, 4.maijs, Mātes diena.
Nerakstīts likums vēsta, ka nevajag iesaistīt savās cīņās bērnus vai vecus cilvēkus, taču tas, laikam, nav par mūsu pašvaldības pārstāvjiem.

Par Tīnūžu pamatskolu:
Ikskile.lv par Tīnūžu pamatskolu

Tīnūžu pamatskolas mājāslapa

Atbildēt

Jūsu komentārs
Lūdzu norādiet savu vārdu