Vai “Jaunais laiks” nesīs jaunus laikus

Solvita Āboltiņa
Solvita Āboltiņa

Sestdien, 23.maijā, Ikšķiles kultūras biedrības namā tikšanos ar iedzīvotājiem rīkoja partijas “Jaunais laiks” deputātu kandidāti, kuri startēs Ikšķiles novada domes vēlēšanās. Uz tikšanos ar ikšķiliešiem bija ieradušies arī viesi – 9.Saeimas deputāte, partijas “Jaunais laiks” valdes priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa  un 9.Saeimas deputāts Ainars Latkovskis, kurš kandidē uz Eiropas parlamentu. Gan pašvaldību, gan Eiroparlamenta vēlēšanas notiks 6.jūnijā, tāpēc ir svarīgi iepazīties ne tikai ar vietējās varas deputātu kandidātiem, bet arī potenciālajiem vēlētāju interešu pārstāvjiem Briselē.

“Jaunais laiks” pirmo reizi vēlas iekļūt Ikšķiles novada domē

“Tas nav tas labākais laiks, kad nākt pie varas, jo valstī ir krīze, kas skar arī mūsu novadu. Taāu ir pieļauta negodprātīga pieeja gan pret iedzīvotājiem, gan Ikšķiles novada attīstību. Un šajā sakarā mēs esam gatavi  iespēju robežās labot pieļautās kļūdas un palīdzēt iedzīvotājiem daudz optimistiskāk skatīties nākotnē,” savas partijas pozīciju skaidro deputāta kandidāts Jāzeps Meikšāns. Neraugoties uz grūtiem laikiem, par iespēju kandidēt Ikšķiles domes vēlēšanās izveidojies pat konkurss un daži pretendenti saņēmuši atteikumu.

Ar pirmo numuru “Jaunā laika” sarakstā startē pašreizējais Ikšķiles domes deputāts Indulis Trapiņš, kuram ir liela pieredze pašvaldības darbā. I.Trapiņš ir bijis Ikšķiles novada domes prieksēdētāja vietnieks, kā arī Ogres novada domes izpilddirektors, un ir pazīstams uzņēmējs savā novadā. “Veidojot sarakstu, mēs balstījāmies uz uzņēmējiem, kas ir aktīvākā sabiedrības daļa,” kandidātu izvēli pamato J.Meikšāns.

Lai naktī neapzog domes priekšsēdētāju

Ievēlēšanas gadījumā ”Jaunā laika” deputātu kandidāti ir nopietni domājuši par tām sfērām, kurās atbilstoši savai kompetencei varētu dot vislielāko ieguldījumu. “Manā pārziņā varētu būt jautājumi, kas saistīti ar tiesiskumu, jo man ir pietiekami liela pieredze šajā jomā. Ja es jautātu, cik no klātesošajiem var nosaukt visus Ikšķiles novada pašvaldības policijas tālruņa numurus, šaubos vai daudzi to varētu izdarīt,”  iedzīvotājiem vaicā J.Meikšāns.

Un turpina: “Cik man nācies saskarties ar pašvaldības policiju, nepieciešamība pēc tās mūsu novadā aktualizējas tikai tad, kad notiek protesta akcijas pie domes. Es gribētu mainīt policijas darba stilu, lai būtu dežūrdaļa, kur reģistrētu iedzīvotāju iesniegumus, lai tiktu veikts profilaktiskais darbs novadā – apzinātas un kontrolētas visas tās personas, ko mēdz uzskatīt par riska grupu (nepilngadīgie likumpārkāpēji, agrāk sodītie, cilvēki ar noslieci lietot narkotikas), kā arī nelabvēlīgās ģimenes. Kāpēc mūsu policisti nevarētu apsargāt nozieguma vietu, kamēr ierodas valsts policija? Es varētu tādā pašā garā turpināt, bet līdzīga situācija ir arī ar sociālo sfēru, kultūru un citām lietām, ko vajadzētu sakārtot, lai Ikšķiles iedzīvotāji justos ne tikai droši, bet arī komfortabli – lai nenotiek tā, ka pašu domes priekšsēdētāju naktī apzog”.

Saeimas deputāti nodod pieredzi pašvaldību vēlēšanu kandidātiem

Visbūtiskā un pašreizējos apstākļos visnozīmīgākā tēze, kas ierakstīta partijas “Jaunais laiks” programmā, gatavojoties pašvaldību vēlēšanām, ir: “Strādāsim kopā ar visiem, nešķirojot deputātus pēc politiskās piederības, kam 6.jūnijā pašvaldības vēlēšanās Ikšķiles novadā iedzīvotāji uzticēs vadīt saimniecisko dzīvi”.

To acīmredzot diktējusi arī frakcijas “Jaunais laiks” līdzšinējā pieredze Saeimā, jo šķelšanās nekad nav bijusi politiķu sabiedrotā. Īpaši tas attiecas, uz tā saucamajām, latviski orientētajām partijām, kam bieži vien grūti atrast kopsaucēju. “Jo sašķeltāks, jo vājāks,” norāda S.Āboltiņa. Un turpina:” Vajadzētu visiem politiķiem apsēsties pie viena galda, aizmirst visas nesaskaņas un domāt, kā pārvarēt krīzi!”

Partijas  valdes priekšsēdētāja neslēpj, ka, 2002.gadā “Jaunais laiks” iegājis politikā ar pārliecību, ka viņi ir “vislabākie un vispareizāki”. Pēc 8 gadu darbošanās politikā S.Āboltiņa paškritiski atzīst, ka viena no kļūdām, kāpēc nācies pamest valdību, ir bijis pieredzes trūkums, kas liedzis atrast sabiedrotos, uzrunāt cilvēkus un skaidrot lietu būtību.

Trūkst komunikācijas starp pašvaldību un iedzīvotājiem

Šajā jomā būs daudz darāmā arī Ikšķiles novada domes nākamajiem deputātiem. Tikšanās laikā vairākkārt izskanēja iedzīvotāju pārmetumi, ka trūkst informācijas un atgriezeniskās saiknes par to, kas notiek pašvaldībā. “Sabiedrība nezina, ko dara dome. Būtu nepieciešams tāds medijs, kur iedzīvotāji varētu runāt un spriest, kas notiek novadā. Laikraksts “Ikšķiles Vēstis” netiek ar šo uzdevumu galā,” secina ikšķilnieki. Ar iedzīvotājiem vienisprātis ir arī I.Trapiņš, kuram laikrakstā sniegtā informācija šķiet “sausa un nekonkrēta, arī savulaik izveidotais pašvaldības portāls netiek līdzi laikam”.

Ja sabiedrībai būtu detalizētāk un saprotamāk izskaidroti pašvaldības lēmumi un projekti, tad varbūt iedzīvotāji ar neuzticību neraudzītos arī uz tādām visiem nepieciešamām lietām, kā stadiona izbūve pie Ikšķiles vidusskolas. Rodas iespaids, ka cilvēkiem vēl neviens līdz galam tā arī nav paskaidrojis, cirtīs tos bērzus pie  domes vai necirtīs? I.Trapiņš tikšanās dalībniekeim solīja, ka necirtīs…

Komunikācijas trūkums Ikšķilē jau  izsenis jūtams ne tikai starp pašvaldību un iedzīvotājiem, bet arī pašu ikšķilnieku starpā. Arī tikšanās reizē ar “Jaunā laika” deputātu kandidātiem jau kuro reizi tika cilāts jautājums par kultūras centra izbūvi – kā aizvien, savi piekritēji projektam par kultūras biedrības nama rekonstrukciju, savi – jaunas būves nepieciešamībai. Ir ļoti daudzas lietas, par kurām ikšķilnieki nevar vienoties, kā dzīvot savā novadā.

Kā svarīgāko no iemesliem, deputāta kandidāts I.Trapiņš min stratēģiskās plānošanas trūkumu Ikšķiles pašvaldībā. “Mēs runājam par  transporta plūsmu, bet nav transporta shēmas, nav teritoriālā plānojuma, nav stratēģijas. Visa pamatā ir tas, ka nav teritorālā plānojuma, kas ir viens no svarīgākajiem jautājumiem,” norāda I.Trapiņš. “Jaunais laiks” ir pilns apņēmības radikāli mainīt ikšķilnieku dzīvi. Jācer, ka izdosies.

53 KOMENTĀRI

 1. Kā lai savādāk savai pēcpusei pievēršu uzmanību!Es,puiši ,biju nerātns-ieperiet mani!Jā,jā………!<br />
  …..un man nav pretenzijas pret PCTVL-tur smuki puiši.

 2. Uzmanies gan, Jāni, ka tik kaut kas ar Tavu pēcpusi nenotiek… Tie pēcpuses sargātāji parasti ir vislielākie divkoši, jo jāmēģina izpatikt visiem, ka tik kaut ko tur ne…. :))))))))) Pret sliktu dūšu labi palīdz Motilium!!!

 3. Jaunais laiks-man no Jums vēmiens nāk!Tās skaistās bildes ar dzeltenām sejām……….!Jāuzmana mugurpuse ejot,ka tik neiebāžat kādu reklāmas lapu man pakaļā!!!!

 4. Reāla opozīcijas darbība Ikšķiles domē nekad nav notikusi. Neviens opozīcijas deputāts publiski nav iebildis pret domes nelikumībām un nav centies gūt sabiedrības atbalstu. Ja tā nav patiesība, miniet konkrētus faktus, kuri apliecinātu, ka kaut reizi kāds no āetriem opozīcijas deputātiem būtu publiski un atklāti vērsies pret domes lēmumiem.

 5. Paldies opozīcijas pārstāvjiem, kuri centās un cīnījās par Ikšķilē notiekošajām nelikumībām pirms gada, pirms diviem gadiem!!! Nevis pus gadu pirms vēlēšanām sāka `aktīvi` darboties. Jājautā: “Kur jūs bijāt agrāk? Vai neredzējāt kas notiek? Kāpēc nenācāt palīdzēt?” Šeit jau ir runa par Ikšķiliešu vienotību. Būtu palīdzējuši un apvienojušies, būtu kaut ko mainījuši! Bet tagad, cīnoties par kopēju mērķi, mēģina apvainot vienīgos, kas centušies tiešām kaut ko panākt!<br />
  Par Jaunā laika komandu, lai Jums izdodās!

 6. Es piekrītu, ka E.Repšes kgs., ja JLaikam ir interesanta Ikšķile, kā vietējais, jau nu varēja atrast laiku parunāt ar ļaudīm. Man viņš personīgi simpatizē, bet atbalstīšu “Apvienību iedzīvotāji”- cilvēkus, kas reāli šeit dzīvo un cenšas ko darīt. …vismaz neizvairās rādīties cilvēkiem

 7. Ar sabiedrību līdz šim komunicējušo lielo partiju Ikšķiles pārstāvji savās runās iestājas par vienotību, bet darbos, tieši pretēji, ir savrupi. Vienīgajā JL un sabiedrības tikšanās reizē Zane Baidekalne reformatorus kaismīgi aicināja konsolidēties. Kādēļ tas nenotiek? Kādēļ tik daudzas listes un politiski ārkārtīgi tuvredzīga mazu grupiņu raušanās uz dažādām pusēm? Ko mēs Ikšķilē varam sagaidīt no JL? Vai mūsu novadnieks, JL dibinātājs un līderis ir kaut reizi ar ikšķiliešiem ticies un palīdzējis vismaz ar padomu? Kādēļ vietējais JL pirmās absolūti kuslās dzīvības pazīmes izrāda tikai dažas dienas pirms vēlēšanām? Vai ir pamats cerēt uz kaut ko labāku nākotnē?

 8. Atbildot uz pirmo jautājumu – nē, es nevienu nenonievāju, patiesībā es cienu jebkuru cilvēku, kurš cenšas aktīvi darboties, arī no citiem sarakstiem. Arī Jūs! Jo Jūs neklusējat. Jūs izsakāt savu viedokli. Es cienu Jūs par to, ka Jums tāds vispār ir! <br />
  Nē, es neuzskatu vēlēšanas par sacīkstēm vai loteriju. Es piedāvāju ar savām zināšanām, pieredzi, izglītību, apvienojumā ar dzīves pamatvērtībām, kuras mani vecāki man ir ieaudzinājuši (esmu katolis)kalpot sava novada labā. Ja tauta izvēlēsies to visu neizmantot, turpināšu darboties, kā līdz šim privātajā sektorā. Man nav ambīciju uz varu un naudu. Naudu var nopelnīt (vēl vairāk) privātā sfērā.

 9. Bet kāpēc? Einārs Repše nekandidē uz pašvaldību deputāta vietu! Tika uzaicināta partijas vadītāja un Eiroparlamenta deputāta kandidāts, lai akcentētu partijas pamatnostādnes, kuras bija iespējams papildināt ar nostādnēm pašvaldības jomā. Kā tad Jūs stādāties priekšā tikšanos ar tautu? Ir izziņots tikšanās laiks un vieta un cilvēki, kuriem ir jautājumi iet un jautā, sarunājas. Nav iespējams iet katra vēlētāja mājā vardarbīgi! Kā Jūs to esat iedomājies?

 10. Varbūt tomēr jūs cenšaties verbāli nonievāt kādu, vai arī jums šķiet, ka vēlēšanas ir loterija vai sacīkstes. <br />
  <br />
  Citēju Jūsu teikto:<br />
  daceks Andrim 28.05.2009 10:27<br />
  Nu principā es Tev piekrītu. Ar tautu ir jākomunicē, jo kā tad citādi zināt, kā pārstāvēt tautas intereses? Taāu ar to tautu ir tā jocīgi, proti, es biju uz to sevis stādīšanu priekšā, taāu kaut kā neviens neko īpaši jautāt par Ikšķili, par to, ko mēs gribētu Ikšķiles labā darīt nejautāja, vien pāris pensionāri bija atnākuši nodot CU Rīgas lokomatīvēm par darbību Saeimā un valdībā. Neviens jau par Ikšķili tur neinteresējās. Kur Jūs visi bijāt???<br />
  <br />
  Jums radies nepareizs iespaids par notiekošo, tautai nav jāskrien un jāmetās jums ap kaklu tikai tādēļ, ka esat uzrīkojuši tikšanos, aktivitāte politiskajos pasākumos ir aptuveni vienāda, ja Jaunais Laiks Ikšķili būtu uzskatījis par svarīgu, varēja sarunāt Ikšķilnieka Eināra Repšes vizīti!<br />

 11. skaidroju: :)))))))))) nozīmē to, ka mani Jūsu komentārs pamatīgi uzjautrināja, respektīvi, man nāk smiekli par to formu, kādā Jūs mēģinat mani verbāli pieveikt ar kaut kādiem uzbraucieniem un Jums liekas, ka mani tas kaut kādā veidā nonievā vai aizskar vai padara par sliktāku citu acīs.<br />
  sauklis – ievēlēsiet, redzēsiet! nozīmē to, ka neesmu tik daudz runātājs, kā darītājs, proti, liekus solījumus nedodu, kad būs jāstrādā, darīšu to no tīras sirdsapziņas, kā viemēr. Tā, lūk.

 12. Vienkārši, liekas, ka izvērties tāds kā dialogs mūsu starpā, kas nevienu citu vairs nesaista, tāpēc arī neuzskatu vairs par nepieciešamu izvērst šo neauglīgo diskusiju tālāk. <br />
  Kas bija domāts ar iemesliem kandidēt? Ja doma bija kaut kā ironizēt, tas bija lieki. Nedomāju, ka man var pārmest kādus nepiedienīgus iemeslus. Varbūt saglabāsim cieņu un izteiksim konstruktīvu (pamatotu) kritiku, nevis plātīsimies ar zemtekstiem.

 13. :))))))))))))) ievēlēsiet, redzēsiet! <br />
  Lai mums un jums veicas! <br />
  Atļaujiet man ar šo novēlējumu ar godu atvadīties no šī foruma. Es tiešām novēlu, lai Ikšķiles domes vēlēšanās piepildās vislabākais scenārijs, kāds viens Ikšķiles novada iedzīvotājiem var būt! Un ja es maldos savā viedoklī vai neatpazīstu kādā kandidātā blēdi, lai tad šo cilvēku neievēl! Žēl tikai, ka neesam gaišreģi…

 14. Nu redziet Dacek nevajag purpināt ņemiet un sūtiet savu ziņu vēlētajiem un skaidrojiet, dariet. Jo pagaidām izņemot Jūsu komentārus neko citu neredzam!<br />

 15. Jā, laikam Tev, Andri, taisnība. Vienkārši bišķi iekoda nervā, jo baigi grūti man kā cilvēkam no tautas kandidēt vēlēšanās, jo uzreiz Tu tiec ierauts vienā maisā ar esošajiem politiķiem, tautas krāpējiem, stulbeņiem, varaskārajiem un mantaskārajiem riebekļiem. A neviens nav padomājis, ka es tikko biju tāds pats cilvēks, kā tie visi, kas tagad purpina un tagad gribu to purpinātāju tautu pārstāvēt un tāpati tauta tagad mani norej! Vienkārši tikai dēļ tā, ka esmu tajā sarakstā!!! Jebkurš no Jums var pamēģināt, būs tas pats. Tā dīvaini iznāk. Par to, ka neviens neko nevar mainīt, peļam visus, par to, ka grib kāds ko mainīt, arī peļam,… Rezultātā neviens nekad nav un nebūs labs.

 16. 🙂 🙂 :)<br />
  <br />
  Dacek, lūdzu ideja no manas pieredzes – uztaisi savu portālu pa savam! Es uztaisīju un vairs nemācu šī portāla adminam (mederatoram), kā viņam šo portālu vadīt. Mani tas kaut kā vairs neuztrauc 🙂

 17. Nepiekrītu. Katrs saraksts, programma un mērķi tika publicēti oficiālajā laikrakstā, pārsvarā visi saraksti rīkoja tikšanās ar tautu, gatavoja un izsūtīja vēlētājiem informatīvus bukletus, izvietoja reklāmas plakātus. Ko tad vēl vajag, vai dalīt banānus, balonus un skaldīt malku veciem ļaudīm vēlēšanu priekšvakarā kā farsu? Mēs esam aizmirsuši vēlēšanu būtību – proti, tauta IZVIRZA kandidātus vēlēšanām un par tiem balso!!! Tautai ir pienākums izrādīt iniciatīvu. Un lūk, mēs, kandidāti arī esam tauta, tāda pati kā tie vēlētāji, tikai aktīvāka, kas vēlas ko mainīt aktīvi, nevis sēž mājās un gaida, kad kāds kaut ko lūgs vai prasīs vai spiedīs, vienalga, kā to nosauc. Bet Jūs sakāt, ka kandidāti ir kaut kāda šķira, kas te nezin ko grib,m nenāk pie tautas u.t.t. Tauta taāu sastāv no mums visiem un daļa tautas ir izvirzījusi savu interešu pārstāvībai savus kandidātus!

 18. Nezvai ikskile.com par publikāciju Jaunajam laikam prasīja naudu, bet Ogrenet.lv gan ievietoja rakstu kā reklāmraksts. <br />
  <br />
  Un moderātora skarbi teikto: Vai paši kandidātiņi rūpējās par novada ļaužu informēšanu? Atbilde: NĒ<br />
  <br />
  Var attiecināt uz visiem 139 kandidātiem!<br />

 19. Es nelobēju, es atbalstu Jaunā laika Ikšķiles saraktu un to nemaz neslēpju, ja jau piedalos šajā diskusijā. Es esmu subjektīvs indivīds un man ir tiesības atbalstīt, ko vēlos, bet medijas tomēr ir zināmā mērā jābūt objektīvm, lai saglabātu reitingus un iegūtu interesentus arī citādi domājošo vidū. Ja medijs ir viena politiska virziena mājas lapa, tad tā arī lai paliek un šī mājas lapa tad arī paliek šādā šaurā formātā un nepretendē uz objektīva sabiedriska medija statusu.

 20. Ko lobējat jūs Dacek? Man sākotnēji arī nepatika moderātora locijums vārdam kandidāti, bet tad es atcerējos filmu Ceplis un sapratu šo ironiju.<br />
  Un patiesi, ja jau Jaunajam Laikam rūpēja sava publicitāte, ko tad viņi nav iesūtījuši savu rakstu.

 21. Starp citu, ogrenetā ir daudz vairāk fotogrāfiju un šādas, kāda ir šajā portālā, nav vispār!!! Tā, kā atsaukties uz ogrenetu nebūtu korekti.<br />
  Redzi, jebkuru kritiku vajag uztvert normāli un, manuprāt, moderatora kā informatīva portāla pārstāvja leksika atbildē norāda uz neprofesionālismu žurnālistikas jomā. Šādā formā (piem., vārds “kandidātiņi”) vari komunicēt ar lētu iepazīšanās portālu rupjo izteicienu dēļ izslēgtajiem ļaudīm.<br />
  Protams, ka ir skaidrs, kuru sarakstu lobē šis portāls, tad uzskatāmi redzams pēc reklāmas banneriem portāla sākumlapā! Par to jau nav stāsts, lai jau. Bet, ja vēlaties pretendēt uz cienījama mēdija statusu, šādi izlēcieni norāda Jums īsto vietu… Skumji.

 22. Cenšos būt konsekvents, bet apziņa ir tāda plūstoša padarīšana :)<br />
  <br />
  Politiķiem, kas žēlojas, ka tauta nenāk uz sapulcēm, es saku, ka jāiet pie tautas. Cilvēkiem, kas žēlojas, ka ar viņiem nerunā, es iesaku prasīt, nevis lūgt. Vēl ir politiķi, kas namaz nežēlojas, ka tauta nenāk uz sapulcēm, jo sapulces netaisa. Vēl ir vēlētāji, kuri ar prieku balso ar aizvērtām acīm. Tas tā it kā īsāk un nepārprotamāk :)<br />
  <br />
  Par to, ka tauta vēlas komunicēt, var palasīt kaut vai šī portāla komentāros. Atgādiniet man pēdējā pusgada laikā konkrētu pašvaldības pozīcijas vai opozīcijas deputātu publisku sarunas pieteikumu, varbūt esmu piemirsis 🙂 Sporta centra prezentācija bija privāto investoru pasākums … <br />
  <br />
  Tam, ka deputāti ir pamanījuši “modīgo” politiskā tirgus tendenci, pierādījumi atrodami viņu “jaunajās” programmās un jaunajās partijas piederībās. Kas septiņiem LZS deputātiem, t.sk. Domes priekšsēdētājam un divām kultordzēm – masu pasākumu speciālistēm, ir traucējis organizēt jaunajā programmā solītās Iedzīvotāju konsultatīvās padomes darbu vai vismaz idejas apspriešanu? Par kādu padomi tad mums piedāvā balsot LZS – mēs taāu atceramies, ka par jebkuru variantu, kuru pēc tam kaut kad 2012.gadā varbūt sāks realizēt, mums teiks, ka esam nobalsojuši jau 2009.gadā! Iepriekšējās vēlēšanās mēs taāu nobalsojām par tieši šo kultūras kalna projektu ar estrādes nojaukšanu, vai ne :)<br />
  <br />
  Es nebalsošu par kandidātes Čekeles vadītās skolas padomes variantu, kur klašu pārstāvji netiek informēti par sanāksmēm un protokoli pieejami tikai pie direktores darba laikā. Tai pašā laikā padomes vadītāja tiešā veidā iesaistās politiskos (politbiznesa?) procesos, paužot personīgo viedokli padomes vārdā. Vai šoreiz būs savādāk? Lai pārliecina pirms vēlēšanām!<br />
  <br />
  … kaut kādi gari teikumi šodien uz vakaru …

 23. Vai JAUNAIS LAIKS iesūtīja šādu informāciju? Atbilde: NĒ<br />
  <br />
  Šis raksts ir pārpublicēts no Ogrenet. <br />
  <br />
  Vai paši kandidātiņi rūpējās par novada ļaužu informēšanu? Atbilde: NĒ

 24. starp citu, man baigais lielais pārmetums šī portāla veidotājiem!!! Man nav skaidrs, kāpēc raksta centrā augšā ievietots tikai Solvitas Āboltiņas portrets, pie kam ne labākajā kvalitātē un rakursā? Tajā tikšanās klāt bija arī lielākā daļa šī saraksta Ikšķiles novada domes deputātu kandidāti, daži vēlētāji… Vai tas ir kāds slēpts mēģinājums izraisīt nepatiku pret šo sarakstu? Lai vēlētājiem rodas iespaids, ka viņi balsos tikai par Solvitu? Viņa taāu šeit pat tuvu nebūs, kad būs reāli jāstrādā!!!

 25. Nu gan tu sašuvies… Vispirms saki, ka tauta baigi grib komunicēt, bet neviens neatbalsta, tagad atkal saki, ka tauta guļ un gaida, kad kāds klauvēs pie durvīm un mēģinās ietirgot vēlmi uzlabot dzīvi. Tā dīvaini iznāk…Es ceru, ka tā tauta līdz 6.jūnijam tomēr atmodīsies pati un lems par savu nākotni…

 26. Tas ir kā pirmklasniekam pārmest, ka tas neprot integrāļus rēķināt 🙂 <br />
  <br />
  Tauta gadiem ilgi ir gulējusi, jo labie onkuļi ir “taupīgi saimniekojuši”. Citi arī gāzēja un bekonu audzēja. Tagad tautai vēders sāk rūkt un viena acs mazliet pavērusies, tautai atkal politikas pirmajā klasē jāiet. Tikai mēs neesam tie možie un zinātkārie pirmklasnieki, kuriem visu gribas zināt. Mēs esam apātiski otrgadnieki, kas sliktu skolotāju vadīti jau nesekmībā iedzīvojušies un intereses par mācībām zaudējuši. Tagad klases audzinātāju darba kandidātiem (partijām, biedrībām, individuāli) pavisam citāds darbs darāms – ar priekšā stāvēšanu neko nepanāks.Kā putekļu sūcēju tirgotājiem pie visām durvīm jāklauvē un labu piedāvājumu smagā darbā jāpārdod klientiem, kas jau ir vīlušies gan produktā, gan servisā.

 27. Nu principā es Tev piekrītu. Ar tautu ir jākomunicē, jo kā tad citādi zināt, kā pārstāvēt tautas intereses? Taāu ar to tautu ir tā jocīgi, proti, es biju uz to sevis stādīšanu priekšā, taāu kaut kā neviens neko īpaši jautāt par Ikšķili, par to, ko mēs gribētu Ikšķiles labā darīt nejautāja, vien pāris pensionāri bija atnākuši nodot CU Rīgas lokomatīvēm par darbību Saeimā un valdībā. Neviens jau par Ikšķili tur neinteresējās. Kur Jūs visi bijāt???

 28. Kritērijus katram pašam sev jāizdomā, lai nav pēc tam vainīgie jāmeklē 🙂 <br />
  Kā novērtēt pēc stipri saīsinātejiem CV? Varbūt jāsāk ar to, ka nekādas vērtēšanas vērti nav tie, kuri nav pacentušies sevi piedāvāt tiešai saskarsmei, sarunai. Tiem tuvu es savā vērtējumā lieku tos, kas atved Rīgas lokomotīvītes, bet paši no sarunas izvairās pat aicināti. Pēc tam jau pēc satura vērtējamo skaits man ir salīdzinoši mazs 🙂 Cits viedoklis nav nekāda lielā bēda, svarīgi, lai ir spēja un patiesa vēlme komunicēt ar tautu, ņemt vērā dzirdēto.

 29. Nūuu…khe, khe, man jau ir arī citi dotumi bez nebūšanas domē… :))))Tā, kā kritēriju sarakstu varētu izveidot, bet laikam jau nebūtu korekti to darīt šādā veidā. Visi saraksti jau ir pieejami ar minimālo informāciju par katru kandidātu (izglītība, darba vieta…). Žēl, ka nav tāda plašāka apraksta par katru, ko darījis, kādi tikumi, kādas prioritātes un pārliecība. Tā tīri personiski, lai zinātu, vai labs cilvēks, jo tas jau ir galvenais. Ja cilvēkam ir pareizās vērtības dzīvē, viņš nepieļaus, ka arī darbā tās netiek ievērotas. Nav jau nemaz galvenais tā ārprātīgā pieredze darbā, lai gan kaut kādai sajēgai arī ir jābūt. Lai tikai balsojot, pieņemot lēmumus, roka ceļās ne tikai par savām interesēm, bet arī domājot par tautas vairākuma interesēm. Tas jau skaidrs, ka visiem 100% nekad neizpatiksi. Piemēram, tikšanās ar Jauno Laiku viens pensionārs meta <i></i>ar roku, eh, priekškam tiem bērniem vajag to sportu, ka tik es tur varu pastaigāties, un tā iela arī pie skolas netraucē. Nu viņam jau netraucē, bet bērnu vecāki noteikti viņam oponētu. Redzi, ne vienmēr visiem var palīdzēt…

 30. Tie 5000 ievēlēt derīgie nav vienā sarakstā un par visiem “nebijušajiem” krustiņus nepieliksim. Būs vien jāpapildina kritēriju saraksts 🙂

 31. precizēju:<br />
  “Tomēr – kur ir tās cīņa par idejām iepriekšējo āetru gadu garumā? Kur ir tā komunikācija ar vēlētājiem kaut vai tikai šogad, kad vēlētāji paši izrādīja interesi?”<br />
  <br />
  Es šeit nerunāju par kādiem abstraktiem jaunajiem spēkiem, bet par konkrētiem domē jau iepriekš ievēlētiem cilvēkiem kā opozīcijā, tā pozīcijā. Tādēļ – balsošanai ir pieejami daudzi saraksti, bet amatos sēdējušie ir jāatstāj bez plusiem jebkurā no sarakstiem. Lai viņi savu pieredzi, ja tajā ir kaut kas noderīgs, nodod saviem partijas biedriem, kurus ievēlēs 🙂

 32. Un ko tu sauc par “jauniem spēkiem”? Nu nav jau nekādi spēki un nav jau arī tur ko satraukties. Vienkārši ir iespēja izteikt viedokli un tā tiek izmantota. Ja jau tie jaunie spēki tiks ievēlēti, visticamāk, ka viņiem jau arī vajadzēs tieši opozīcijas apbalstu, lai viņi tiktu pie “šprices” un tad var nākties nožēlot šos visus apvainojumus vēlešanu kampaņā. Tomēr jau opocīcija ar jaunajiemspēkiem labāk sader kopā, kā esošie iesīkstējušie… Vai ne tā?

 33. Ārkārtīgi interesanti ir tas, ka patreizējās “opozīcijas” aizstāvji ir tikpat satraukušies par jaunu spēku parādīšanos kā bēdīgi slavenā esošā pozīcija.<br />
  Tas lieku reizi parāda, ka patreiz “interešu sfēras” domē ir sabalansētas.

 34. Nu ar varu jau balsot, protams, nevienu nespiež… Bet vai Tev, zinošais vēlētāj, ir vispār iespēja un izvēle balsot par ko citu? Vai atstāsi to citu ziņā, vai balsosi par esošajiem, neko nemainīdams, vai par bļāvējiem, kuri vispār pat nestādās priekšā, kā tas darbs ir darāms un pēc min 6 mēnešiem vispār tikai sāks apjēgt, ko tur dara tajā domē un kādā kārtībā, kuriem vispār nav nekādas pieredzes šajā jomā, tikai personiskais viedoklis par dažiem sadzīviskiem jautājumiem, kas ir jebkuram no mums?

 35. Tieši par to jau runa – nekādas komunikācijas ar vēlētājiem, arī opozīcijai, nerunājot par pozīciju. <br />
  Ja opozīcijai ir atbalsts no aktīviem iedzīvotājiem, kaut ko tomēr būtu bijis iespējams panākt.Iespējams, pat daudz. Iepriekšējos pāris gados nekā tāda nebija, nekādas vēlmes strādāt un pārstāvēt savu vēlētāju intereses. Arī opozīciju taāu bija ievēlējuši ikšķilieši.<br />
  Nevaru pateikt nevienu iemeslu, lai par viņiem un viņu sarakstiem tagad balsotu. <br />
  Nevaru pateikt nevienu

 36. Bet, Andri, tā jau arī ir, ka neko nevar darīt, kamēr nav pozīcijas varas? Vai tad ne tā? Ko tad līdz tā bļaušana, ja rezultātā dokumentu tu nevari tādu pieņemt tāpat! Reāli rezultāta jau nebūs vienalga! Vienīgā iespēja kaut ko mainīt ir tikt ievēlētam un iegūt vairākumu balsu domes sēdēs! Tas tak katram ir skaidrs! Vienkārša loģika. Te nederēs tāds kautrīgs latvietim raksturīgs : “ko ta es, es jau tikai drusku, nu dažas balsis man vajadzētu, varētu es tur pasēdēt…” Te tiešām vajag ambīcijas uz reālu varu. Tas nav nekas nosodāms, ka šie cilvēki raujas uz ievēlēšanu, tas ir apsveicami! Lai viņiem veicas. Tikai tas, kas neko nedara, neko arī nekad nepanāks!

 37. Vai vari pateikt, ko tajās Domes sēdēs opozicionāri varēja darīt? Loģiski, ka vienīgais efektīvais veids bija spēlēt uz medijiem un publiku – tāds ir opozīcijas darbs. Tādēļ, manuprāt, neapmeklēšana šajā gadījumā nav tas sliktākais. <br />
  <br />
  Sliktākais ir tas, ka pat pēdējo 6 mēnešu laikā, kad viena iedzīvotāju grupa aktīvi pauda savu viedokli, šie “pieredzējušie” politiķi turpināja “sēdēt ierakumos” – paskatīsimies, ar ko tas beigsies. Tagad ir izvēlējušies katrs pa sarakstam, kur būt par “līderiem” 🙂 Nevar teikt, ka tas ir slikti principā, jo tāds ir politikas process – savu ideju realizēšanai nepieciešamas vietas domē. Ja ir idejas …<br />
  <br />
  Tomēr – kur ir tās cīņa par idejām iepriekšējo āetru gadu garumā? Kur ir tā komunikācija ar vēlētājiem kaut vai tikai šogad, kad vēlētāji paši izrādīja interesi? Domāju, ka tas ir tas kritērijs šīm vēlēšanām – vajadzīgi cilvēki, kuru profesionālā varēšana ir komplektā ar patiesu interesi par iedzīvotāju vajadzībām, nevis ar “vienīgajiem pareizajiem variantiem” vai “ko tad mēs tur varējām darīt”<br />
  <br />
  Jautru trešdienu visiem!

 38. Trapiņš, Stiliņš, Emsiņš – atšķiras ar to, ka pirmie divi, tuvojoties vēlēšanām un pieaugot pilsoniskajai aktivitātei Ikšķilē, dažas sēdes (īpaši, ja bija paredzama korespondentu klātbūtne) tiešām apmeklēja, bet pēdējais bija “izturēts” līdz galam un tā arī nav parādījies.

 39. Par domes sēžu apmeklēšanu iesaku griesties Domē, bet cik man ir informācija Trapiņš domes sēdes apmeklē, bet cik saprotu tiek jaukts ar citu opozīcijas deputātiu Mārtiņu Emsiņu, kurš domes sēdes vispār nav apmeklējis vairāk kā divus gadus.

 40. Man jāoponē “vēlētājam”, Trapiņa kunga nostāja ir pavisam citāda, jo, cik es viņu satieku, viņš vienmēr ir norūpējies par nelikumībām domē, viņš detalizēti seko līdzi visiem domes lēmumu projektiem un dokumentiem, publiskojot tos un nepieļaujot to slepenu pieņemšanu. Tas, diemžēl, ir vienīgais, ko opozīcijā esošs deputāts var darīt, jo visi lēmumi ir izlemti jau pirms sēdes un balsojumā variantu opozīcijai nav vispār!!! Partijas mainīšana nav noziegums. Stājoties konkrētā partijā ne vienmēr vēlamais izrādās patiesība! Arī Trapiņa kungs acīmredzot ir vīlies iepriekšējā politiskajā spēkā, tāpat kā liela tautas daļa. kas iepriekš par šo politisko spēku ir balsojusi pozitīvi! Tas lai paliek uz tās partijas līderu sirdsapziņas! Un nedomājiet, ja Jaunais laiks var viena mēneša laikā izmēzt tos sū…, ko ir savārījuši iepriekšējie stulbeņi (atvainojos par necenzētu vārdu), visi dok.ar ES valūtas fondu tika parakstīti jau 2008.gada nogalē un tajos ir Latvijai noteikti pienākumi, kas jāpilda tagad. Tomēr, vērts atcerēties arī to, ka neba Einārs un Solvita šeit valdīs Ikšķilē, bet mūsu vietējie cilvēki. Un patiesībā, jābalso ir par viņiem, nevis jāpiesien viņiem bumbas par valdības darbiem vai nedarbiem….Jautājums ir par to, vai atstāsim visu, kā ir, vai gribam ko mainīt???

 41. Mani mulsina kad cilvēki pievienojas un pārstāv tik divkosīgu partiju.šodien biju Rīgā un,jāteic ,mani patiesi mulsināja šīs partijas reklāmu stendi.Teksts tur bija aptuveni tāds-visu naudu izglītībai,mazāk birokrātijai….Te nu jautājums-šīs partijas pārstāvji tagad ir pie šprices,bet atvainojos,neredzu kad kaut kas mainītos.Kaut ko stampājas,taisa smukas reklāmas par pīrāgiem,bet kāpēc tad tagad jau to pīrāgu nedala godīgi?Kas tad tāds īpašs mainīsies pēc tā 6.jūnija,ja jau tagad netiek galā?

 42. Lai kāds tas nosaukums, bet domes sēdes Trapiņa kungs neapmeklē jau vismaz pāris gadus. Tā vien liekas, ka esošā pozīcija ar opozīciju vienojušās uz savstarpēji izdevīgiem noteikumiem.<br />
  Kādreiz satikts, Trapiņš par visām nebūšanām domē tikai plāta rokas – ko nu es, to jau visu viņi…Tur jau vairs neko…Lai tik iet viss savu gaitu…Kā lai nosauc tādu attieksmi pret saviem vēlētājiem? Kāpēc man būtu jātic, ka mainījis partiju, viņš sāks ko darīt?<br />
  Tas būs tas īstais “jauno laiku” nesējs, kad Tēvzemei un brīvībai (ne partijas, bet vārdu tiešā nozīmē)ir jau sen atmetis ar roku…

Atbildēt

Jūsu komentārs
Lūdzu norādiet savu vārdu