Roberts Beikmanis skaistā cīņā, Baltijas kausā, izcīna 2.vietu

Š.g. 3.-4.martā, Siguldā, “Pilsētas trasē” norisinājās Baltijas kausa otrā posma sacensības kalnu slēpošanā, Milzu slaloma un Superslaloma disciplīnās. Šajās sacensībās piedalījās un 2.vietu savā vecuma grupā (U14) izcīnīja Roberts Beikmanis no Tīnūžiem.

Svētdien, sacensību rītā, termometra stabiņš rādīja -18*C, taču spītējot aukstumam tika aizvadīti Superslaloma kvalifikācijas braucieni.

Uz starta U12 grupā stājās arī Ikšķiles novada sportisti Georgs ŠMALCS un Hugo BEIKMANIS, kur Georgs uzrādīja 4. rezultātu, bet Hugo ieņēma 16. vietu 30 dalībnieku konkurencē. Pēc tam uz starta stājās U14 grupas sportisti, kur piekto laiku 25 dalībnieku konkurencē uzrādīja Roberts BEIKMANIS. Paralēlajam slalomam kvalificējās katras grupas 8 ātrākie sportisti, tādējādi Georgs un Roberts turpināja cīņu.

Kaut sava ceturdaļfināla pirmajā braucienā uzvarēja Georgs, tomēr divu braucienu summā nācās piekāpties savam konkurentam.

Savukārt Roberts pirmajā braucienā, ļoti līdzvērtīgā cīņā zaudēja 0,07 sekundes savam konkurentam Dāvim Mazajam, bet otrajā veica pārliecinošu braucienu un ar uzviju atspēlēja deficītu un divu braucienu summā ar 0,90 sekunžu pārsvaru kvalificējās pusfinālam. Par vietu finālā BEIKMANIS sacentās ar Lietuvas pārstāvi LENKUTI, kuru uzvarēja pirmajā braucienā, taču otrajā piekāpās par 0,23 sekundēm, tomēr divu braucienu summā bija ātrāks, tādējādi nodrošinot vietu finālā. Fināla pretinieks bija ziemeļu kaimiņš, igaunis Laurs MAGI, kurš līdz finālam visos braucienos bija izcīnījis uzvaras. Pirmās trases beigās Roberts pieļāva nelielu kļūdu un uzvaru ar 0,50 sekunžu pārsvaru izcīnīja Laurs. Otrajā fināla braucienā Roberts bija noskaņojies atspēlēt deficītu un patiesi braucienā uzvaru izdevās izcīnīt, tomēr braucienu kopvērtējumā līdz uzvarai pietrūka 0,25 sekundes.

Sestdien notika sacensības milzu slalomā, kur Ikšķiles novada sportisti – ŠMALCS Georgs izcīnīja septīto vietu, bet BEIKMANIS Roberts bija astotais.

Jauniešu grupās sacentās vairāk nekā simts dalībnieku, pārstāvot gan Baltijas valstis, gan citas kaimiņvalstis.

Latvijas Slēpošanas savienības rīkotais Baltijas kauss kalnu slēpošanā norisinās 3.posmos, no kuriem pirmais notika – Lietuvā, Druskininku slēgtajā hallē “Snow arena”, otrais – Siguldā, bet noslēdzošais būs Pyha, Somijā.