Vidzemes ledus halle bankrota priekšvakarā?

2923
Vidzemes ledus halle.
Vidzemes ledus halle.

Pie Ogres pilsētas robežas esošās Vidzemes ledus halles pārstāvji vērsušies Ogres un Ikšķiles novadu pašvaldībās, piedāvājot ledus halli nodot pašvaldību īpašumā.

Tiesa gan, līdz ar ledus halli pašvaldībām nāktos pārņemt arī tās kredītsaistības un parādus apmēram 1,2 – 1,6 miljonu latu apmērā. Pretējā gadījumā halles darbība jau tuvākajā laikā var tikt pārtraukta, kas praktiski nozīmētu arī Ogres hokeja tradīciju beigas.

Šobrīd Ogres un Ikšķiles pašvaldību deputāti izvērtē iespēju pārņemt ledus halli un skaidrība šajā jautājumā varētu būt jau tuvākajā laikā. Līdz šim Latvijā bijis tikai viens gadījums, kad pašvaldība pārņem ledus halli noprivātpersonām, proti, 2007.gadā vietējo ledus halli par 2 250 000 latiem iegādājās Tukuma pašvaldība. Pateicoties šim darījumam, šobrīd Tukuma ledus halle veiksmīgi turpina darbību.

Šobrīd nav zināms par kādu summu pašvaldības varētu pārņemt Vidzemes ledus halli un vai šāda iespēja varētu gūt atbalstu deputātu vidū. Kāda amatpersona, kas vēlējās palikt anonīma, pauž viedokli, ka halles cena būtu jānosaka sertificēta vērtējuma ceļā, ņemot vērā esošo ekonomisko situāciju, uzkrātos parādus un kredītsaistības.

Kopīgot