Sadzīves atkritumu apsaimniekošanas iepirkumam noslēdzoties, Ikšķilē ir nomainījies atkritumu apsaimniekotājs, bet tas nav veicinājis zaļās domāšanas attīstību. Ikšķiles pašvaldība formāli ir izpildījusi likuma prasības, bet vienlaicīgi uzsākusi karu par atkritumu šķirošanu ar vēl neseno savu sadarbības partneri, kurš investēja atkritumu šķirošanas laukuma izveidē un tika piesaistīti arī Eiropas Kohezijas fonda līdzekļi 50% apmērā kopējās laukuma izmaksas apt. 181000 eiro.  Tas tika atvērts 2012.gada 25.jūlijā.

SIA “Marss” atteicās komentēt saspringto situāciju ap atkritumu šķirošanas laukumu.

2012. gada 25. jūlijā pašvaldības mājas lapā ir ziņa, ka Ikšķilē ir atklāts jaunais šķiroto atkritumu pieņemšanas laukums, kuru realizējis Ogres SIA “Marss”, sadarbībā ar Ikšķiles pašvaldību un INP SIA “Ikšķiles māja”.

Indulis Trapiņš šo projektu vērtēja ļoti pozitīvi – ir atrasta piemērota vieta. Šajā laikmetā pozitīvi ir tas, ka mēs pievēršamies vides prasībām, audzinām šajā jomā sevi un sabiedrību, saka Indulis Trapiņš, kas gan ir klaji meli, jo, iespējams, ka sabiedrība tiek audzināta, bet paši gan rīkojas ar vecajām metodēm – dedzinot. Arī tad, ja lāga nedeg, arī tad, ja deg melniem dūmiem un smird visa pamale. Šķeldotājs kura iegāde INP SIA “Iksķiles Māja” izmaksāja 10 000 Ls tiek taupīts nezināmai vajadzībai.

 

Kuram tas ir izdevīgi un vai noslēgtais līgums ar SIA “Clean R” bija saimnieciski visizdevīgākais iedzīvotājiem?

2016 gadā notikumi atkritumu apsaimniekošanas jomā uzņēm strauju tempu, kurā Ikšķiles pašvaldība atbalsta iepirkuma uzvarētāja SIA “Clean R” biznesu – blakus esošajam atkritumu šķirošanas laukumam ir jāizbūvē vēl viens šķirošanas laukums un kompostēšanas laukums, kura izmaksas ir iekļautas atkritumu apsaimniekošanas cenā.

Tā kā esošā laukuma izveidei SIA “Marss” piesaistīja ES līdzekļus, tad arī zeme ir iznomāta vai pieder SIA “Marss” un pašvaldība nevar viņus no turienes vienkārši izmest, bet uzdot jaunajam apsaimniekotājam “Clean R” izveidot vēl vienu laukumu blakus var. Daudz lietderīgāk būtu otro laukumu izveidot citā vietā, lai šāds pakalpojums būtu vēl pieejamāks.

..SIA “Clean R” līguma ietvaros jānodrošina arī dalīti savākto sadzīves atkritumu šķirošanas laukuma un bioloģiski noārdāmo atkritumu kompostēšanas laukuma izbūve pašvaldības norādītajā vietā – nekustamajā īpašumā “Kaparāmura karjers – Ezeri”, Tīnūžu pagastā (blakus esošajam šķirošanas laukumam). 

Šobrīd Ikšķiles novada pašvaldības SIA “Ikšķiles māja” pirms esošā SIA “Marss” atkritumu šķirošanas laukuma, kurš joprojām darbojas, izveidojusi aizsargbarjeru ar zīmi “iebraukt aizliegts”, ar sargu, kuram mēs maksājam algu, devusi rīkojumu ikvienu mašīnu apstādināt un likt visus atkritumus mest tikai SIA “Clean R” konteineros, citādi pierakstīšot mašīnas numuru un ziņošot direktoram Rubenim, kam sekos nezināmas nepatikšanas

Papildus esošajiem 15 atkritumu šķirošanas punktiem, pašvaldība  it kā uzdod SIA “Clean R” izveidot vēl vismaz 16, bet šo punktu vietu izbūvi nodrošinās pašvaldība!!!

 

 

1 KOMENTARS

Atbildēt

Jūsu komentārs
Lūdzu norādiet savu vārdu