Balso kā gribi, bet algas Ikšķiles domē tiks palielinātas!

Š.g. 22.jūlijā Ikšķiles domē noritēja otrā jaunā sasaukuma Domes sēde.

Visur krīze, tikai ne Ikšķilē! Otrā jaunā sasaukuma domes sēde sākas ar svarīgāko jautājumu  – par algu paaugstināšanu. Ar balsu pārsvaru tiek nobalsots gan par deputātu komiteju priekšsēdētāju algu paaugstinājumu, gan par priekšsēdētāja vietnieka J.Rudzīša trīs reizes palielināto algu attiecībā pret iepriekšējā vietnieka atalgojumu. Pēs domes priekšsēdētāja vārdiem – tas notiek tāpēc, ka strādāt nāksies vairāk kā iepriekš.

Kā papildus dienas kārtības uzdevums, pēdējā brīdī pēkšņi tiek iekļauts balsojums par jauno domes izpilddirektoru. Ikšķiles iedzīvotājiem, jauns darbīgs izpildvaras vadītājs – Guntars Kurmis. Jauno kolēģi stādīja priekšā domes priekšsēdētājs I.Trapiņš kā savu labu paziņu no Tīnūžiem. Būtu bijis jauki pievienotajos dokumentos ieraudzīt kaut kandidāta CV. Par iepriekšējo darba pieredzi G.Kurmis stāstīja, ka ir saistīta ar saimniecības un ekspluatācijas darbiem, strādāts ir Unibankā, Granulu cehā un patreiz Maximā. Jautājot par izglītību, G.Kurmis viennozīmīgi atbildēja par Latvijas Universitāti, bet specialitāti gan vairs neatceroties. Prezentācijas beigās piebilstot, ka naudas lietās, strādājot Ikšķiles pašvaldībā noteikti būšot zaudētājs, jo Maximā maksā labāk.

Jautājumā  par estrādi – viss iepriekš iesāktais ir apturēts, jo objekts kļuvis par kultūras pieminekli. Būvvaldes vadītājs I. Bebris ierosināja tuvākajā laikā izveidot jaunu darba grupu, kas strādās pie viedokļu un priekšlikumu apkopošanas, par ko tiks lemts nākamajā kultūras komitejas sēdē. Ir domāts, kādu un kādam mērķim funkcionējošu turpmāk vēlas redzēt brīvdabas estrādi jautās arī Ikšķiles iedzīvotājiem.

Ar iepirkuma procedūru par 18 000Ls kādam no Ikšķiles privātajam darziņam tiks piešķirti līdzekļi lai 22 bērniem kas palikuši bērnudārzā „Urdaviņa” rindā aiz strīpas, tiktu piedāvāta daļēji apmaksāta vieta dārziņā.

Domes sēdes ir kļuvušas tik pat dinamiskas kā ūdensvada un kanalizācijas darbi Ikšķiles ielās. Tika ziņots par ūdensvada izbūves 1.kārtas rezultātiem kur papildus varēs pieslēgties vēl 774cilvēki, bet kanalizācijai 1377. Ir paredzēta tīkla izbūve arī jaunajos rajonos. ES prasības gan paredz iespēju pieslēgties 95% pilsētas iedzīvotāju, bet līdz tam vēl nepieciešamas nākamās izbūves kārtas. Par to, vai pieslēgties pilsētas ūdenim un kanalizācijai, vai lietot gan savu, gan pilsētas – kalkulējiet paši. Sekojiet, tiks publicēta detalizētāka informācija par izmaksām un termiņiem www.ikskile.lv.

Domes priekšsēdētājs I.Trapiņš solīja Lejas ielas iedzīvotajiem, ka izrautie krūmi ielas malās tiks iestādīti atpakaļ, bet, veicot izmaiņas Ozolu ielā, par zaļās zonas atjaunošanu tikšot padomāts pirms rakšanas darbu uzsākšanas.

Laba ziņa  Ceplīšu iedzīvotājiem, šovasar tiek labots ceļš. Arī Līvciema ielas turpinājumā ir cerība, ka līdz rudenim norisināsies iepirkums un tiks uzlikts asfalts.

Piesakies, ja Tev ir visi vajadzīgie izglītības „papīri”, drīzumā tiks izsludināts konkurss PA „Līvi” direktora amatam.

Sekojiet jaunumiem no Domes un Komiteju sēdēm arī turpmāk.

Tuvākas aktivitātes Ikšķiles domē:

11.augustā  Sociālo jautajumu komiteju sēde pl. 17.00 Domes telpās

12.augustā  Finanšu un tautsaimniecibas komiteju sēde pl.17.00 Domes telpās

12.augustā  Kulturas, izglītības un sporta komitejas sēde pl.16.00 Domes telpās

19.augustā  Domes sēde, pl.16:00 Domes sēžu zalē