Iepazīsti novadu ar prieku!

Iepazīsti novadu!
Iepazīsti novadu!

31. maija – IEDZĪVOTĀJU DIENAS centrālais notikums bija Lielā ekspedīcija „Iepazīsti novadu!“

Ikšķiliešu atsaucība bija milzīga un organizatoru galvenie mērķi – popularizēt veselīgu un sportisku dzīvesveidu, iepazīstināt iedzīvotājus ar novadu, kā arī veidot Ikšķiles novada reputāciju un veicināt tūrisma attīstību novadā – tika lielā mērā sasniegti.

Lielā ekspedīcija notika āetrās disciplīnās:

atjautības pastaiga ģimenēm,

minimaratons „Skrien pa novadu“,

velo orientēšanās „Tour de Ikskil“,

auto orientēšanās „180 minūtēs apkārt novadam“.

Atjautības pastaiga bija domāta ģimenēm ar maziem bērniem un visiem, kuri labprāt apvienotu pastaigu pa Ikšķiles nozīmīgākajām vietām ar jautriem piedzīvojumiem.

Dalībai pieteicās 18 komandas, no kurām finišu sasniedza 16.

Pirmā meklējamā vieta bija Ikšķiles jaunā laivu nomas stacija, kur spožajā saulē atnācējus gaidīja nomaldījusies Havaju salu meitene, lai noskaidrotu, kas tā par salu ar noslēpumainu celtni redzama lielajā upē. Viņai palīdzēt spēja gandrīz visi dalībnieki, piedevām vēl nodziedot skaistas dziesmas par lielo upi Daugavu.

Tālāk ekspedīcijas ceļš kļuva krēslaināks, brīžiem pat nedaudz draudīgs. Vietā, kur atdusas Vecā grāfiene, mūsu drosmīgie dalībnieki sastapās ar Spoku. It kā ar to vēl nepietiktu,  bija jāizstāsta kāds briesmīgs spoku stāsts, tikai tad viņš ļāva ceļu turpināt. Turpinājums arī nebija vienkāršs – pie ar pūlēm atrastās mazās baznīciņas sēdēja Noslēpumainā dāma un tincināja visus, kādas vēl slavenas celtnes un vietas novadā atrodamas.

Pēc šiem grūtajiem pārbaudījumiem varēja nedaudz atelpot – mākslinieka Kugas namā skaistajā Daugavas senkrastā visus gaidīja viesmīlīgs Mākslinieks, kas ne tikai zīmēja kopā ar bērniem, bet āaklākos cienāja ar saldējumu!

Turpinot ceļu, Ikšķiles astoņsimtgades parkā, gājēji pamanīja burvīgu būtni baltā kleitā, kas ļoti atgādināja princesi. Patiesībā dāma meklēja zirgu tramvaja pieturu tepat netālu, kurā pirms nepilniem simt gadiem bija izkāpusi. Gudrie Ikšķiles bērni viņai palīdzēja. Sastapšanās ar Barona fon Ikskila galma dāmu pie vecā Tautas nama arī bija priecīga, jo tur visi varēja uzstāties ar jautru deju vai dziesmu. Un tad jau steidzīgi bija jādodas atpakaļ pie Mērijas Popinsas, kura visus ne tikai pavadīja ceļā un sagaidīja, bet arī to visu bija izdomājusi.

Uzvarētāji. Atjautības pastaiga

Atjautības pastaigas un visas Lielās ekspedīcijas Grand Prix saņēma apvienotā ģimeņu komanda Stopiņi un Runāuki

  1. vieta un balva – komanda Zibens
  2. vieta un balva – komanda Ieva un Ž
  3. vieta un balva – komanda Labie draugi

Veicināšanas balvas komandām –  Rūdolfs un Anna, Superīgās, Vilhoviki, Tālis Teodors, Krutie Latiši, Strēlnieki, fon Zemmeri, Trīs Lotiņas, Bosi, Miegamices, Baloži.

Mīļš paldies visiem, kas piedalījās un palīdzēja! Uz tikšanos nākamreiz!

Mērija

Atbildēt

Jūsu komentārs
Lūdzu norādiet savu vārdu