Lielā talka aizvadīta

Lielā Talka Ikšķiles novadā.
Lielā Talka Ikšķiles novadā.

Paldies visiem talciniekiem par lielo atsaucību vakar – 18. aprīlī, kad spītējot vēsajam vējam, ikšķilieši, arī Apvienība IEDZĪVOTĀJI kopā ar atbalstītājiem āakli kopa Ikšķiles pilsētu un novadu.

IEDZĪVOTĀJI sakopa kalnu aiz Ikšķiles estrādes, plašu teritoriju otrpus dzelzceļa stacijai, lasīja atkritumus mežā pie Kārklu ielas, pļavās pie Laivinieku ielas, arī vairākās piemāju teritorijās. Rūpīgi tika kopts novads – Ceplīšu centrs, pludmale, atjaunota laipa, kas ved pāri Mazajai Juglai; sakopti Dobelnieki, Kalnāji, Turkalne. IEDZĪVOTĀJI draudzīgi kopā ar atbalstītājiem un citiem tīnūžniekiem strādāja arī Tīnūžu centrā. Par savu veikumu mums ziņoja talcinieki Saulkalnē. Tika lasīti atkritumi, grābtas lapas, vairākās vietās tīrīts krūmājs.

Talkā piedalījās visu vecumu iedzīvotāji. Jaunākais talcinieks – pusotru gadu vecais  Kristers, labprāt palīdzēja māmiņai Agnesei lasīt maisā zemē nomestus papīrus, bet vecākajam talciniekam Jānim esot astoņdesmit trīs gadi. Ļoti iepriecinoši bija vērot, cik āakli talkoja pavisam mazi un nedaudz lielāki bērni kopā ar savām ģimenēm. Viņi grāba lapas un kā mazi rūķīši lodāja pa estrādes kalnu un citviet ar lieliem, baltiem maisiem rokās. Tieši viņu vidū bija rekordisti, kas pielasīja lielāko skaitu maisu. Radās pārliecība, ka šie bērni nekad nemetīs zemē tukšas pudeles, turzas vai citus atkritumus. Nostiprinājās cerība, ka viņi kļūs par dabas aizstāvjiem un savas zemes patriotiem.

Talkas gaitā bija daži ļoti interesanti atradumi – piemēram, stikla pudelīte (iespējams, ar antikvāru vērtību), velosipēda riteņa rumba (iespējams, „Ērenpreiss”), eksotisks dzīvnieciņš, kas izrādījās ķirzaciņa un kurš pēc fotosesijas tika palaists brīvībā tālāk no dzīvespriecīgajiem talciniekiem. Tika atrasti divi bikšu pāri (vīriešu) – katrs savā Ikšķiles galā. Abus atrada Reiņi, kas bija darbīgāko talcinieku vidū. Līdzīgi atradumi bija vēl un vēl.

Daudzi IEDZĪVOTĀJU talcinieki neieradās ar tukšām rokām, līdzi bija dažādi darba rīki – citam grābeklis, citam zāģis, citam traktors…

Daudzi bija padomājuši par sevi un draugiem, sarūpēdami siltu tēju, kafiju un gardumus, kas jauki uzmundrināja un neļāva vēsajam vējam ņemt virsroku pār darba prieku un dzīvesprieku.

IEDZĪVOTĀJU un atbalstītāju kopskaits talkā – ap 220 cilvēku. Turkalnē strādāja 30, Kalnājos – 15, Dobelniekos – ap 25, Tīnūžu centrā – 13, Saulkalnē – 4, Ceplīšos – ap 45, Laivinieku ielā – 9, mežā pie Kārklu ielas un parkā pie Peldu ielas – 6, dzelzceļa malā iepretī stacijai un pārbrauktuvei – ap 20, estrādes kalnā – 48 talcinieki. Kopā tika savākti ap 480 sešdesmit litru tilpuma maisi ar atkritumiem, neskaitot lielos lūžņus, kā arī neskaitāmas sagrābto lapu un milzīgas izzāģēto zaru, izcirsto krūmāju kaudzes.

Jau iepriekš paldies atbildīgajiem par savākto atkritumu izvešanu – pašvaldības uzņēmumam „Līvi”, un draudzīgs sveiciens visiem pārējiem novada talciniekiem!

Ieva Niedre, Apvienības IEDZĪVOTĀJI talkas koordinatore