Skijorings Ikšķilē

Skijoringa sacensības Ikšķilē.
Skijoringa sacensības Ikšķilē.

23. Janvārī L.A.M.A. & Durka Racing 4. N.A.Č. posms Ikšķilē, sacensību sākums 10:00.

Sacensību trase atrodas Dubkalnu karjera teritorijā.

Kur atrodas Dubkalnu karjera?
Tā ir vieta starp Ikšķili un Ogri kur daudzi vasarā peldās, sīkāk skatiet karti.

 

Skatīt lielāku ikšķiles novada karti

Skijoringa Vēsture

      Latvijā pirmās organizētās sacensības skijoringā notika 1963. gada 15.decembrī Rīgā, Uzvaras laukumā. Tās organizēt nolemj motoklubs BIERIŅI. Sacensībās piedalās 14 sportisti. To vidū ir daudzi latvijā pazīstami sportisti – Kārlis Ošiņš, Andris Kļaviņš un citi. Pēc tam skijoringa sacensības notiek arī Jelgavā, Siguldā un Mālpilī. 1966. gadā daudzie personisko motociklu braucēji tiek apvienoti TAUTAS klasē, un kopš tā laika šis termins ir skijoringa leksikā.

 1970. gadā  motoklubs BIERIŅI sāk rīkot Republikas spēcīgāko komandu sacensības skijoringā. 1972. gada februārī Skijorings kļūst par Latvijas nacionālo sporta veidu, un Latvijas Fiziskās kultūras un sporta komiteja to oficiāli reģistrē par sporta veidu. 1974. gadā centrālā DOSAAF komiteja piekrīt rīkot Latvijas laikraksta SOVETSKAJA MOLODEŽ kausa izcīņu, kur pirmajās sacensībās Rīgā uz Māras ezera piedalās 200 dalībnieku.

 Turpmākajos gados strauji pieaug skijoringistu skaits. 80. gadu sākumā sacensībās piedalās ap 40 komandu un gandrīz tūkstoš skijoringistu. 1983. gadā februārī notiek pirmās sacensības Čehoslovākijas ārējās tirdzniecības apvienībā MOTOKOV, kas ir ieinteresēta motociklu JAWA plašākā lietojumā. 1985. gadā februārī trešā MOTOKOV balvu izcīņa kļūst par pirmajām starptautiskajām sacensībām, tajā piedalās sportisti no Čehoslovākijas, komanda VELOREX. 1986. gadā vairākās sacensībās bija jārīko pusfināla braucieni, jo vienā klasē bija pieteikušies pat 97 sportistu!

 No 1988. līdz 1990. gadam slikto ziemu dēļ notika tikai dažas sacensības. 1988. gada MOTOKOV balvu izcīņu pat sarīkoja nākamā gada ziemas sākumā, decembrī.

Izmantotie materiāli no www.skijorings.lv

 

 

Atbildēt

Jūsu komentārs
Lūdzu norādiet savu vārdu