Top īsfilma par Ikšķili

Īsfilma par Ikšķili.
Īsfilma par Ikšķili.

Šajās dienās rit nobeiguma darbi pie pēdējā pugada laikā tapuša projekta – īsfilmas par Ikšķiles novadu. Projekta idejas autore un vadītāja ir Latvijas Kultūras akadēmijas Kultūras menedžmenta un socioloģijas trešā kursa studente Ieva Niedre.

Kā tev radās doma veidot filmu par Ikšķili?

Man kā ikšķilietei ceturtajā paaudzē šī vieta ir ļoti tuva un svarīga. Jau kopš bērnības esmu sajutusi un iepazinusi tās skaistumu un vēsturisko bagātību. Īpaši daudz par to esmu domājusi pēdējos gados, kad kopā ar domubiedriem iestājāmies par Ikšķiles kultūrvēsturiskā, ainaviskā centra saglabāšanu.

Jau sen gribējās Ikšķili izcelt kādā īpašā veidā. Šogad šāda iespēja radās, jo veidojot vairākus projektus, sastrādājos ar spēcīgu kino profesionāļu komandu. Manu ieceri par filmu atbalstīja arī Ikšķiles pašvaldība.

Kāds ir šī projekta mērķis?

Vēlējos piedalīties Ikšķiles novada tēla veidošanā, jo uzskatu, ka tas jāpopularizē gan Latvijā, gan ārpus tās robežām. Gribējās arī ieinteresēt Ikšķiles jaunos iedzīvotājus par novada bagāto kultūrvēsturisko mantojumu un ģeogrāfisko bagātību.

Vai vari mums īsumā atklāt filmas galveno ideju?

Ar moderno tehnoloģiju palīdzību tiks atklāta Ikšķiles novada daudzšķautņainība: Ikšķile kā vēsturisku pagriezienu punkts – no bīskapa Meinarda misijas līdz tautas Trešajai atmodai; Ikšķile kā radošu cilvēku iedvesmotāja un mājvieta; Ikšķile no Mazās Juglas līdz Daugavai – viens no skaistākajiem Latvijas novadiem, rekreācijas vieta un tūrisma galamērķis.

Kāda ir paredzamā filmas mērķauditorija?

Ceram, ka multimediālais darbs sasniegs maksimāli plašu un daudzveidīgu auditoriju. Īsfilma varētu kalpot gan kā izglītojošs un patriotismu veicinošs materiāls ikšķiliešiem, gan kā novada reprezentācija potenciālajiem viesiem.

Pastāsti par jūsu radošo komandu!

Mūsu komandā ir jaunie un topošie profesionāļi kino industrijā, pārsvarā visi ir Latvijas Kultūras akadēmijas bakalauru programmu un maģistrantūras studenti. Filmas režisoram Dmitrijam Šāegoļevam piederēja iecere izveidot mūsu organizāciju „Vizuālās kultūras klubs”. Kopā strādājam pie dažādiem ar kino un audiovizuālo mākslu saistītiem projektiem.

Manuprāt, jūsu projekts ir īpaši aktuāls Ikšķiles 825 gadu svinību kontekstā.

Neapšaubāmi, tas būs kā dāvana ikšķiliešiem svētkos, tomēr redzu to daudz plašākā kontekstā.

Speciāli svētkiem veidojam kodolīgu klipu, kuru būs iespējams izmantot kā reklāmas rullīti dažādos medijos, kā uzaicinājumu viesiem un tūristiem apmeklēt un iemīlēt mūsu novadu jubilejas svinību laikā un turpmāk.

Nobeigumā vēlos pateikties Ikšķiles novada pašvaldībai un jo īpaši daudzajiem atsaucīgajiem ikšķiliešiem par atbalstu mūsu ieceres realizācijā.

Ar Ievu Niedri sarunājās Maija Avota

 

5 KOMENTĀRI

  1. visas zinas par Ikskiles dzivi ir loti nabadzigas.Uzzinam tikai pec tam,ka pasakums noticis.Ari par “Livu”aktivitatem vajadzetu zinot.Kaut kas veidojas Stura veikala vieta.Vai tur bus veikals,vai ari kafejnica?So to uzzinam no Ikskiles vestim,bet tas ir maz.

  2. Interesanti – nu beidzot kaut kas mūsdienīgs parādās Ikšķiles popularizēšanai! To filmu noteikti iešu skatīties. Manuprāt bija jābūt arī speciālai galda spēlei par Ikšķiles tēmu uz svētkiem, vai kāds zina par to vairāk?

Atbildēt

Jūsu komentārs
Lūdzu norādiet savu vārdu