Elektrība. Kas aizstāvēs iedzīvotāju intereses?

1163
Vai telpas izliekums?
Vai telpas izliekums?

Kopš 2008.gada aprīļa elektrības tarifs sasniedzis Ls 0,071 par kilovatstundu. Vidējai mājsaimniecībai tas nozīmē aptuveni Ls 20 mēnesī jeb Ls 240 gadā.

Par šo naudu varētu sagaidīt kvalitatīvu piegādi. Vismaz blīvi apdzīvotos rajonos, kur patērētāju skaits uz katru infrastruktūras objektu (sadales mezgli, gaisa vadi un kabeļi) ir lielāks un līdz ar to investīcijas ir rentablākas. Tomēr ikdienā un “briesmīgo”vētru laikā Ikšķiles pilsēta un novads bieži mirgo kā eglīšu lampiņas.

Ikšķiles pilsētā parasta parādība ir elektrības padeves atslēgšanās gan dienas laikā, kad to varētu saistīt ar pārslodzēm, gan arī nakts laikā, kad nav pamata par pārslodzēm runāt. Pieredzējis Ikšķiles iedzīvotājs nelieto ar elektrību barotus modinātājus. Tā var palikt bez darba. Drošāks ir mobilais telefons vai mehāniskais modinātājs. Droši vien ir arī cilvēki, kuri varētu pastāstīt par bojātām sadzīves elektronikas iekārtām, datoriem … Grūti noticēt, ka šie elektrības padeves traucējumi nav pamanīti Ikšķiles domē. Varbūt dome un novada iestādes tiek apgādāti kādā īpašā veidā?

Lai nu paliek nelielās neērtības. Tās nevar saukt par nekaitīgām, bet dzīvojam. Ikšķiles novadā ir mājas “Zemgaļi”, kurās elektrības nav jau vairāk kā gadu. Lai gan par par situāciju esot informētas visas atbildīgās un augstu stāvošās instances, mūsu – “Kultūras kalna” projekta – novadā joprojām ir petrolejas lampu laikmets. Es saprotu, ka Ikšķiles dome nepiegādā elektrību, bet vai dome ir palīdzējusi risināt savu iedzīvotāju problēmu?

Naktī no 23. uz 24.novembri Ikšķiles centra daudzdzīvokļu mājas kvartāls “izdzisa” uz aptuveni 7 stundām. Labi, ka nav -20 grādi. Un labi, ka kopā ar mums izdzisa arī Maxima! Domāju, ka viņiem elektrības nekontrolēta pazušana rada ievērojamu risku gan tehnikai, gan produkcijai, gan pārdošanai. Tādēļ jācer, ka šī veikalu ķēde izdarīs spiedienu uz Latvenergo, lai tas sakārto Ikšķiles pilsētas elektroapgādi. Protams, pastāv iespēja, ka viņi izvēlēsies dārgu rezerves apgādes risinājumu, kuru mēs pēc tam ar saviem iepirkumiem apmaksāsim. Es Maximai ieteiktu tomēr pacīnīties ar Latvenergo – tas būtu lielisks PR gājiens. Novada iedzīvotājiem gan laikam nav uz ko cerēt.

Vai pašvaldībai ir jāpiedalās elektroapgādes problēmu risināšanā? Kāda ir Jūsu pieredze?

Kopīgot