IEKLAUSIES! ES ESMU LATVIJA

1658
Ar baltajām lentītēm aicina aizstāvēt vārda brīvību
Ar baltajām lentītēm aicina aizstāvēt vārda brīvību

Mēs, Latvijas iedzīvotāji un nevalstiskās organizācijas aicinām ikvienu pievienoties akcijai „IEKLAUSIES! ES ESMU LATVIJA.

Mēs izsakām nosodījumu vandālismam un nekārtībām, kas notika pēc 2009. gada 13. janvāra demonstrācijas Doma laukumā. Esam pārliecināti, ka pārmaiņas Latvijā ir sasniedzamas miermīlīgā un tiesiskā ceļā, tāpēc mēs stingri iestājamies par vārda un pulcēšanās brīvību kā demokrātijas pamatvērtībām. Vandālisms un nekārtības nedrīkst kļūt par ieganstu mūsu Satversmē garantēto tiesību un brīvību ierobežošanai. Pulcēšanās un vārda brīvība ir balvas, kuras izcīnītas daudzu gadsimtu gaitā un ar kurām lepojamies.  

Latvijas iedzīvotāju neuzticēšanās valsts varai ir pārsniegusi kritisko robežu. To apliecina lielais iedzīvotāju skaits tautas sapulcēs, piketos un citos pasākumos, kā arī aizvien pieaugošais izmisums, ko redzam sev apkārt. Mēs nosodām politisko cinismu un tiesisko nihilismu, vienaldzību pret sabiedrības vajadzībām un viedokļiem, kas ir laiduši dziļas saknes Latvijas varas elites ikdienā. Latvija ir neatkarīga, demokrātiska republika, un mums ir kopīga iespēja veidot savu Latviju labāku.  

Mēs pieprasām, lai Saeima un valdība nekavējoties un pēc būtības uzsāk sociālekonomisko un tiesisko problēmu risināšanu, kas balstīta konstruktīvā dialogā ar sabiedrību. Šādu nepieciešamību izjūt ikkatrs, uz to neskaitāmas reizes norādījušas nevalstiskās organizācijas, uzņēmēji, arodbiedrības, skolotāji, zemnieki un citi. 

Mēs ikkatrs veidojam patiesi demokrātisku valsti, mums ir tiesības būt sadzirdētiem! 

Mēs aicinām Latvijas iedzīvotājus būt modriem un skaidri, tiesiskā un miermīlīgā veidā paust savu nostāju par Latviju un tās nākotni. Mēs katrs gribam un varam pielikt roku grūtību pārvarēšanā, lai kopīgas un atbildīgas rīcības rezultātā nestu pozitīvas pārmaiņas valstī. Jo mēs ikkatrs esam Latvija un esam pelnījuši, ka mūs sadzird!  

Savu apņemšanos apliecinām, no 15. janvāra valkājot baltu lentīti kā piespraudi apģērbam, somai, ritenim, auto vai citādā uzskatāmā veidā. Balta lentīte ikkatram simbolizēs ticību Latvijas demokrātijai un tiesiskumam nākotnē. Baltā lentīte palīdzēs mums vienam otru atpazīt un norādīs, ka vēlamies, lai mūs beidzot sadzird!  

Baltās lentītes var izgatavot ikviens un piespraust pie sava apģērba, auto vai somas vai nēsāt kā aproces. Akcijas sākumā tās arī dalīsim piektdien, 16.janvārī, plkst.12.00 pie Brīvības pieminekļa.  

Latvijas Pilsoniskā alianse

Pasaules Dabas fonds

Sabiedriskās politikas centrs Providus

Eiropas kustība Latvijā

Sabiedrība par atklātību Delna

Vēlēšanu reformas biedrība

Kopīgot

1 KOMENTARS

  1. Varēja ieplēst tajā kultūras šķūnī, moš beidzot nobruku, kaut gan, drīz jau drīz tā miskaste sabruks. Vismaz beidzot jaunu uzcels !! Tā apriebušies šitie visi kas te protestē pret visu ko dome vēlas darīt.

  2. …iespējams, ka autovadītājs atradies reibumā.<br />
    Tāpat arī iespējams, ka autovadītājs bija citplanētietis.<br />
    Daudz, kas ir iespējams.<br />
    Neredzu nekādu problēmu ar tādu busu saslīdēt uz tiem ledus grubuļiem ceļa malā arī bez alkohola.<br />
    Turpat mazajā placītī pie skolas, kur agriežos no rītiem laižot bērnu uz skolu, vakar nevarēju tikt ārā uz ceļa jo bija totāls ledus. Riepu vienīgais trūkums, ka tām nav radzes, bet mazo uzkalniņu izdevās pievarēt tikai ar trešo mēģinājumu.

Atbildēt

Please enter your comment!
Please enter your name here