Biedrības Mēs zivīm aktivitātes Ikšķilē

Biedrības
Biedrības "Mēs zivīm" aktivitates Ikšķilē. Šī projekta ietvaros Daugavā, iepretim Meinarda salai, tika ielaistas 3700 sīgas, kuras sasniegušas gada vecumu.

11.maijā vairāki tūkstoši zivju mazuļu papildināja Daugavas ūdeņus.

Pasākuma iniciatore un īstenotāja bija biedrība "Mēs zivīm", kura savu darbību  uzsākusi 2006.gadā ar mērķi piesaistīt  līdzekļus un gādāt par zivju resursu atjaunošanu Latvijas upēs un ezeros. Zivis tika transportētas no Valsts zivju audzētavas "Tome".

Daugavmalā bija ieradies arī pārstāvis no  Ikšķiles novada pašvaldības- izpilddirektora vietnieks Valentīns Špēlis: "Projektu atbalsta  Ikšķiles novada pašvaldība, kura jau trešo gadu piešķir  līdzekļus zivju resursu atjaunošanai Daugavā, šogad tie bija 1,500 lati. Šī projekta ietvaros Daugavā, iepretim Meinarda salai, tika ielaistas 3700  sīgas, kuras sasniegušas gada vecumu.”

 Ielaišanas procedūra bija visai sarežģīta- biedrības aktīvisti  no Daugavmalā pievestajām tvertnēm  pārvietoja zivis uz peldošiem konteineriem, ar motorlaivu ievelkot tos upes vidū. Sargājot zivis, tās tika ielaistas  vietā, kur Daugava ir vismaz 10 metrus dziļa.

Kā zināms, sīgām jāaug trīs gadus, lai tās sasniegtu  pieļaujamos makšķerēšanas  izmērus- 30 centimetrus.

5 KOMENTĀRI

  1. Zivis laist, protams, ir patīkami, kā raksta Pūpols. Tomēr zivju lietu zinātāji saka, ka HES līmeņa pazemināšana katru gadu nobeidz N reizes vairāk mazuļu. Ja reiz tas HES darbu dēļ ir jānolaiža, varbūt ir vērts ieguldīt nolaižamo platību sakārtošanā? Problēma ir izolētās ūdens lāmas, kuras veidojas un izžūst kopā ar tur peldošajām zivīm – visbiežāk tieši mazuļiem. Ja HES nolaižamās platības sakārtotu tā, lai ūdens kopā ar peldošo dzīvību notecētu uz Daugavas gultni līdz ar līmeņa pazemināšanu, tad šo zivju mazuļu ielaišanai būtu paliekošāks efekts. Citādi tāda “bedrīšu lāpīšana” uz ceļiem, t.i. uz udeņiem vien sanāk… <br />
    Šāda sakārtošana būt lietderīga arī Ikšķiles pludmalei. Nevaru iedomāties saprātīgu šķērsli buldozera darbībai HES apžāvētajā teritorijā. Dubajā būvē arhipelāgus jūrā, bet Ikšķilē, kas pilna ar arhitektiem, neesmu redzējis nevienu ideju, par kuru ja ne visā pasaulē, tad kaut vai līdz Kokneses salām runātu. Te nu tiešām – var nerakt, kā līdz šim, bet var arī rakt! Nu, kaut vai profesionāli pasapņot 🙂

  2. Precīzi gan nezinu, bet domāju, ka līdzīgi kā būvmateriālu veikalos skrūves skaita, t.i. nosver 100 gab., tad attiecīgi kopīgo svaru izdala. Precīzi, gan nebūs, bet tuvu gan.

Atbildēt

Jūsu komentārs
Lūdzu norādiet savu vārdu