Biedrības Mēs zivīm aktivitātes Ikšķilē

Biedrības
Biedrības "Mēs zivīm" aktivitates Ikšķilē. Šī projekta ietvaros Daugavā, iepretim Meinarda salai, tika ielaistas 3700 sīgas, kuras sasniegušas gada vecumu.

11.maijā vairāki tūkstoši zivju mazuļu papildināja Daugavas ūdeņus.

Pasākuma iniciatore un īstenotāja bija biedrība "Mēs zivīm", kura savu darbību  uzsākusi 2006.gadā ar mērķi piesaistīt  līdzekļus un gādāt par zivju resursu atjaunošanu Latvijas upēs un ezeros. Zivis tika transportētas no Valsts zivju audzētavas "Tome".

Daugavmalā bija ieradies arī pārstāvis no  Ikšķiles novada pašvaldības- izpilddirektora vietnieks Valentīns Špēlis: "Projektu atbalsta  Ikšķiles novada pašvaldība, kura jau trešo gadu piešķir  līdzekļus zivju resursu atjaunošanai Daugavā, šogad tie bija 1,500 lati. Šī projekta ietvaros Daugavā, iepretim Meinarda salai, tika ielaistas 3700  sīgas, kuras sasniegušas gada vecumu.”

 Ielaišanas procedūra bija visai sarežģīta- biedrības aktīvisti  no Daugavmalā pievestajām tvertnēm  pārvietoja zivis uz peldošiem konteineriem, ar motorlaivu ievelkot tos upes vidū. Sargājot zivis, tās tika ielaistas  vietā, kur Daugava ir vismaz 10 metrus dziļa.

Kā zināms, sīgām jāaug trīs gadus, lai tās sasniegtu  pieļaujamos makšķerēšanas  izmērus- 30 centimetrus.