18.marta pēcpusdienā pie Ikšķiles novada domes pulcējās paprāvs pulciņš jaunu puišu ar BMX velosipēdiem.

Iemesls šim piketam – panākt, lai domes amatpersonas atbalsta BMX Freestyle apvienības intereses, respektīvi – neceļ plānoto sporta kompleksu tieši tur, kur atrodas puišu septiņu gadu garumā par personīgajiem līdzekļiem izveidotā trase.

Jaunieši mērķis – panākt, lai domes amatpersonas darbojas demokrātiskāk

Puiši uzskata, ka domes amatpersonas šajā gadījumā nav rīkojušās īsti korekti, ieplānojot sporta kompleksa būvniecību, ar viņiem nemaz neaprunājoties. Lai arī puišiem dome esot bijusi ar mieru ierādīt citu vietu trasei, meklējot iespējas palīdzēt arī finansiāli, jaunieši tomēr vēlas, lai tas viss tiktu nokārtots konkrēti. Līdz šim ar puišiem neviens par šo jautājumu nemaz neesot tā īsti izrunājušies…

Pie piketējošajiem jauniešiem bija iznācis arī Ikšķiles novada domes priekšsēdētājs Jānis Rudzītis. Uz Ogrenet jautājumu – ko tad priekšsēdētājs labu teica, puiši atbildēja, ka neko īpašu. Trīs no piketa dalībniekiem – Toms Kalniņš, Jānis Bērziņš un Jānis Vaivars – portālam Ogrenet stāstija, ka viņi ļoti vēlētos, lai domes amatpersonas tomēr rīkotos demokrātiskāk, lai par iespējamo sporta centra būvniecību tiktu sarīkota sabiedriskā apspriešana un lai amatpersonas tomēr aprunātos arī ar viņiem.

Pagaidām vēl nemaz nav zināms, kas būvēs jauno sporta kompleksu

Kad par notikušo lūdzam komentāru domes priekšsēdētājam, viņš atklāj, ka patiesībā nekādu problēmu ar BMX trasi šobrīd vispār neesot. Vispirms jau tāpēc, ka ar uzņēmumu, kas to plāno būvēt, vēl nemaz nav noslēgts līgums, un puiši bez vietas un iespējas trenēties tik un tā nepalikšot nekādā gadījumā.

Sarunā ar Ikšķiles novada domes priekšsēdētāju atklājās vēl kāds interesants pavērsiens. Proti, domē iesniegti vēl divi piedāvājumi realizēt  līdzīgu sporta kompleksa būvniecības ideju. Vēlmi šādu projektu īstenot izteikusi sabiedrība ar ierobežotu atbildību AS Namserviss un arī …. biedrība Iedzīvotāji.

Iedzīvotājiem attiecībā uz sporta kompleksu savi plāni

Biedrība Iedzīvotāji, kas nu jau pārtapusi arī politiskā partijā, savā iesniegumā domei min, ka biedrības valde ir nolēmusi izstrādāt, iesniegt domē un iepazīstināt sabiedrību ar savu sporta centra izveides programmu un apbūves vīziju, kā arī pretendēt uz sporta centra izveidi un ekspluatācijas nodrošināšanu nākotnē.

Kad tiks pieņems konkrēts lēmums par to, kas būvēs Ikšķilē sporta kompleksu un kas notiks ar šobrīd tur esošo BMX trasi, pagaidām vēl nav zināms.