Ikšķiles nedrošākā gājēju pāreja – pie vidusskolas

Valsts Ceļu policija
Valsts Ceļu policija "zin" kur var stāvēt.

Neregulējamā gājēju pāreja pie Ikšķiles vidusskolas ir visbīstamākā pāreja visā IKšķilē, tā pēc pilsētas apsekošanas norādījis VAS “Latvijas valsts ceļi

 Viņš uzsvēris, ka minētā gājēju pāreja ir pretrunā ar visiem pieņemtajiem ceļu satiksmes drošības standartiem un ir bīstamā gājēju drošībai.

Stāvlaukums, kas izveidots iepretim skolai, gājējupārejas vienā galā, ievērojami apgrūtina redzamību, trūkst gājēju trotuāra otrā ielas pusē.
Rullis norāda, ka nesakārtots ir arī apgaismojums, kas lielas problēmas sagādā gada tumšākajos mēnešos. Nākotnē jādomā arī par drošības barjeru uzstādīšanu iepretim skolai, kas atturēs skolēnus šķērsot braucamo daļu.

Lai izvairītos no bīstamājām situācijām, kas radās vecākiem no rītiem vedot bērnus uz skolu un veidojot sastrēgumus izglītības iestādes tuvumā, mācību gada laikā pastiprināti dežurēja pašvaldības policija.

Šobrīd gan nav noteikti konkrēti termiņi pārejas sakārtošanai, bet kā norāda pašvaldības pārstāvji, problēma jārisina kompleksi, sakārtojot satiksmi visā pilsētas centrā.

Ikskile.lv

Papildināts Ikskile.com

Jautājums, kas rodas pats no sevis, – vai pirms gājēju pārejas izbūves projekts nav saskaņots ar VAS “Latvijas valsts ceļi”?

Ja šis projekts ir bijis saskaņots, tad atbildību par gājēju pārejas izbūvi būtu jāuzņemas VAS “Latvijas valsts ceļi”, bet,  ja izbūves darbi veikti bez saskaņošanas, būtu vēlams noskaidrot, kurš ir  pieņēmis tādu lēmumu.