Par atkritumiem un klaiņojošiem dzīvniekiem

Klaiņojoši dzīvnieki un atkritumi.
Klaiņojoši dzīvnieki un atkritumi.

Šonedēļ mūsu mājas kāpņu telpā parādījies paziņojums, ko varētu saukt par īso atkritumu izmešanas instrukciju. Pats par sevi atgādinājums pilnīgi pieņemams.

 Manu uzmanību vairāk piesaistīja atkritumu izvazāšanas galvenie vaininieki – klaiņojoši dzīvnieki. Skaidrs, ka tādi vienmēr ir bijuši un būs. Savādais ir tas, ka šajā gadījumā uz klaiņojošiem dzīvniekiem kā atkritumu problēmas cēloni norāda par šo dzīvnieku kontroli atbildīgā institūcija – PA „Līvi”. Vai tiešām šāds atgādinājums ir viss, ko var darīt, lai vieni un tie paši klaiņojošie dzīvnieki neradītu vienas un tās pašas problēmas?

2010. gadā Ikšķiles novada pašvaldības aģentūra "Līvi" noslēdza līgumu ar Bauskas veterinārā centra struktūrvienību – Bauskas dzīvnieku patversmi par klaiņojošo, bezsaimnieka dzīvnieku (suņu un kaķu, meža dzīvnieku) izķeršanu
Ikšķiles novada teritorijā un šo dzīvnieku izmitināšanu Bauskas dzīvnieku patversmē, kā arī nobrauktu, beigtu dzīvnieka līķu savākšanu no Ikšķiles novada teritorijā.

Ikšķiles novada iedzīvotājiem ir tiesības saņemt atskaiti par gada laikā padarīto. Tā kā izķerto un savākto dzīvnieku uzskaite ir ļoti vienkārša, PA „Līvi” kā mūsu pārstāvis šajā līgumā varētu sniegt informāciju par to, cik reizes speciālisti no Bauskas apmeklējuši Ikšķiles novadu, cik un kādi dzīvnieki noķerti, kur noķerti, cik un kādi dzīvnieku līķi savākti. Un protams – cik viņiem par to ir samaksāts?

Atkritumi, protams, jāmet pareizajā konteinerā un konteiners jāaizver.

Citas publikācijas Ikskile.com

2010.02.14 Sargiet savus mīluļus

2010.02.17 Jaunais laiks suņiem un kaķiem Ikšķiles novadā

2010.04.25 «Bāskervilu suņa» elpa pakausī – Ikšķiles iedzīvotāju ikdiena?