Ikšķiles vidusskolā informē par iespējām iesaistīties skolēnu apmaiņas programmās

Skolēnu apmaiņas programmas Ikšķiles vidusskolā

Ikšķiles vidusskolā skolēnus informē par iespējām iesaistīties skolēnu apmaiņas programmās.

17. janvārī Ikšķiles vidusskolā viesojās brīvprātīgie no organizācijas AFS. Kas ir AFS? Tā ir starptautiska nevalstiska bezpeļņas brīvprātīgo organizācija, kas nodrošina starpkultūru mācīšanās iespējas, lai palīdzētu cilvēkiem attīstīt zināšanas, iemaņas un sapratni, kas savukārt nepieciešams, lai radītu taisnīgāku un mierpilnāku pasauli.

Ikšķiles vidusskolā prezentāciju vadīja AFS brīvprātīgie- 9. A klases skolniece Amanda Peirāga un 8. B klases skolēns Rūdolfs Sakārnis. Tās laikā skolēni guva informāciju par pašu organizāciju, kā arī par starpkultūru izglītības iespējām un apmaiņas norisi. Ikšķiles vidusskolā mācās 4 viesskolēni, kuri devušies apmaiņas gadā ar AFS organizāciju. 10. klasē mācības apgūst Niosagorsen Natnicha, saukta Pui, no Taizemes, Andlauer Marie no Vācijas, 11. klasē Sutthichandet Methinee, saukta Maia, no Taizemes, 12. klasē  Suarez- Orellanna Jorge Fernando no Meksikas, skolā mīļi saukts par Horhi. Vēl kā viesskolēns YFU apmaiņas programmā ir 9. klases skolniece Thongjan Napdaw, -Napdau no Taizemes.

Direktora vietniece audzināšanas un ārpusklases darbā Inguna Bērziņa informē, ka viesskolēni no AFS Latvijā ir jau kopš augusta un jau ir iemācījušies latviešu valodu sarunvalodas līmenī. Apmaiņas gada laikā viesskolēni iepazīst valsts kultūru, paradumus un mācās attiecīgās valsts valodu. Skolēni apmaiņas gada laikā dzīvo viesģimenēs. Par viesģimeni var kļūt jebkura ģimene, kurai ir vēlme iegūt jaunu ģimenes locekli. Mūsu ikšķilieši ar lielu atbildību un godprātīgu attieksmi ir uzņēmuši viesskolēnus. Jaunieši tiek iepazīstināti ar Latvijas kultūru, kopā apmeklēti pasākumi, ekskursijas, izzināta Latvija. Par to liels paldies! Arī jebkura cita ģimene tiek aicināta kļūt par viesģimeni kādam apmaiņas skolēnam.

Inguna Bērziņa uzsver mūsu viesskolēnu centību un vēlmi iemācīties ne tikai latviešu valodu, bet  arī apgūt  un skaisti nodziedāt latviešu dziesmas, kuras nu jau viņu pūrā ir vairāk kā 30. Tikai esot kopā, darot kopā, dziedot kopā mēs varam sajust tautas mentalitāti, tradīcijas, saprast  humora izjūtu, sajust tuvību mūsu tautai!

Esot tikai dažas nedēļas Latvijā, viesskolēni jau uzstājās skolotāju dienas pasākumā un skaidrā, saprotamā latviešu valodā dziedāja divas tautas dziesmas, arī skolas rīkotajās Dzejas dienās dziedātāju vidū viņi bija. Lāčplēša dienas gājiens, Ziemassvētki – visos koncertos ir uzstājušies arī mūsu viesi. Liels aizkustinājums skolēniem bija, dziedot Skrīveru sociālās aprūpes centrā.

Šī gada viesskolēni ir ļoti sirsnīgi uzņemti, skolēni brīvi komunicē, tādā veidā stiprinot valodu prasmes. Ir atvērti, prieka pilni un ir pierādījuši, ka ne valoda, ne nacionalās atšķirības, ne mentalitāte nevar traucēt sapratnei un draudzībai.

„Dodoties apmaiņas programmā, jaunieši iegūst neaizmirstamu pieredzi un jaunas zināšanas.  Gada laikā skolēns iegūst patstāvību, paškontroli, pašapziņu un atbildību par sevi un citiem. Katru gadu apmaiņas programmā dodas vairāk nekā 13000 jauniešu no visas pasaules, vecumā no 15 līdz 18 gadiem.  Vispopulārākās valstis ir Vācija un ASV, bet kopumā ir vairāk nekā 70 galamērķi visā pasaulē.

Ja vēlaties uzzināt ko vairāk par organizāciju vai doties apmaiņas programmā, apmeklējiet mājas lapu http://www.afs.lv/ „ stāsta prezentācijas vadītāji Amanda un Rūdolfs. Skolas administrācija izsaka pateicību Amandai Peirāgai un  Rūdolfam  Sakārnim par prezentāciju!

Atbildēt

Jūsu komentārs
Lūdzu norādiet savu vārdu