Zemes stunda būs klāt

1530
Zemes stunda šī gada 28. martā plkst. 20:30 norisināsies visā Latvijas teritorijā
Zemes stunda šī gada 28. martā plkst. 20:30 norisināsies visā Latvijas teritorijā

Līdz brīdim, kad 28. martā plkst. 20:30 uz stundu izslēgsim apgaismojumu par godu Zemes stundai, palikušas vēl divas nedēļas. Pavisam drīz Zemes stunda būs klāt!

Biedrība „Par sakārtotu un laikmetīgu kultūrvidi Ikšķilē” aicina visus novada iedzīvotājus, sabiedriskās organizācijas, novada domi iesaistīties Pasaules Dabas Fonda rīkotajā Zemes stundā!

Zemes stunda ir Pasaules Dabas Fonda rīkota globāla akcija, kuras laikā katrs ir aicināts uz vienu stundu izslēgt apgaismojumu, lai simboliski pievērstu uzmanību klimata pārmaiņām un demonstrētu vienotu nostāju Kopenhāgenas ANO galotņu tikšanās dalībniekiem, kuri 2009.gada beigās lems par jaunu globālo vienošanos klimata pārmaiņu jautājumos.

Arī Latvija ir viena no 77 valstīm, kura piedalīsies vispasaules akcijā. Šogad Zemes stunda norisināsies visā Latvijas teritorijā. Savu atbalstu akcijai un gatavību uz stundu izslēgt apgaismojumu pašvaldībām piederošajās ēkās apstiprinājusi Preiļu novada dome, Rīgas pilsētas dome, Aizkraukles, Cēsu, Jelgavas, Limbažu, Ventspils, Dobeles, Valkas un Saldus pašvaldības. Vēl vairāku pilsētu domes izrādījušas interesi par Zemes stundu un plāno jau tuvākajā laikā oficiāli paziņot par savu dalību akcijā, lai pievienotos 680 pilsētām visā pasaulē.

Pasaules Dabas Fondam sadarbībā ar WWF Zemes stundu Latvijā palīdzēs īstenot arī Dienas mediji, raidījums Vides fakti, žurnāli KUŠ! un Vides Vēstis, Interneta portāli Draugiem.lv, TVNET un Tribine.lv

Patīkami redzēt, ka cilvēki paši rada idejas, ko darīt Zemes stundas laikā, kā soli pa solim radīt pašam savu Zemes stundu. Piemēram, Dobeles Jauniešu dome nolēmusi nedēļas garumā savā pilsētā rīkot informatīvus pasākumus saistībā ar vispasaules akciju. Varbūt arī Tev ir idejas, kā padarīt Zemes stundu neaizmirstamu? Atsūti savas pārdomas mums un dalies arī ar saviem draugiem!

Un atceries – ikvienu stundu iespējams pārvērst par Zemes stundu. Tu vari izslēgt gaismu un elektroierīces, kad tās neizmanto (iedomājies, Tavs televizors gaidīšanas režīmā patērē ap 25% no strādājoša aparāta enerģijas!). Tu vari izvēlēties mazāk iepakotus, Latvijā audzētus produktus, censties pārvietoties ar sabiedrisko transportu. Tu vari darīt vēl daudz lietu, kas pamazām padara mūsu vienīgo planētu labāku.

Tāpēc aicini cilvēkus sev apkārt reģistrēties un kļūt par Zemes stundas atbalstītājiem www.earthhour.org/latvija, meklē jaunākās ziņas www.pdf.lv, kā arī seko Zemes stundai Twitter.com un Sekoman.lv! Noskaties arī Zemes stundas 2009 video, kas aicina mūs visus uz pasaulē lielākajām vēlēšanām!

Balso PAR savu planētu Zemes stundas laikā 28. martā plkst. 20:30!

Ieva Niedre, biedrības „Par sakārtotu un laikmetīgu kultūrvidi Ikšķilē” valdes locekle 

 

Kopīgot