AR JĀNĪTI PADZIEDĀJU, AR PĒTERI SADEJOJU

1857
Ikšķiles vidējās paaudzes deju kolektīvs „Pavards
Ikšķiles vidējās paaudzes deju kolektīvs „Pavards

Sestdien, 27. jūnijā Ventspilī Kurzemes novada Deju svētkos pulcējās 121 jauniešu, vidējās un vecākās paaudzes deju kolektīvs kopskaitā ar gandrīz diviem ar pusi tūkstošiem dalībnieku.

Viņu starpā arī Ikšķiles vidējās paaudzes deju kolektīvs „Pavards” kopā ar citiem dejotājiem no Tukuma, Talsiem, Kuldīgas, Saldus, Liepājas, kā arī no Ogres, Bauskas, Cēsīm un, protams, arī no Ventspils pilsētas un rajona. Šo svētku mākslinieciskā vadītāja un to sarīkošanas idejas autore bija Tukuma rajona deju kolektīvu virsvadītāja Zanda Mūrniece.

   Iepriekšējie Kurzemes novada Deju svētki notikuši 2005. gadā Aizputē, tajos piedalījušies 77 pašdarbības dejotāju kolektīvi. Šī gada svētkus organizēja Ventspils Kultūras centrs sadarbībā ar Nemateriālā kultūras mantojuma valsts aģentūru un Kultūrkapitāla fonda atbalstu, līdzdarbojoties vairāku pilsētu un rajonu pašvaldībām.  Svētku uzvedums sākās astoņos vakarā, bet pirms tam dienas ritumā dejotāji iemēģināja laukumu un saskaņoja deju soļus mēģinājumā, uz kuru bija ieradušies arī daudzi skatītāji.

   Pavisam svētku repertuārā tika iekļauti gandrīz trīs desmiti deju, no kurām katra ceturtā būs jauniestudējums.

   Mūsu deju kolektīvs iespēju piedalīties šajos svētkos izcīnīja, nodemonstrējot obligāto repertuāru skatē, kas tika ļoti atzinīgi novērtēts. Kā arī neiztika bez Ikšķiles novada domes un Ogres rajona deju virsvadītājas Ilutas Mistres atbalsta.

   Pašu lielāko paldies „Pavards” saka savai vadītājai Ilvijai Strepmanei, kura pūlējās gan mācot dejas, gan apmeklējot seminārus un konsultējoties ar virsvadītājām.

   Ikšķiles dejotājiem tie bija mazie „Lielie Deju svētki” – milzīgs prieks par skaistajiem svētkiem un jaunu izaicinājumu apgūt cita novada dejas:

    „Pie jūriņas maliņā” –  Zandas Mūrnieces horeogrāfija,  
    Valda Zilvera mūzika, Ilzes Gruntes aranžējums;

    „Talsu deja” – Alberta Štrausa horeogrāfija, Jāņa Ķepīša mūzika;

    „Es atradu garu pupu” – Zandas Mūrnieces horeogrāfija, tautas mūzika Austras Pumpures aranžējumā;

    „Rikšiem, bērīt’, es palaidu” – Ineses Bušas horeogrāfija, grupas „Labākie gadi” aranžējums.