«Pavards» un «Soare» atgriezušies no koncerttūres

Ikšķiles kolektīvi
Ikšķiles kolektīvi "Pavards" un "Soare" koncerttūrē.

15. augusts – skaista diena, kā radīta pilsētas svētkiem. Deju kolektīvs „ Pavards

Koncerts un balle bija laba atpūta un kāju izlocīšana pirms ilgstošās sēdēšanas autobusā. Svētdienas agrā rīta stundā „ Pavards ” un „Soare” devās kopējā koncerttūrē. 

Mūsu ceļojuma galapunkts bija Bosnijas – Hercegovinas kūrortpilsētiņa Adrijas jūras pašā krastā – Neuma.

Pirmā diena, ja tā  pārvarēta, tad viss ok, ceļojums var sākties. Lietuva, lielākā  daļa Polijas aiz muguras tikai ceļā vien pavadot. Vēlu vakarā  ierodamies Krakovā. 

Rīts sākās ar jaunu startu, Polija paliek aiz muguras, sākas kalnainās Slovākijas ainavas. Pēcpusdienā uz īsu brīdi ieskrienam Budapeštā, autobuss nedaudz pariņķo pa Budapeštas ielām ,tā gūstam nelielu priekšstatu par šo pilsētu un vēlu vakarā sasniedzam Ungārijas pilsētiņu Sekszedu.

Trešā diena .Priekšā atkal garš ceļš veicams, mērķis ir laicīgi nokļūt Sarajevā. Seko autobusa ekskursija pa pilsētu. Sarajeva ir liela pilsēta kalnu ieplakā . Visur riņķī kalni. Par neseno vēsturi liecina ložu pēdas māju sienās un neskaitāmās kapsētas.Bet nešauj šeit jau 13gadus.Nelabprāt vietējie runā par bijušo karu. Šeit redzams, kā senatne sadzīvo ar tagadni, vērojams, kā sadzīvo vairākas ticības .

Tālāk mūsu ceļš ved gar Neretvas upi arvien augstāk kalnos. Raftings, tas ir kolosāli, tas katram ir labs pārbaudījums krāāainā, kristāldzidrā kalnu upē. Tas jāredz ,jāpiedzīvo katram pašam!

Mostara. Ļoti romantiska vecpilsēta un slavenais Mostaras tilts, kurš atjaunots pēc sabombardēšanas karā.

Un tad esam savā jaunajā  mājvietā Neumā – zilais Adrijas jūras ūdens vilina vien 10 metru attālumā no apartamentiem. Mājas saimnieks mūs sagaida ar vērienīgām vakariņām.

Piektā diena bagāta dažādiem notikumiem – vispirms jāpierod pie 35 grādu karstuma, jāatrod veikali, kur pārdod peldēšanās apavus – ūdenī dzīvo jūras eži, kur labākās peldētavas, jāizbauda varen sāļais jūras ūdens, bet pats svarīgākais – koncerts. Pilsētā pastaigājoties redzam arī afišas. Koncerta sākumā esam visi tādi kā samulsuši, nedroši, koncertam vēl nesākoties jau sasvīduši, bet programmai turpinoties, viss ir kārtībā. Skatītājiem patīk mūsu dziesmas un dejas.

Nākošās dienas brauciens uz Horvātijas pērli -Dubrovņikiem, tā no mums 70km. Skaista vecpilsēta, pastaiga pa pils mūri ,tas vien ko vērts. Vakarā – koncerts, esam burvīgā vietā, daudz skatītāju. Meiteņu izpildījumā „ Kreicburgas polka ” un kora „Only you ” ir programmas naglas. Koncerta administrators ir ļoti priecīgs par sniegumu un nākošgad gaida mūs atkal ciemos. 

Septītā diena. Ekskursija uz Pelješacas pussalu, šeit vīna degustācija apvidus labākajā  vīna ražotnes vietā Matuško. Tad Korāulas sala, Marko Polo dzimtā vieta.

Žēl, bet visam labam pienāk beigas. No rīta sakām paldies  Neumai par viesmīlību un dodamies ceļā.

Var tik apbrīnot Horvātijas ceļus .Ja tādi ceļi ir 13 gadus pēc kara ,tad Latvijā vakar tik karš beidzies…?

Vakarā jau esam Ungārijā pie Balatona ezera kempingā . Pēc Neumas viesmīlīgajiem apartamentiem ,šeit liekas nu tā ne visai…Arī gaisa temperatūra Ungārijā tikai +20,brr, liekas auksti. Sākumā pat pats Balatons nešķiet īsti pievilcīgs, bet ūdens ir silts. Pelde atsvaidzina un varam vērot vakara dzīvi Šiofokas kūrortpilsētiņā.

No rīta jāsteidz tālāk .Priekšā vēl Egera ,ceļojuma pēdējais maršruts .Egerā vispirms atmiņā termālie baseini, katedrāle, marcipāna veikaliņš un, protams, vīndaru ieleja ar slavenajiem Egeras vīniem. Jāsaka ,ka vīni šeit pārspēj horvātu vīnus, bet dabas krāšņums un saules spožums palicis jau aiz muguras.Ap desmitiem vakarā esam nobaudījuši vīnus, nepārspējamo gulaša zupu, guloši dodamies mājup, apmēram pēc diennakts esam klāt.

Mūs sagaida pati labākā vieta pasaulē – Ikšķile.

Ikšķiles jauniešu koris „ Soare ” un deju kopa „ Pavards ” izsaka vislielāko paldies par finansiālo atbalstu Ikšķiles novada domei un SIA „ Fazer maiznīcas ” vadībai par gardo ceļa maizi. 

Inga Lamstere

Atbildēt

Jūsu komentārs
Lūdzu norādiet savu vārdu