Deju uzvedums “Pifs un draugi”

Ilustrācija no grāmatiņas Pifa piedzīvojumi.
Ilustrācija no grāmatiņas Pifa piedzīvojumi.

Esmu Daira Dreija jeb vienkāršāk deju skolotāja Daira un gribu nedaudz pastāstīt par sevi un šo deju uzvedumu.

Par deju skolotāju strādāju trešo gadu, mācu bērniem dejot Ikšķiles bērnudārzā, Ogres pamatskolā un Ogres Profesionālajā vidusskolā. Tātad ikdienā sastopos ar dažāda vecuma bērniem.

Šogad absolvēšu Rīgas Pedagoģijas un Izglītības vadības augstskolu kā deju un ritmikas skolotāja, tāpēc arī tapis koncertuzvedums „Pifs un draugi”, kas bija mans valsts eksāmens dejā.

Ideja veidot koncertuzvedumu „Pifs un draugi” man bija radusies jau ļoti sen, vismaz pirms gadiem pieciem, varbūt vēl senāk, kad es vēl nemaz nestrādāju par deju skolotāju. No savas bērnības atceros, cik ļoti man patika dejot dažādos pasaku uzvedumos, tāpēc gribēju kaut ko izveidot arī pati.

Kāpēc tieši „Pifs”?

Pirmkārt, man ļoti patika jau sen uzrakstītās Raimonda Paula dziesmiņas „Herkuless”, „Krusstētiņš Tontons”, „Krustmāte Agate” un īstajā brīdī parādās Rīgas Bērnu un jauniešu muzikālā teātra Rībēja Mute izrāde „Pifa piedzīvojumi”, kurā dziesmas sarakstījuši Niks Matvejevs un Marats Samauskis. Brīnišķīga mūzika, kas deva impulsu veidot deju koncertuzvedumu.

Otrkārt, mana bērnības mīļākā grāmata ir grāmatiņa par Pifu, manai meitai Dinijai bērnībā mīļākā plate bija „Pasaka par Pifa piedzīvojumiem”, bet manam dēlam Edijam mīļākā rotaļlieta bija Pifiņš, kas vakaros palīdzēja iemigt, rītos mosties un kopā doties ikdienas raibajos piedzīvojumos. Tādēļ arī gribēju dalīties ar šajās atmiņās, dāvājot skatītājiem stāstu par Pifu tādu, kādu to iepaticies saskatīt un izveidot man.

Koncertuzvedums sastāv gan no manis veidotām deju horeogrāfijām, gan arī no citu horeogrāfu dejām, kas ,manuprāt, ļoti labi papildina kopējo noskaņu. Dejas izpilda Ikšķiles visu vecumu pirmsskolnieki sākot no trīs līdz pat septiņu gadu vecumam. Piesaistīju šim koncertuzvedumam arī pieaugušos dejotājus, kuri dod īpašu noskaņu šim stāstam.

1. Medības          Dejo vecākās gr. II

D.Dreijas hor.

N.Matvejeva mūz.

2. Zaķu rotaļa      Dejo vidējās gr. I

D.Dreijas hor.

N.Matvejeva mūz.

3. Ežu dziesmiņa   Dejo sagatavošanas gr.

I.Mistres hor., repetitore D.Dreija

R.Paula mūz.

4. Varžu sasaukšanās  Dejo vecākās gr. I

D.Dreijas hor.

N.Matvejeva mūz.

5. Ak, mīļo lācīt   Dejo vidējās gr. I

L.Zeibotes hor. Apdare,

repetitore  D.Dreija

Latv.t.mūz. J.Bauvara apdare

6. Lācītis ir bēdīgs   Dejo jaunākās gr.

M.Zelmenes apraksts,

repetitore  D.Dreija

Latv.t. rotaļdziesma

7. Mācāmā dziesmiņa    Dejo jaunākās gr.

I.Filipsones hor.,

repetitore D.Dreija

A.Sirmā mūz.

8. Mīļo māsiņ, dejosim!   Dejo vidējās gr. II

I.Filipsones hor.,

repetitore D.Dreija

A.Laupaces muz. apdare

9. Kaķīts kurmi dancināja   Dejo vidējās gr. II

I.Filipsones hor.,

repetitore D.Dreija

Latv.t.dziesma

10. Kaķu dziesma   Dejo vecākās gr. II

D.Dreijas hor.

N.Matvejeva mūz.

11. Herkuless   Dejo vecākās gr. I

D.Dreijas hor.

R.Paula mūz.

12. Kamoliņš   Dejo vecākās gr. II

D.Dreijas hor.

N.Matvejeva mūz.

13. Es esmu ģēnijs!   Dejo Dinija

D.Dreijas hor.

N.Matvejeva mūz.

14. Kartupelīši     Dejo vecākās gr. I

D.Dreijas hor.

N.Matvejeva mūz.

15. Krustmāte Agate   Dejo vidējās gr. I, Dinija un Gintars

D.Dreijas hor.

R.Paula mūz.

16. Krusttētiņš Tontons    Dejo sagatavošanas gr.  un Gintars

D.Dreijas hor.

R.Paula mūz

17. Visi slidotavā!         Dejo sagatavošanas gr., Dinija un Gintars

D.Dreijas hor.

N.Matvejeva mūz.

31.maija IEDZĪVOTĀJU DIENĀ   Deju uzvedums “Pifs un draugi” 16:30 tiks rādīts Ikšķiles estrādē.

 

21 KOMENTĀRI

 1. Ko nu ņemās. Ar politiku vienīgā saistība bija neliels banneris skatuves malā, tas arī viss. Neviens kaismīgas runas caur mikrofonu neteica. Bērni dejoja līmenī, kurš atbilst viņu vecumam. Bērniem bija nepierasti dejot tik plašā vietā, jo pieraduši pie “Urdaviņas” skatuves. Pēc 3 stundu pedalēšanas iedzēru kādu alu un neko nosodāmu tur nesaskatu, neuzskatu, ka alus glāze man jāiet iztukšot krūmos. Piedzērušos, vai neadekvātus apmeklētājus nemanīju. Dzelzs Vilks arī bija līmenī. Vārdu sakot, teicamākais pasākums. Kā jau jebkurā diskusijā, pie jebkura raksta, arī šeit atrodas kāds “latvietis īdētājs”, bet pie tā jau pierasts. Un tai īdēšanai nav ne mazākā sakara ar bērnu uzvedumu, tā ir tikai un vienīgi nepatikas izrādīšana kas vērsta pret pasākuma organizētājiem – AI.

 2. Es tur biju ar saviem bērniem visu dienu. Laikam poli…. reklāmu laikā no 11.00-17.00 esmu palaidis garām. pa vidu gan divas stundas braucām velo orientēšanos – varbūt tad kas notika 🙂 Ja tā reklāma bija vēlāk, tad tā noteikti bija pēc visiem bērnu pasākumiem.

 3. Ja Tu šeit nemiestieptu šo briesmīgo vārdu poli…., tad citi varētu turpināt runāt par koncerta kvalitāti, skatīšanās kultūru un citām niansēm.<br />
  <br />
  Pie koncerta gribu minēt, ka abas puses karstajā dienā jau bija nogurušas – bērni, jo mazi, bet skatītāji vismaz 4 stundas bija nodarbojušies ar fiziskām aktivitātēm. <br />
  <br />
  TUR nevienu īgņu neredzēju, kur te radušies 🙂

 4. Agrākos gados b/d bija iespeja pavasarī uzstaties estrādē. bērni gan dziedaja gan dejoja. Pēdejos gados tas nebija noticis. Tāpec es ļoti priecajos, ka skolotajai Dairai bija iespeja bērniem dot so prieku- dejot estrādē.<br />
  un man ka mammai pilnīgi vienalga, kas riko pasakumu. Galvenais, lai bērniem ir iespejas uzstaties. un jo vairak vini to darīs, jo labak viņiem tas izdosies.

 5. Cik tomēr zemiski ir jaukt bērnu deju koncertu ar politiku!<br />
  Cik slimam ir jābūt lai kauko tādu vispār izdomātu?<br />
  Bērni forši nodejoja, prieks bija visiem,gan vecākiem, gan bērniem.<br />
  PALDIES Dairai!

 6. Nesūdzēsimies par skatītāju kultūras trūkumu. Būs vairāk pasākumu un cilvēki biežāk apmeklēs pasākumus un galu galā arī skatīšanās kultūru apgūs…. 🙂

 7. Bērni dejoja forši, paldies skolotājai par darbu, bet lūk paši vecāki gan atļāvās dzert alu un daudzus citus grādīgos dzērienus, tad kad mazie bērni dejoja.Nav skatītāju kultūras, un ja ir pasākums ar bērniem, tad tomēr varēja iztikt bez tiem.

 8. dacek- koncertā b/d dejoja katrs pēc savām spējām un varēšanas. Šis nav “Zelta sietiņš” vai “Liesmiņa” vai vēl kād nopelniem bagātais, kur katrā mēģinājumā un koncertā ir klāt deju kolektīva vadītāja un vēl vairāki repetītori. Šeit ir mūsu bērni, kuriem patīk dejot, nevis izlase. Nez kapēc arī pieaugušo vecumā ne visi spēj perfekti nodejot un nolīdzināties vai iesākt vienā solī. (pati esmu dejotāja ar stāžu 15 gadi)<br />
  Paldies Dairai par izdarīto- TAS BIJA FORŠI! <br />
  <br />
  Viens akmentiņš gan vecāku lauciņā- ko mēs varam prasīt no bērna, kādu skatuves kultūru, ja koncerta laikā tai brīdī, kad dejo bērns, māmiņa lec kājās, māj savam lolojumam un vēl pasauc (dejas laikā!). Tas ir tikai loģiski, ka bērn mās pretīm savai māmiņai! Tad varūt arī aiziesim uz kādu teātri un operu un skaļi no zāles izrādes laikā pasauksim kādu aktieri vārdā:D

 9. Biju uz šo pasākumu bērnu dārzā, jo mans dēliņš arī tur uzstājās. Negribu nevienu aizvainot, bet man šita, ka nekas tiem bērniem nav iemācīts vispār! Esmu redzējusi, kā citur dejo bērni… Nu šitas bija tāds balagāns. Protams, labi, ka bērniem jautri, jauki redzēt viņus priecīgus, bet par pedagoģes darbu nekādu augsto atzīmi likt nevaru. Nesaprotu, ko bērni visu laiku ir darījuši tajās deju stundās!?

 10. Man nav nekādas saistības ar šo partiju, bija piedāvājums dot bērniem iespēju uzstāties, un es katrā ziņā šādu iespēju atbalstīju. Negribu, lai skatītāji šeit saskatītu kādas politiskas reklāmas un cīņas, bet vienkārši izbaudītu patiesu bērnu prieku un pozitīvās emocijas, kas staro no šiem bērniem uzstājoties. Novēlu visiem baudīt to, kas mums Ikšķilē vispār notiek un gūt no tā sev kādu pozitīvāku enerģiju šai trakajā laikā.

 11. Mana meita arī dejos un par to esmu lepns. Jo sevišķi jauki, ka koncerts būs “Iedzīvotāju dienas” ietvaros un māmiņas jautājums ir kārtējā provokācija.

 12. šo deju uzvedumu b/d bērnini dejoja jau divas reizes. Pirmais koncerts bija ka b/d atskaites konc. Pēc nedēļas bērni dejoja velreiz, jo skolotajai tas bija diploma eksāmens.<br />
  es priecajos, ka mazajiem ir radusies iespeja dejot arī estrādē.<br />
  un kāda nozime, kas riko pasākumu?<br />
  es priecajos par to, ka mans bērns varēs kapt uz skatuves, nevis, kas sponsore pasakumu.

Atbildēt

Jūsu komentārs
Lūdzu norādiet savu vārdu