Radoša un brīva – jauna skola Ikšķilē

Attēlam ilustratīva nozīme.
Attēlam ilustratīva nozīme.

Pirmā skolas diena šogad būs tiem desmit ikšķiliešiem, kuru vecāki savstarpējas sadarbības rezultātā 1.septembrī atklās jauno Ikšķiles brīvo skolu.

Tā būs skola bez solu rindām un zvana, bet ar individuālu pieeju ikviena audzēkņa talantam, radošumam un mācību tempam.

Ikšķiles brīvā skola būs biedrības „Tautskola 99 Baltie zirgi” teritoriālā struktūrvienība Ikšķilē. Bērni šeit mācīsies saimēs – šogad skolas gadu uzsāks pirmā saime – 5 līdz 8 gadus veci bērni. Līdz ar to mācību plāns katram tiek pielāgots individuāli.

Pēdējos gados alternatīvo skolu kustība aktivizējusies gan vecāku lielākas informētības, gan dziedošās Vītolu ģimenes aktivitāšu rezultātā, pēc tam kad viņi uzvarēja televīzijas šovā. Iepriekš bija dzirdēts par valdorfpedagoģiju, Montesori, bet tagad top arī citu reformpedagoģijas virzienu skolas ne tikai Ikšķilē, bet arī Jelgavā (jau nodibināta pirmsskola Saules skola) un Tukumā (plāno atvērt skolu nākamgad).

Skola Ikšķilē tapusi pateicoties vecāku iniciatīvai, kuri vēlējušies saviem bērniem citādu skolu, nevis normatīvā stila masu skolu. Lai nebūtu nauda un laiks jāvelta, vizinot bērnus uz galvaspilsētu vai citām pilsētām, kur iespējams atrast alternatīvas izglītības iestādes, vecāki nolēma naudu un laiku ieguldīt savas skolas izveidei tuvu mājām.

Nākotnē skolas iecere būtu izveidot mazo skolu tīklu, kas samazinātu administratīvās skolas uzturēšanas izmaksas, bet, nekļūstot par masu skolām, varētu saglabāt īpašu pieeju katra bērna izglītošanās procesam.

Vecāku iniciatīvas grupas vārdā
Tīna Kempele, tina@brivaskola.lv

Vairāk informācijas:

Kristīne Liberta, 29299668, kristine@brivaskola.lv