Vienkārši noskaidrot kadastrālo vērtību

1698
Ikšķiles novada dome.
Ikšķiles novada dome.

Pēc datiem nav jāiet uz Valsts zemes dienestu

Radīta jauna iespēja internetā bez maksas saņemt visus Valsts zemes dienesta uzturētajā Nekustamā īpašuma valsts kadastra informācijas sistēmā reģistrētos datus par sev piederošiem nekustamiem īpašumiem. Sākotnēji gan šis pakalpojums pieejams tikai SEB, "Swedbank" un Latvijas Krājbankas internetbanku lietotājiem, kā arī eparaksta lietotājiem.
 
Šeit pieejami arī dati par zemes, privātmāju, dzīvokļu un citu veidu īpašumu kadastrālajām vērtībām, no kurām šogad pašvaldībās tiks rēķināti jaunie nodokļi – 0,1 līdz 0,3% par dzīvokļiem un dzīvojamām mājām; 1,5% par zemi. Kā zināms, no šā gada 1. janvāra kadastrālās vērtības ir pārskatītas gandrīz visu nekustamo īpašumu veidiem, izņemot mežu zemi.
 
Lai iegūtu šo informāciju, jāatver Valsts reģionālās attīstības aģentūras (VRAA) uzturētais portāls: www.latvija.lv un autorizācijai jāievada konkrētās internetbankas klienta lietotāja numurs, parole un kods. Pēc tam, izmantojot vietni "Mani dati kadastrā", ikviens var uzzināt visu, kas par viņa nekustamu mantu ir reģistrēts Nekustamā īpašuma valsts kadastrā. Cita iespēja, kā iegūt ziņas par piederošajiem īpašumiem, – izmantojot eparakstu.
 
Valsts zemes dienesta (VZD) Nekustamā īpašuma vērtēšanas departamenta direktors Gatis Kalniņš saka – lai iegūtu datus par nekustamu īpašumu, nav jābūt minēto triju banku klientam. Cita iespēja – izmantot VZD portālu www.kadastrs.lv, kurā noskaidrot, piemēram, kadastrālo vērtību, var, ievadot datorā īpašuma kadastra numuru vai kadastra apzīmējumu.
 
Īpašniekam, kuram nav pieejams dators, atliek līdzšinējā iespēja – doties uz Valsts zemes dienesta reģionālās nodaļas klientu apkalpošanas centru, kur, pēc Kadastra likuma, viņam ir tiesības šos pašus datus par saviem īpašumiem pieprasīt vienu reizi gadā bez maksas. Tiesa, pēc pasūtījuma nodošanas būs jāgaida 30 dienas; pēc rakstveida izziņas ar datiem no Nekustamā īpašuma valsts kadastra uz Valsts zemes dienestu būs jādodas vēlreiz.

 

 

1 KOMENTARS

Atbildēt

Please enter your comment!
Please enter your name here