Infrastruktūras sakārtošana – prioritāte Ikškilē 2010.gadā

Ikšķiles novada domes priekšsēdētājs Indulis Trapiņš.
Ikšķiles novada domes priekšsēdētājs Indulis Trapiņš.

Infrastruktūra līdz šim ir bijis viens no sāpīgākajiem punktiem Ikšķilē, pilsētas ielu segums savu laiku jau sen nokalpojis, drošības līmenis uz ielām ir neapmierinošs

 – trūkst gan gājēju pāreju, jāsakārto gājēju un riteņbraucēju celiņi, jāierīko drošības barjeras un jāsakārto sarežģītie krustojumi autovadītājiem.

“Janvārī apstiprinot 2010. gada Ikškiles pašvaldības budžetu, infrastruktūras sakārtošana būs viena no prioritātēm,” sola pašvaldības priekšsēdētājs Indulis Trapiņš.

Tiks sakārtota arī Ikškiles dzelzceļa stacijas apkārtne, Daugavas prospekts līdz gājēju tunelim pilsētas tā teikt “klusajā” daļā. Jau esam informējuši, ka 2009. gadā pašvaldība ķērusies pie projekta izstrādāšanas Skolas ielas rekonstrukcijai. Pēc apmēram nedēļas – 14. janvārī – noslēgsies sabiedriskā apspriešana šajā projektā, kas plāno sakārtot gan pilsētas galveno ielu, gan tās centru.

Līdz šim ielu un ceļu remontdarbus Ikšķiles pašvaldība finansējusi no saviem budžeta ienākumiem nepiesaistot līdzfinansējumu Lai palielinātu iespēju realizēt infrastruktūras sakārtošanu lielākos apmēros, pašvaldība plāno veidot vēl vienu štata vietu tieši dažādu projektu izstrādāšanai un finansējuma piesaistīšanai.