Ballei būt? Nē!

Iedzīvotāju eglīte pikniks!
Iedzīvotāju eglīte pikniks!

Mūsu novada ļaudīm vēl siltā atmiņā ir trakie Jaungada karnevāli, kas pagājušā gadsimta astoņdesmitajos gados Tīnužu kluba zālē pulcēja vairākus simtus līksmotāju. Tādas balles nebija ne Ikšķilē, ne Ropažos!

Iedzīvotājs Kaspars Upaciers.

Šogad, pašvaldība publisku Jaungada balli nav ieplānojusi, tāpēc biedrība IEDZĪVOTĀJI nolēma decembra beigās Tīnužu tautas namā tādu sarīkot- ar dziesmām, dejām un rotaļām.

Biedrības vārdā devos pie Tīnūžu tautas nama vadītājas Valdas Kuršas. Priekšlikumam rīkot balli iebildumu nebija, un vienojāmies, ka pasākums varētu notikt 30.decembrī.

2008.gada 10.decembrī domē tika reģistrēts iesniegums par plānoto pasākumu. Kultūras komitejas vadītāja Dzintra Čudare telefoniski teicās atbalstām balles rīkošanu, tomēr oficiālu atbildi atteicās sniegt, norādot, ka šajā gadījumā lēmumu pieņems domes priekšsēdētājs personiski.

15.decembrī domes priekšsēdētāja Jāņa Rudzīša pieņemšanas laikā kopā ar IEDZĪVOTĀJU Andri Doveiku devāmies uzzināt atbildi.

Saruna izrādījās īsa un  atbilde lakoniska- “NĒ”.

Pamatojums- personiska nepatika pret mani un piebilde:

“ Nevienam novadniekam neko nevajag ne no Upaciera, ne no biedrības IEDZĪVOTĀJI, un visi Tīnužnieki esot teikuši, lai tas Ufo klubā savu kāju nesper un, vispār, viņa radio vairs neklausos!”

Protams, žēl, ka Radio SWH ir par vienu klausītāju mazāk un, ka mani vairs nelaiž klubā, bet ja nopietni- balle būtu bijusi jauka, jo viss jau bija sarunāts un saplānots…. Sarunas noslēgumā Rudzīša kungs teica, ka oficiālo atteikuma iemeslu domes jurists vēl gatavo un mēs to saņemsim pa pastu.

 

 Lūk 27. decembrī saņemtais dokuments: IEDZIVOTĀJU iesniegums Ikšķiles Novada domei:
 Ikšķiles novada domes atbilde  Biedribas IEDZIVOTĀJI iesniegums

Iedzīvotājs Andris Doveiks

Komentārs
Kāds ir sausais atlikums no šī mēģinājuma iesaistīties Ikšķiles novada kultūras dzīves veidošanā, kā to savā dažādu traucētāju vainas meklējošajā rakstā “Ikšķiles Vēstīs” aicina arī LZS deputātes I.Bērziņa un Z.Bēķe?

Pirmkārt. Ikšķiles novadā vienas un tās pašas LZS valdīšanas divos sasaukumos nav sakārtoti elementāri tiesību akti. Un šī nesakārtotība tiek nevis novērsta, pieņemot atsevišķu domes lēmumu, piemēram, 17.decembra domes sēdē, bet pārvērsta par politiskās cīņas ieroci. Cik gan aprobežotiem jābūt cilvēkiem, kas politiskas cīņas priekšplānā izvirza savu nekompetenci!

Otrkārt. Vai 30.decembrī Tīnūžu tautas namā tiks atslēgta apkure? Protams, ka nē. Iedzīvotājiem jāzina, ka vieta, kurā varēja notikt balle, tik un tā tiks sildīta par viņu nodokļu naudu, bet paliks tukša lai iespītētu atšķirīgu uzskatu paudējiem.

Treškārt. Rudzīša kungs skaidri deklarēja, ka viņš kā amatpersona lēmumus pieņem balstoties uz personisku patiku vai nepatiku. Tas arī izskaidro, kādēļ vairākas domes amatpersonas deva pozitīvu lēmumu, bet pēc tam atteicās pat sarunāties. Ir pamats domāt, ka novada pārvalde ir personas kulta un baiļu piramīda, kurā, protams, nav vietas viedokļu dažādībai, diskusijai, drosmīgai rīcībai.

Ceturtkārt. Vai tiešām līdz šim Tīnužu tautas namā visus notikušos pasākumus- arī kāzas, jubilejas un privātas balles organizē pašvaldība un par telpu izmantošanu netiek iekasēta īres maksa ?

Biedrība IEDZĪVOTĀJI balli vēlējās rīkot novadnieku priekam, nevis spītējot Rudzītim. Svētkus var pabojāt, bet ne izjaukt, tādēļ  visi novada iedzīvotāji un viņu Jaungada svinību ciemiņi 2.janvārī tiek aicināti uz EGLĪTI – PIKNIKU Turkalnē, “Turbās”. Apģērbieties- atbilstoši gadalaikam, paņemiet piknika groziņu, labo garastāvokli un nāciet pulkā! Sākam pulksten 12:00.