Ikšķiles novada Dome steidzīgi cenšas iztērēt 2009.gada budžetu

Ikšķiles novada Domes priekšsēdētājs Indulis Trapiņš 2008.gads
Ikšķiles novada Domes priekšsēdētājs Indulis Trapiņš 2008.gads

2009.gada 16.septembrī Ikšķiles novada pašvaldības Domes sēžu zālē, no plkst.14:00 līdz 19:00, norisinājās Kultūras, izglītības un sporta komitejas un Finanšu un tautsaimniecības komitejas sēdes.

Neskatoties uz valsts funkciju pārdali pašvaldību pārvaldībā, neskatoties uz straujo bezdarba līmeņa celšanos un viegli prognozējamo nodokļu samazinājumu pašvaldības budžetā Ikšķiles novada dome lemj par strauju un liela apmēra, vairāku desmitu tūkstošu latu, finanšu līdzekļu izlietošanu 2009.gada nogalē.

Par iedzīvotāju bažām kā pārziemot tuvāko ziemu, Domes priekšsēdētājs atbild, ka ļoti labi, jo Ikšķiles novadā viss ir pietiekami nodrošināts. Tāda iespēja, kā finanšu resursu pārdale Ikšķiles novada sociālajā budžetā un vajadzības gadījumā pašvaldība varētu sniegt lielāku atbalstu bezdarbā nonākošajiem iedzīvotājiem, netiek pat pieminēta.

Ikšķiles novada domes deputāti lēma par jautājumu virzīšanu lēmuma pieņemšanai uz 23.septembra domes sēdi:

 – Par Jauniešu un ģimenes dienas centra ēkas iepirkumu 80 000Ls apmērā, no kuriem aptv.50 000Ls tiek plānoti par ēkas iepirkšanai un 30 000Ls remontam. Pašvaldība ir apzinājusi konkrētas ēkas pirkšanas iespējas Ikšķiles pilsētas centrā, neatkarīgi no tās pašreizējā stāvokļa un nepiemērotību konkrētam mērķim. Jauniešu centra ēku ir plānots izmantot arī kā pensionāru kopas „Saulgrieži” sanākšanas vietu, tūrisma un informācijas centru vai arī ekonomiskās krīzes pasliktināšanās gadījumā – izmantojot par krīzes centru, vai vietu, kur dalīt maizi trūcīgākajiem Ikšķiles novada iedzīvotājiem. Domstarpības starp deputātiem komiteju sēžu laikā nebija par šo gaišo ideju izveidot šādu dienas centru, bet gan par finansējumu, kuru varētu izlietot lietderīgāk. Kaspars Upaciers piedāvāja apskatīt iespēju vienoties ar Kultūras biedrību par Biedrības nama nomu un remontu konkrētam mērķim, kā rezultātā nebūtu jāiegulda lieli finanšu resursi ēkas iepirkumā un atlikušo daļu varētu izmantot rezervei tuvākajiem ziemas mēnešiem. Jo budžets neparedzētajiem gadījumiem Ikšķiles pašvaldībā 2009.gadam praktiski ir izsmelts.

 – Sakarā ar mērķdotāciju straujo samazinājumu, kur valsts nauda sastāda lielu daļu no pedagogu algām – Ikšķiles vidusskolai, Tīnūžu pamatskolai un bērnudārzam – pašvaldība ir atradusi finansiālu iespēju līdz šī gada beigām atbalstīt pedagogus un normāli turpināt, pēc iepriekš izveidotās programmas, gan skolas, gan bērnudārza, gan interešu pulciņu darbu. Tiks piešķirti līdzekļi gan interešu pulciņiem, gan papildus finansiāli atbalstīts pedagogu darbs.

 – Pēc izsludinātā konkursa uz P/A „Līvi” direktora amatu deputāti balsoja par deputātu Jāni Gunāru Rubeni.

 – Deputāti vienojās par konceptuālu atbalstu Tīnūžu muižas pārvaldnieka ēku pielāgot bērnudārza vajadzībām, kā arī sakārtot apkārtējo teritoriju un izveidot spēļu laukumu bērnudārza vajadzībām. Tas būtu risinājums, Tīnūžu apkārtnē dzīvojošajiem.

Informācijai Ikšķiles novada iedzīvotājiem – turpmāk katra mēneša pirmajā  otrdienā, laikā no pl.18:00 līdz 20:00, Ikšķiles novada pašvaldības telpās ir iespēja tikties un pārrunāt sev aktuālos jautājumus ar pieciem „APVIENĪBAS IEDZĪVOTĀJI” deputātiem. Nāciet un kopā risināsim jautājumus par dzīvi Ikšķiles novadā!

10 KOMENTĀRI

  1. Ko gan darīt vēlētajiem, kuri uzticējās Gunāram, jo viņš solija tikt skaidrībā ar karjeru izlaupītajiem, bet še tev Gunārs savu dabūjis, uz Līviem prom. Diemžēl tas izskatās pēc nopirkšanas un tagat Domē varēs iejāt vēlviens vecais karēvis Oļgerts, un visa vecā komanda kopā.

  2. Taisņība bija un ir raksta NOKLAUSĪTA SARUNA autoram , ka p/a LĪVI direktora amats ir apsolīts pēc koalīcijas vienošanās J.G.Rubenim . Apsveicu jauno Domes sastāvu . Sveicieni Apvienībai Iedzīvotāji .

  3. Kāds atbalsts interešu pulciņiem, ja atbalsts ir konkrētam pedagogam-deputātam un viņas famīlijai? Ikšķiles vidusskolā pulciņu saraksts garš, bet tie ir sadrumstaloti-muzikāli kori,kuri skolā nav īpašā cieņā.

  4. Likums nav tikai par lopu kaušanu.Šāda veida likumi apdraud nacionālo kultūru ētiku un tradīcijas, un vistiešākajā veidā ietekmē dzīvesveidu. Tā turpinot, varam sagaidīt arī daudzsievības atzīšanu. Vismazāk šis likums palīdz plašai uzņēmējdarbībai, varbūt tikai Teicānam, jo pasaules tirgus ir pietiekoši piesātināts ar šo produkciju. Cukura ražošanas iznīcināšana iedzina postā simtiem uzņēmējus un paralizēju zemkopību plašā teritorijā. Kādēļ par to nesatraucās deputāti? Ebreju un krievu tautības deputāti izturas ar lielāku cieņu pret latviešu kulturāli ētiskajām vērtībām. Pat ebrejs Cilēviās balsoja pret. Kādi apstākļi liek steidzamības kārtā pieņemt šādus likumus un tik kaismīgi aizstāvēt tos? Neizglītotība vai alkatība?

  5. Par lopu kaušanu neizteikšos, jo no tā neko nesaprotu, kau gan sliecos domāt ka dzīvnieku aizstāvjiem nav taisnība, bet šis citāts “Kamēr mēs Latviskā apcerībā filosofēsim par to cik tas būtu labi, vai slikti, …” gan ir pretrunā ar AI rīcību Ikšķiles pašvaldībā, viņi vienmēr, par visiem jautājumiem ir gatavi filozofēt, spriest, aptaujāt, apsekot u.t.t. bet viemnēr izvairas no konkrētas rīcības un ātru lēmumu pieņemšanas, arī lietās kur tas ir akūti nepieciešams.

  6. AI priekšsēdis Ufo atklājas visā pilnībā rakstā Par liekulību DELFU portālā. Lielais eņģelis ir kaislīgs mežonīgās lopu kaušanas veida un radinieka, TP biznesmeņa, aizstāvis. Te nu atklājas īstie AI krusttēvi.

  7. lieciet mieru tai kultūras biedrībai, jau 100x ir pierādījies ka ar viņu vienoties nevar. Savs ir savs, nav nodokļu maksātāju nauda jāiegulda, svešā privātīpašuma. Ja kultūras biedrība būtu gribējusi savu šķūni sakārtot tad būtu to varējusi izdarīt jau sen.<br />
    p.s. vai apvienība “Iedzīvotāji” ir norēķinājusies par visām savām priekšvēlēšanu aktivitātēm?

Atbildēt

Jūsu komentārs
Lūdzu norādiet savu vārdu