«Ikšķiles zaļie» aicina partijas pirms vēlēšanām aizmirst kašķus un sadarboties novada sakopšanas talkā

Sakopsim novadu. Nāc un piedalies Lielajā talkā.
Sakopsim novadu. Nāc un piedalies Lielajā talkā.

Domubiedru grupa “Ikšķiles zaļie”, gatavojoties pašvaldību vēlēšanām, aicina partijas aizmirst savstarpējos kašķus un kopīgi vienoties valsts sakopšanas talkā 18.aprīlī.

"Ikšķiles zaļie" pieņēmuši aicinājumu, kurā norāda, ka, sākoties priekšvēlēšanu cīņai un vēršoties plašumā konkurentu nomelnošanas kampaņām, vairojas negatīvs noskaņojums. Lai šo noskaņu labotu un liktu visiem atcerēties galveno – savu novadu, kurā pēc vēlēšanām būs jāstrādā un par kura interesēm jācīnās visiem kopā -, grupas biedri aicina kaut dienu aizmirst par domstarpībām, kopīgi vienojoties talkā.

"Aicinām 18.aprīlī visu sarakstu deputātu amatu kandidātus un vēlētājus pulcēties uz kopīgu talku, lai tīrītu, koptu un stādītu, lai veidotu skaistāku mūsu novadu, visu Latviju," uzsvērts aicinājumā.

Jau vēstīts, ka šogad, sagaidot Starptautisko Zemes dienu, Latvijā, Lietuvā, Igaunijā, Polijā un Sanktpēterburgas apgabalā 18.aprīlī notiks plaša vides sakopšanas talka.

Talkas patroni Latvijā, Lietuvā un Igaunijā būs valstu prezidenti, kuri ar savu līdzdalību varēs aktīvi aizstāvēt zaļa dzīvesveida un tīras vides idejas, aģentūrai BNS pastāstīja viena no talkas rīkotājiem "Projekta Pēdas" vadītāja Vita Jaunzeme.

Pēc pērnā gada septembrī notikušās Lielās talkas, ko Latvijā rīkoja, sagaidot valsts 90 gadu jubileju, daudzas pašvaldības un iedzīvotāji interesējušies par iespēju šādu talku pavasarī atkārtot, arī tās rīkotājiem jau toreiz dzima doma par atkārtotu Latvijas talku.

Sazinoties ar domubiedriem kaimiņvalstīs, saistoša šķitusi ideja, ka par godu Starptautiskajai Zemes dienai, ko atzīmē 22.aprīlī, šādas talkas varētu rīkot vienlaicīgi Baltijas valstīs, Polijā un arī Sanktpēterburgā.

Talkas rīkotāji izvirzījuši simbolisku mērķi Baltijas jūras reģionu padarīt par tīrāko vietu pasaulē, tāpēc šādas ikgadējas talkas vēlas rīkot vismaz nākamos desmit gadus un ar katru gadu iesaistīt tajās arvien vairāk cilvēku, atklāja Jaunzeme.

Jau ziņots, ka pagājušā gada septembrī Lielajā talkā "Par tīru un zaļu valsti. Dāvana Latvijai 90.gadadienā", kas notika visā Latvijas teritorijā, tika savākti vairāk nekā 260 tūkstoši maisu ar atkritumiem. Talkā piedalījās aptuveni 50 tūkstoši cilvēku.

21 KOMENTĀRI

 1. Koordinātes par konkrētām vietām un pasākumiem ir arī šai portālā (rakstā Visi uz lielo talku), arī <a href=”http://www.musuikskile.lv,” target=_blank>www.musuikskile.lv,</a> arī <a href=”http://www.ikskile.lv,” target=_blank>www.ikskile.lv,</a> arī <a href=”http://www.talkas.lv” target=_blank>www.talkas.lv</a> !

 2. R.Bokmelder<br />
  īsti nesapratu Jūsu komentāru – kur bija lielais daudzums tukšo pudeļu un šļirces – pie skolas, no kurienes “aizbīdījāt” BMX tramplīnus vai Daugavmalā? Pie Daugavas ir vieta, kur var nodarboties ar BMX aktivitātēm? Perfekti Ikšķili nepazīstu, bet neesmu neko tādu pie Daugavas redzējusi?<br />
  <br />
  Jums ir kādas “Ikšķiles zaļo” koordinātes? Tā arī neviens nav konkretizējis aprīlī plānoto…

 3. Zinu, ka iet runa par citu vietu, jo pats dzīvoju Ādamlaukā un zinu, kā izskatās esošā trase. Jautājumu uzdevu Bokmeldera kungam par to, vai viņam zinot, ka tādas lietas notiek, vai par to viņš bija informējis Pašvaldības policiju….un kāda bija viņu reidu statistika…

 4. Par cik esmu diezgan dziļi Ikšķiles dzīvē un savulaik organizēju BMX tramplīnu pārbīdīšanu no skolas sporta laukuma uz daugavmalu, tad varu teikt kādu ļoti īsu, bet konkrētu patiesību: tik daudz tukšo pudeļu un šļirāu savu mūžu nebiju redzējis kā talku laikā sakopjot šo teritoriju. Tieši tāpēc mums ir vajadzīgs īsts sporta centrs, kas nav narkotiku un alkohola perēklis.<br />
  <br />
  Bocis.

 5. Savulaik Gēte ir rakstījis :<br />
  “Lai katrs sakārto savu durvju priekšu, tad visi pilsētu dzīvokļi būs tīri! Lai katrs pilda savu pienākumu, tad rātsnamā viss būs kārtība!” <br />
  <br />
  (“Sarunas ar Gēti”,grāmata ir krievu valodā. Atvainojos par neprofesionālo tulkojumu.)

 6. “Ikšķiles zaļie” varbūt izstrādā darbu plānu un dos ziņu mazliet vēlāk?<br />
  ..no otras puses, ja reiz tik jauks aicinājums ir publicēts, gribētos zināt kaut ko vairāk, konkrētāk.

Atbildēt

Jūsu komentārs
Lūdzu norādiet savu vārdu