Mūžībā aizgājis režisors Nauris Klētnieks

2010. gada 23. decembrī mūžībā aizgājis režisors Nauris Klētnieks (dz.1938.10.17.), informē Māra Dzene, Latvijas Teātra darbinieku savienības Sabiedrisko attiecību speciāliste.

Kā raksta LTDS, pēdējos gados Nauris no profesionālās skatuves bija it kā pazudis. Viņš godprātīgi, ar lielu mīlestību un interesi strādāja ar vairākiem amatieru teātru kolektīviem, galvenokārt iestudēdams latviešu klasiķu darbus. Klusi, nemanāmi, nevienam neuzbāzdamies un par sevi neatgādinot, viņš darīja svētīgu un mums visiem tik vajadzīgu darbu – uzturēja dzīvu teātra mīlestības un spēlēšanas garu pat attālos Latvijas novados.

Tomēr šāds pieklusināts, iekšēji rezignēts laiks Naura dzīvē bijis tikai pēdējā viņa dzīves posmā. Viņa jaunība un spēka gadi saistīti ar modernā teātra mākslas izteiksmības meklējumiem Liepājas teātrī. Tajā viņš sevi pieteica kā intelektuālas ievirzes režisoru un 20.gs. 80.gados skatītājus iepazīstināja ar tajos laikos maz zināmu dramaturgu darbu iestudējumiem. Viņa kā režisora “zvaigžņu stunda” ir 1980.gadā iestudētā E. Olbija “Kam no Vulfa kundzes bail”, F.Direnmata “Spēlēsim Strindbergu” (1982.g.), novatoriskais krievu dramaturga V.Slavkina lugas “Stilīgais un viņa meita” uzvedums. Viņš bija viens no nedaudzajiem tā laika režisoriem, kurš pievērsās latviešu oriģināllugu iestudējumiem, izvēlēdamies arī liepājnieces V.Arro “Skatieties, kas atnācis”.

Teatrālās sabiedrības uzmanības centrā bija arī Naura Klētnieka darbība Daugavpils teātrī. 20.gs. 80.gadu beigās 90.gadu sākumā. Tas bija grūtais teātra dibināšanas, aktieru audzināšanas, repertuāra veidošanas laiks. Ne jau viss izdevās, taču viņa laiks
Daugavpils teātrī ir vērā ņemams un nozīmīgs, jo ar viņa vārdu saistīts pašreizējā teātra sākums.

Visi Naura Klētnieka tuvākie cilvēki ir saistīti ar teātri: māte Milda Klētniece – Dailes teātra prīma, tēvs Karps Klētnieks – Drāmas teātra varoņlomu tēlotājs, aktrises ir arī dzīvesbiedre Dzintra Klētniece un meita Kristīne Klētniece.

Atvadīšanās paredzēta 2010. gada 30. decembrī plkst.14:00 Krematorijas Lielajā zālē.

*
Kopš 2002. gada Nauris Klētnieks bija Ikšķiles amatierteātra režisors. Viņa iestudējumā izrādītas: G. Priedes luga “Udmurtijas vijolīte” (2003), M. Zīverta “Ķīnas vāze” (2004), Līgo svētku uzvedums “Mucenieks un muceniece”(2005), R. Blaumaņa “No saldenās pudeles” (2006), L. Gerša “Tauriņi ir brīvi” (2008). R.Blaumanis “Trīnes grēki” (2010.06.23.  Brīvdabas izrāde Ikšķiles estrādē),

Atbildēt

Jūsu komentārs
Lūdzu norādiet savu vārdu