Sargiet savus mīluļus

Viss novada iedzīvotāju labā, tieši tā jāsaprot šī ziņa no SIA “Bauskas veterinārais centrs”, lai gan šāds paziņojums būtu jāsaņem no P/A “Līvi”.

“Informācija Ikšķiles novada iedzīvotājiem”

Katra mēneša 10. un 11. datumā Ikšķiles novadā tiks izķerti klaiņojošie dzīvnieki.

SIA “Bauskas veterinārais centrs”, reģistra Nr. 031658, Mēmeles ielā 15a, Bauskā, informē Ikšķiles novada iedzīvotājus, ka Ikšķiles novada pašvaldības aģentūra “Līvi” ir noslēgusi līgumu ar Bauskas veterinārā centra struktūrvienību – Bauskas dzīvnieku patversmi par klaiņojošo, bezsaimnieka dzīvnieku (suņu un kaķu, meža dzīvnieku) izķeršanu Ikšķiles novada teritorijā un šo dzīvnieku izmitināšanu Bauskas dzīvnieku patversmē, kā arī nobrauktu, beigtu dzīvnieka līķu savākšanu no Ikšķiles novada teritorijas.

Klaiņojošu, bezsaimnieka dzīvnieku izķeršana notiks reidu veidā – tas nozīmē, ka katra mēneša 10. un 11. datumā tiks izķerti klaiņojošie dzīvnieki. Lūgums Ikšķiles novada iedzīvotājiem katra mēneša 10. un 11. datumā savus mājdzīvniekus turēt mājās un staigāt ar dzīvnieku pavadā, kā to paredz Ikšķiles novada Domes pieņemtie dzīvnieku turēšanas noteikumi, vai piešķirt dzīvniekam identifikācijas pazīšanās zīmes (kakla siksniņu). Iedzīvotājiem zvanot uz Ikšķiles novada pašvaldības aģentūru “Līvi” vai uz Ikšķiles novada Domi, informēt par bezsaimnieka, klaiņojošo kaķu koloniju vietām.

Klaiņojošais, bezsaimnieka dzīvnieks tiks ievietots dzīvnieku patversmē pirms tam veterinārmedicīniski izmeklēts, ja būs vajadzīga veterinārā palīdzība, tā tiks sniegta.

Pēc Ministru Kabineta noteikumiem dzīvniekam patversmē jāuzturas 14 dienas (trakumsērgas karantīnas laiks). Pēc šīs karantīnas dzīvniekam tiks meklēts adoptācijas saimnieks.

Ja reida laikā tiks izķerts dzīvnieks, kurš kādam pieder, un īpašnieks varēs piederību pierādīt (potēšanas pasi), 6 dienu laikā ir jāierodas dzīvniekam pakaļ vai jāzvana dzīvnieku patversmei.

Ja nevarēs pierādīt dzīvnieka piederību, dzīvnieks uzturēsies karantīnas laiku patversmē, kā arī būs jāsamaksā par dzīvnieka uzturēšanās laiku un obligāto vakcināciju pret trakumsērgu.

Lai nerastos nevajadzīgas domstarpības un problēmas, dzīvnieku īpašnieku uzdevums ir:

1. Dzīvnieku profilaktiski katru gadu vakcinēt pret slimībām.

2. Dzīvniekam piešķirt identifikācijas numuru (āipu), vai citu piederības zīmi.

3. Izpildīt Ikšķiles novada Domes pieņemtos noteikumus par dzīvnieku turēšanu un staigāšanu ar tiem pavadā.

4. Katra mēneša 10. un 11. datumā pieskatīt savus mājdzīvniekus.

Paldies par sapratni.

SIA “Bauskas veterinārā centra”

Valdes loc. JĀNIS BITE

DIENNAKTS BAUSKAS

DZĪVNIEKU PATVERSMES

TĀLRUNIS 29752829

Pārlasot šo ziņu, var izdarīt vairākus secinājumus:
Ķers visus klaiņojošos dzīvniekus, arī meža dzīvniekus, bet jāziņo par kaķu kolonijām;
Pašvaldības noteikumus “Ikšķiles novada Domes dzīvnieku turēšanas noteikumi” nevar atrast ikskile.lv;
Pēc saviem mīluļiem, kas, iespējams, būs izmukuši, varēsim ierasties Bauskā, kas tepat pie Lietuvas robežas 68 km x 2=136km.

Vai tiešām Ogres dzīvnieku patversme ir tik dārga, lai tās pakalpojumi būtu nepieejami bagātajai Ikšķiles pašvaldībai.

Īpašs paldies J.G. Rubenim par pārdomāti noslēgtu līgumu.