Soda Ikšķiles novada uzņēmējdarbības komisijas priekšsēdētajam piederošo uzņēmumu

Nauris Zutis, Ikšķiles novada uzņēmējdarbības veicināšanas komisijas priekšsēdētajs.
Nauris Zutis, Ikšķiles novada uzņēmējdarbības veicināšanas komisijas priekšsēdētajs.

Apollo.lv raksta: Konkurences padome (KP) pieņēmusi lēmumu par karteļa vienošanos sodīt būvniecības uzņēmumus SIA «Info Būve», kas pieder Ikšķiles novada uzņēmējdarbības komisijas priekšsēdētājam Naurim Zutim.

KP diviem būvniecības uzņēmumiem piemēro 16 000 latu sodu

Trešdiena, 7. marts (2012) 10:15

Konkurences padome (KP) pieņēmusi lēmumu par karteļa vienošanos sodīt būvniecības uzņēmumus SIA «Info Būve» un SIA «MN Īpašumi», kas apmainījušies ar informāciju par dalību publiskā iepirkumā.

KP portālu «Apollo» informēja, ka uzņēmumiem piemērots naudas sods attiecīgi 11 975 un 4007 latu apmērā, kā arī tiesiskais pienākums izglītot savus darbiniekus par konkurences tiesību principiem.

Sākotnēji KP pārbaudīja informāciju, ka abi uzņēmumi viena iepirkuma ietvaros iesnieguši piedāvājumus, kas bija vienādi noformēti un saturēja vienādas rakstības kļūdas, kā arī tika iesniegti vienlaicīgi. Savukārt lietas izpētes gaitā KP konstatēja, ka vairāki darbinieki, kas turklāt arī gatavojuši dokumentāciju konkrētajam iepirkumam, ilgstoši strādājuši vienlaicīgi abos šajos uzņēmumos, tādējādi viena uzņēmuma komercdarbības plānus neizbēgami padarot zināmus arī otram.

Attiecīgi KP konstatēja, ka starp SIA «Info Būve» un SIA «MN Īpašumi» notikusi aizliegta vienošanās, kas izpaudusies kā komercnoslēpumu saturošu datu izpaušana konkurējošam uzņēmumam, tādējādi likvidējot savstarpējo konkurenci.

Lai novērstu pārkāpuma turpmāku atkārtošanās, KP uzņēmumiem noteica tiesisko pienākumu izstrādāt iekšējai lietošanai korporatīvos konkurences tiesību ievērošanas noteikumus, tādējādi nodrošinot, ka darbinieki ir informēti par konkurences tiesību pamatprincipiem.

Pārkāpums noticis publiskā iepirkuma par Dobeles Uzņēmējdarbības kompetences un atbalsta punkta renovāciju ietvaros. Par līdzīgu pārkāpumu šī paša iepirkuma ietvaros KP pērnā gada rudenī sodīja divus citu tā pretendentus – SIA «KaimS» un SIA «Būvfirma L.B.K.».

RESURSSApollo.lv

6 KOMENTĀRI

  1. <a href=”http://www.aprinkis.lv/sabiedriba/pasvaldibas/item/1119-vai-kekavas-dome-noklausas-sarunas” target=_blank>www.aprinkis.lv/sabiedriba/pasvaldibas/item/1119-vai-kekavas-dome-noklausas-sarunas</a> Tas būs glumeklis.

  2. Ha, hā. Bet par pašvaldības policijas šefu bīda <a href=”http://old.citakekava.lv/nosledzies-konkurss-uz-policijas-prieksnieka-amatu-piemerotakais-maris-bomins/” target=_blank>old.citakekava.lv/nosledzies-konkurss-uz-policijas-prieksnieka-amatu-piemerotakais-maris-bomins/</a> . Zilāks par zilu. Briesmas…

Atbildēt

Jūsu komentārs
Lūdzu norādiet savu vārdu