Aicinām uz diskusiju par drošu satiksmi Ikšķiles novadā

1637
Aptuveni tik pašlaimīgi izskatās novada satiksmes infrastruktūra. (No Way Out. Art Werger)
Aptuveni tik pašlaimīgi izskatās novada satiksmes infrastruktūra. (No Way Out. Art Werger)

Šā gada 5. maijā Ikšķiles novada pašvaldības telpās no pulkstens 18:00 notiks „APVIENĪBAS IEDZĪVOTĀJI

    Ikšķiles pilsēta tiek pozicionēta kā iedzīvotājiem draudzīga vide. Pilsētā un novadā ir samērā maz ražošanas un industriālo pakalpojumu uzņēmumu. Pa maģistrālēm virzās tranzīta transporta plūsmas kuras neietekmē satiksmes intensitāti Ikšķiles pilsētas teritorijā. Šie apstākļi ir ļoti labvēlīgi eiropeiskas pilsētas un lauku vides veidošanai, kur prioritātes satiksmes plūsmā izkārtotas sākot no gājējiem un cilvēkiem ar speciālām vajadzībām, velosipēdistiem. Kā arī  braucējiem ar maziem mehāniskajiem transporta līdzekļiem.Virzība ārā no pilsētas teritorijas ir uz sabiedrisko transportu, komerctransportu un privātajiem auto. 

      Diskusija tiek organizēta sakarā ar to, ka publiskajā telpā nav pietiekami pieejama informācija par to, kāda stratēģija tiek realizēta pašreiz sagatavotajos ceļu būves projektos. Nav atrodama transporta shēma, kura sniegtu informāciju par to, kur un kādi ceļi tiks attīstīti. Nav nodrošināta diskusijas vide, kurā iedzīvotāji varētu izteikt savus viedokļus par attīstību kopumā un projektiem, kuriem ar likumu nav noteikta obligāta sabiedriskā apspriešana.  

      Lai veidotu sadarbību starp pašvaldības atbildīgajām amatpersonām un ieinteresētiem sabiedrības pārstāvjiem „APVIENĪBA IEDZĪVOTĀJI” rīko publisku diskusiju „Par drošu satiksmi Ikšķiles novadā”, ar mērķi noskaidrot iedzīvotāju vajadzības un priekšlikumus. Informācija par diskusijas laikā saņemtajiem priekšlikumiem tiks apkopota un izsūtīta AI biedriem e-pastā.  

      Savus ierosinājumu vai sen neatrisinātu situāciju par iespējamu drošu satiksmi Ikšķiles novadā var sūtīt arī uz e-pastu apvienība@iedzivotaji.lv ! Nāc un piedalies diskusijā, lai jau projekta ietvaros varētu izmainīt vai ieviest nepieciešamās korekcijas! 

„APVIENĪBA IEDZĪVOTĀJI”

Tālrunis: 20041872

E-pasts apvienība@iedzivotaji.lv

www.iedzivotaji.lv

8 KOMENTĀRI

 1. Pa līkām šaurām ielām no Kultūras kalna uz Maximu. Buldozers vēl brīnīsies, ka var paņemt lielāku naudu un uztaisīt šaurāku. Ikšķile būs inženieru mācību grāmatās!

 2. tik gudram nav jādzīvo tik necilā pilsētiņā starp tik sliktiem cilvēkiem. Sen laiks sēdēt kādā ministra krēslā un būvēt jaunās, taisnās, platās maģistrāles uz gaišo nākotni.

 3. Ielu remonti “vecajās robežās” nozīmē to, ka tiek ieguldīta nauda vismaz 30 gadu vecā transporta shēmā. Tajā laikā Ikšķilē bija vismaz 4 reizes mazāk iedzīvotāju un vismaz 10 vai pat 20 reizes mazāk motorizēto transporta līdzekļu. Tādēļ varam droši ticēt, ka tā ir “ķeksīša aktivitāte” – ielu remonts vecajās robežās.<br />
  <br />
  “Transporta shēmu izstrādā teritoriālplāna ietvaros un tās izstrādei iedzīvotāju aptaujas maz var palīdzēt.” Tāda ir Ikšķiles novada varas izpratne par demokrātiju…<br />
  <br />
  “Tā ir profesionāla izpētes un plānošanas lieta.” Diemžēl fakts ir tāds, ka tie, kas tagad lemj un dara, paši nav profesionāļi. Vēl skumjāks ir fakts, ka tie nav arī cilvēki, kas zem saviem vārdiem parakstās.

 4. Ja jums ir laika rakstīt komentārus internetā, tad esiet laipni aicināti izteikt savu viedokli arī diskusijā – klātienē, nosaucot savu vārdu un amatu.

 5. Patreiz notiek sen gaidītais pilsētas ielu remonts. šiem remontiem nekāda stratēģina nav nepieciešama, jo ielas paliek vecajās robežās un jāremontē ir. Transporta shēmu izstrādā teritoriālplāna ietvaros un tās izstrādei iedzīvotāju aptaujas maz var palīdzēt. Tā ir profesionāla izpētes un plānošanas lieta.

Atbildēt

Please enter your comment!
Please enter your name here