Darīt jau darām, bet kā izdarām?

Zāļes pļaušana Stadiona iela 5
Zāļes pļaušana Stadiona iela 5

Kā jau katru gadu iestājoties vasarai aktualizējās jautājums par piemājas pieguļošas teritorijas apsaimniekošanu, precīzāk zāles pļaušanu.

Kā jau visus iepriekšējos gadus, māju, kurā dzīvoju, ļoti laipni apsaimnieko mūsu dārgā Ikšķiles novada pašvaldības sabiedrība ar ierobežotu atbildību “Ikšķiles māja”, iepriekš apsaimniekoja P/A “Līvi”.

Pagājušajā gada vasarā mūsu dārgajiem apsaimniekotājiem kaut kā galīgi neveicās ar laicīgu, kvalitatīvu zālāja pļaušanu, tādēļ mēs paši, daži iedzīvotāji – aktīvisti, ķērāmies pie radiem un paziņām aizņemtajiem zāles apkarošanas ieroāiem un sakopām pašrocīgi, tā tas turpinājās visu vasaru. Pļāvām vismaz 2 reizes mēnesī, un katra nākamā reize prasīja arvien mazāk laika un resursu, kas tā jau ir smieklīgi – 2 h un 1.5 l benzīna.

Šogad atkal beidzot ilgi gaidītā vasara ir atnākusi un zāle aug griezdamies, maija mēnesī lidz ar siltā laika iestāšanos zāli divas reizes nopļāvām paši.
Nākamajā reizē, kad zāle no jauna ir ataugusi, ierodas “Ikšķiles māja” pārstāvji ar minitraktoriņu un nopļauj zāli tikai līdz pusei, paliek kaut kāds gabals nenopļauts. Kad devos apjautāties, vai tad nopļaus arī to, man atbildēja: “Da bļ… nebudu, zaj…. zarplatu snizili, a delat nada vsjo”, un tā arī nesapratu, kāds ir iemesls daļējai darba izpildei, jautāju, kas devis rīkojumu darbu izpildīt tikai daļēji, atbildēja, ka priekšniecība likusi pļaut tikai noteiktus metrus no mājas un tālāk nevajagot. Cik zinu, Rubeņa kungs ir priekšnieks un laikam šāds rīkojums nācis no viņa puses.

Kādēļ nekur rēķinos neparādās daļēja apmaksa? Lieki piebilst, ka mēs par apsaimniekošanu maksājam zināmu summu katru mēnesi, manā gadījumā uz 3- ist. dzīvokli tie ir 29 Ls. Summā ietilpst arī zāles pļaušana vasarā un sniega tīrīšana ziemā, loģiski.

Domāju, ka šajā jautājumā nav nekādas loģikas, tas vienkārši ir kārtējais slinkums, kamēr visi popularizē un reklamē sakoptu vidi, tikmēr daži dod rīkojumu ietaupīt 300 gr benzīna un 15 min laiku, rezultātā paliek diezgan briesmīgs skats (skat. pievienotās bildes).
PIC_2398;left;4;
PIC_2399;left;4;

Jau 2009. gadā tika risināts šis jautājums par zāles pļaušanu tikai daļēji, nevis visā mūsu mājai pieguļošajā teritorijā. Toreiz  ar bijušo “Līvi” vadītāju Freidenfelda kungu mēs atrisinājām šo daļējo darbu izpildi, un zāle tikai pļauta visā teritorijā. Bet nu atkal esam, kur bijām, jauna vasara, jauns priekšnieks, veci niķi. Par šo jautājumu mūsu mājas vecākais jau ir griezies “Ikšķiles māja”, bet tur, maigi sakot, tika pasūtīts trīs mājas tālāk…

Nobeigumā gribu jautāt:
– kādēļ Rīgas ielā 2  visa pieguļošā teritorija ir diezgan regulāri, kvalitatīvi nopļauta, nav nekādi nenopļauti gabali, kā teikt, viss ir smuki, ņemot vērā, ka teritorija Rīgas ielā 2 ir lielāka kā mūsu mājai. Varbūt tādēļ, ka tur dzīvo tas pats sētnieks vai kādi citi darbinieki no “Ikšķiles māja”? Noteikti nē, tam būs kādi citi iemesli, atliek tikai minēt.

 

Kad reiz šis ārprāts beigsies ?!

Ar cieņu,
Gints