Ex deputāts Tamovičs būvē bez būvatļaujas, Triecienceltne Dainu ielā 1

Dainu iela 1, Ikšķile.
Dainu iela 1, Ikšķile.

Tuvāk papētot iesākto tēmu noskaidrojās sekojošais:
Ceturto stāvu mājai Dainu ielā 1 būvē Ikšķiles domes ex-deputāts Tamovičs. Būvatļaujas tiešām nav.

Būvinspekcijā esot bijusi runa ar uzņēmēju, ka nepieciešama ekspertīze lai projektēšanu varētu veikt vienlaicīgi ar būvniecību, taču nekas neesot izdarīts.
Zīmīgi, ka minētajā ēkā, ar domes lēmumu, pašvaldība apņemas nopirkt 11 dzīvokļus sociālajam fondam (bāreņiem, no cietuma iznākušajiem, trūcīgajiem, pašvaldībai nepieciešamajiem speciālistiem), nosakot īres maksu līdz 5 LVL/mēnesī.
Uz lēmuma pieņemšanas brīdi, saskaņā ar atskaitēm, pašvaldība  ēkā jau bija ieguldījusi LVL 8000, pēc kā noslēgta vienošanās ar uzņēmēju par papildus stāva + mansarda izbūvi, par ko ēkas privatizēto dzīvokļu īpašnieki uz pašvaldības rēķina iegūst siltinātus pamatus, siltinātu māju, nomainītus stāvvadus un jaunu jumtu, uzņēmējs iegūst pārdodamo dzīvojamo platību un garantētu pircēju, bet ko iegūst nodokļu maksātāji, ar kuru naudiņu tiek operēts? Un kā ar būvniecības likumu, kura ievērošanai pašvaldības amatpersonas stingri seko privātmāju celtniecības gadījumā, bet pret kuru pašu izpildījumā attieksme šķiet vairāk kā nihilistiska?!

Māris.