Ieskats privātmājas apkures izmaksās

Apkures radiātori.
Apkures radiātori.

Pēc sarunām ar paziņām, kas dzīvo daudzdzīvokļu mājās, kuras apkalpo PA “Līvi” un informācijas internetā par komunālo pakalpojumu izmaksām tajās, sāku analizēt cik es maksāju par 1 m2 apkure.

Gribēju iepazīstināt ar šo analīzi arī ikskile.com lasītājus un daudzdzīvokļu mājās dzīvojošos, jo biju patiesi šokēts salīdzinot savus aprēķinus ar tiem cipariem, ko minēja mani paziņas no PA "Līvi" piestādītajiem rēķiniem.

Dzīvoju es privātmājā Ādamlaukā, kurā ir izveidota centrālās apkures sistēma apkurināšanai ar dabasgāzi. Mājai ir divi stāvi, t.i. 2 x 100m2 = 200m2, kurā automātiskā temperatūras regulēšanas sistēma nodrošina temperatūru 20 grādi pēc Celsija skalas un pagrabs – 100m2, kur telpu temperatūra ir uzstādīta uz 17Co. Tātad kopā tie ir 300m2. Šogad apkuri pieslēdzu oktobra sākumā un no tā brīža līdz 15.02.2010 apkures katls ir nodedzinājis 2636m3 gāzes, kas naudas izteiksmē pēc tarifa 0.25265Ls/m3 sastāda 665Ls. Tātad apkures vidējās izmaksās mēnesī man ir bijušas ~ 148Ls mēnesī. Pēc pirmā iespaida aplūkojot šo ciparu liekas, ka tas ir ļoti daudz, bet ja to izdala uz mājas platību, tad tas sanāk 0.49Ls/m2.  

Vēl ir jāņem vērā, ka šajās izmaksās ir iekļautas arī karstā ūdens uzsildīšanas izmaksas. Diemžēl es nespēju tās izdalīt atsevišķi, jo gan ūdeni, gan telpas silda viens un tas pats katls. Ūdens patēriņa dati man arī nav, bet par apjomu var spriest pēc tā, ka to patērē 4 cilvēki. 

Varbūt kāds, kas dzīvo PA "Līvi" apsaimniekotajās mājās var dot ieskatu par savām apkures un karstā ūdens sagatavošanas izmaksām balstoties uz konkrētiem cipariem?