Ikšķilei putekļu mākonis un netīrs kravas auto

Putekļu mākonis un netīrs kravas auto Ikšķiles pilsētas teritorijā. Foto: Ikskile.tv
Putekļu mākonis un netīrs kravas auto Ikšķiles pilsētas teritorijā. Foto: Ikskile.tv

Ikšķiles centrs un  puse ceļa Ikšķile – Tīnūži ir noklāta ar putekļu un dubļu kārtu, taču pašvaldība ir bezspēcīga, kā vienmēr. Ikšķiles novada iedzīvotāji bija vērsušies pie I.Trapiņa lai aicinātu pašvaldību normalizēt radušos situāciju Ikšķile – Tīnūži ceļa posmā, kurš šobrīd ir burtiski noklāts ar dubļiem no netīrajiem kravas auto, taču viss ko piedāvāja pašvaldība – vākt parakstus.
Kravas automašīnas, kuras izbrauc no karjera, ved berammateriālus uz būvlaukumu Ogrē, kur tiek būvēts “Rimi Latvija” lielveikals.
Visas kravas tiek vestas caur Ikšķili, jo iebraukt Ogrē no Tīnūžu puses kravas auto nedrīkst.

Putekļu mākonis Ikšķiles centrā. Foto: Ikskile.tv
Putekļu mākonis Ikšķiles centrā. Foto: Ikskile.tv

Citās valstīs kravas auto tiek mazgāti, pirms izbrauc no būvlaukuma uz koplietošanas ceļiem,  diemžēl Latvijā šādas prakses nav, tādēļ mazgājam vieglos auto un drēbes.

Bīstamākais ir posms pie straujā pagrieziena,  kurš atrodas pusceļā uz Tīnūžiem, tur uz brauktuves var būt gan dubļi, gan akmeņi.  Lai arī atbildīgais uzņēmējs dienas beigās pirmo ceļa posmu noslauka, dubļi un citi netīrumi jau ir Ikšķiles pilsētā.

Būtiski atzīmēt, ka pa šo ceļu ved kravas arī A/S Saulkalne no Kranciema dolomīta karjera

Ceļa tīrīšana dienas beigās
Ceļa tīrīšana dienas beigās
Nepārāk labais rezultāts
Nepārāk labais rezultāts

Auto riteņu mazgāšanu var risināt dažādi, lūk daži piemēri, jo ūdens karjeros ir pieejams.

Kravas auto riteņu mazgāšana
Kravas auto netīro riteņu mazgāšana

[vc_button title=”Vairāk fotogrāfiju” target=”_blank” color=”default” size=”size_small” href=”https://www.facebook.com/media/set/?set=a.784514968228394.1073741843.125711410775423&type=3″]

Papildinats 27.februārī 18:00:

 

1 KOMENTARS

  1. Uz Saulkalnes karjeru varētu braukt pa apvedceļu, Ikšķiles pašvaldībai vajadzētu domāt kā aizliegt tranzīta kravu transportēšanu caur Ikšķiles centru. Šaubos, ka rekonsturētās centra ielas ir paredzētas šādām slodzēm.

Atbildēt

Jūsu komentārs
Lūdzu norādiet savu vārdu