Pateicība Ikšķiles novada kultūras mantojuma centra “Tīnūžu muiža” vadītājam Kasparam Špēlim

Cienot Ikšķiles novada nodokļu maksātājus, 2011. gada 2. decembrī plkst. 12:00 Tīnūžos tiks atklāts Ikšķiles novada kultūras mantojuma centrs “Tīnūžu muiža”.

Ņemot vērā, ka ēka rekonstruēta un ekspozīcijas iekārtotas par nodokļu maksātāju naudu, Kaspars Špēlis, Ikšķiles novada kultūras mantojuma centra “Tīnūžu muiža” vadītājs īpaši parūpējies, lai strādājošie varētu paspēt uz kultūras mantojuma centra atklāšanu piektdienā, plkst. 12.00, Tīnūžos, pusdienlaikā atskrienot no Rīgas, un tad atkal „aizšaujot” atpakaļ.

Izsakot milzīgu pateicību par rūpēm,

iedzīvotāja

–papildināta no šīs vietas–

Ziņa no ikskile.lv

Kultūras mantojuma centrs atradīsies Tīnūžu muižas kompleksa teritorijā – klētī, iepretim Tīnūžu administratīvā centra ēkai. Ēkas piemērošana kultūras mantojuma centra vajadzībām un kolekciju eksponēšanai ir optimālākais risinājums šīs 20.gs. 30.gados celtās ēkas turpmākajā izmantošanā un saglabāšanā. Apmeklētājiem tiks piedāvāta apjomīga pamatekspozīcija, kura stāstīs par vienu no leģendārākajām latviešu strēlnieku kaujām Pirmajā pasaules karā – cīņu pie Mazās Juglas upes. Ekspozīcija ļaus iepazīties ar simts gadus seniem notikumiem, kuri spēlēja būtisku lomu ne tikai Latvijas, bet arī Eiropas vēsturē. Vairākas reizes gadā publikai būs iespēja iepazīties arī ar citām tematiskajām izstādēm.

Jautājumi uz kuriem nav atbilžu:

Cik zināms ekspozīcija sastāvēs no privātu kolekcionāru ieroāiem un priekšmetiem, cik lietderīgi bija ieguldīt lielus līdzekļus lai izgatavotu specifiskas ekspozīcijas mēbeles, kas izmāksājušas vairāk kā divdesmit tūkstoši latu (20 117.80 Ls tsk.PVN) no pašvaldības līdzekļiem?

Kādēļ kultūras mantojuma centra vadītājs izvēlēts bez konkursa izsludināšanas un pinīgi nejauši Kaspars Špēlis ir Ikšķiles pašvaldības deputāta Valentīna Špēļa (LZZS) dēls?

Cik daudz pašvaldības līdzekļu ieguldīts eksponātu restaurācijā?

INKMC “Tīnūžu Muiža” ekspozīcija ir par karu, laikam tāds ir “kultūras” mantojums iksķiles novadā, vai arī veidojot ekspozīciju vairāk ņemtas vērā personīgās intereses jo arī vadītāja tēvs ir kaislīgs ieroāu kolekcionārs?

Ņemot vērā milzīgo jeb kā Ikšķilē pieņemts teikt vērienīgo ieguldījumu ekspozīcijas mēbelēs, vai arī nākamajām ekspozīcijām būs līdzīgas izmaksas?

Vispārpieņemtā prakse pieņemot darbā darbiniekus, kuru darba pienākumi saistīti ar antikvāru priekšmetu kolekcijām ir nosacījums, ka darbinieks nav kolekcionārs, kā ir ar Kasparu Špeli?